Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Обчісувальні жниварки: міфи та реалії — погляд інженера

Обчісувальні жниварки: міфи та реалії — погляд інженера

Назва:
Обчісувальні жниварки: міфи та реалії — погляд інженера
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,84 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Обчісувальні жниварки: міфи та реалії — погляд інженера


Незрідка технічна система, перш ніж стати товаром, що задовольняв би нагальну громадську потребу, проходить три добре відомих етапи стосовно себе й своїх творців. Спочатку це категоричне невизнання ідеї як такої, потім — нерозуміння технічної реалізації задуму (“Це не може працювати!”); далі, коли працеспроможність системи стає очевидною, — заперечення значущості й новизни товару (“Що ж тут нового?”).
Сьогодні цю хрестоматійну схему можна доповнити четвертим етапом: нічим не обгрунтованим перебільшенням переваг товару, замовчуванням слабких місць або приписуванням того, що взагалі продуктові не притаманне. У цьому неабиякого успіху досягли недобросовісні діячі реклами й маркетингу.
Перші три етапи перешкоджають створенню нового перспективного виробу. Останній уповільнює прийняття товару ринком. Надання покупцеві неповної, однобокої інформації про товар призводить до ідеалізації останнього, створює ілюзорне уявлення про нього, а за ним неминуче йде розчарування споживачів і, як наслідок, — негативне ставлення до товару.
Усе це повною мірою можна віднести до одного з чудових винаходів у галузі зернозбирального обладнання — жниварок обчісувального типу. Ці пристрої мають таку кількість переваг, що, здавалося б, викривлювати дійсність, а тим більше щось замовчувати немає потреби. А проте…
Займаючись професійно конструюванням, виробництвом і впровадженням в експлуатацію таких жниварок, доводиться знайомитися з науковими публікаціями, рекламними матеріалами, звітами про випробування й результатами експлуатації жниварок, відгуками споживачів. На жаль, мусимо констатувати, що поряд з достовірною інформацією зустрічаються дані, які інакше, як нісенітницею, назвати важко. Всі ці обставини спонукали нас поділитися з читачами “Пропозиції” роздумами про міфи й реалії жниварок обчісувального типу.
Жниварки обчісувального типу — це пристрої, призначені для збирання насамперед злакових культур методом очісування рослин на пні, тобто без зрізування стебла, що є характерним для традиційної технології збирання врожаю. Робочим органом жниварки є розміщений у корпусі обчісувальний барабан, оснащений гребінками, які своїм виглядом нагадують (але тільки нагадують) форму робочої частини граблів.
Обертаючись і водночас поступально переміщуючись разом із комбайном, барабан обчісує рослини гребінками. Зібрана у такий спосіб хлібна маса, рухаючись за інерцією, надходить до шнека, далі — до похилої камери і комбайна, де відбувається її домолочування. Стебла рослин залишаються на полі незайманими.
Навіть такий стислий опис конструкції і принципу дії свідчить, що жниварка, поза сумнівом, є оригінальною і їй властиві такі очевидні реалії:
Оскільки стебла не зрізуються, то в процесі збирання, транспортування й домолочування хлібної маси, що практично не містить соломи, здійснюється менше роботи. Менше роботи — а отже, менше енергії, тобто палива. За жнива реальна економія палива становить 40–45% порівняно з традиційною жниваркою. Це добре? Певно, що так.
З тієї ж причини зменшуються навантаження на робочі органи комбайна і збільшується термін їхньої служби. Підвищується довговічність і надійність комбайна.
Для того щоб стебло при обчісуванні не виривало із землі, барабан має обертатися доволі швидко. Пам’ятаєте, як з-під склянки з водою різким рухом витягують аркушик паперу? Склянка при цьому залишається на місці, а витягнутий аркушик — у руці. Те саме фізичне явище відбувається при очісуванні. Барабан, що швидко обертається, зумовлює і високу швидкість руху комбайна. Інакше вже обмолочені стебла піддаватимуться повторній дії гребінок, а робота здійснюватиметься марно. Проте велика швидкість комбайна — це висока продуктивність. На практиці продуктивність комбайна з обчісувальною жниваркою в 1,5–1,7 раза вища, ніж із жниварками традиційними. Це очевидна перевага? Звісно, так.
У процесі руху жниварка передньою частиною корпуса нахиляє стебла вперед, приминаючи їх до землі, щоб вони могли потрапити в зону роботи обчісувального барабана.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Обчісувальні жниварки: міфи та реалії — погляд інженера

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок