Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Мікробні препарати на основі фосфатмобілізуючих мікроорганізмів у землеробстві

Мікробні препарати на основі фосфатмобілізуючих мікроорганізмів у землеробстві

Назва:
Мікробні препарати на основі фосфатмобілізуючих мікроорганізмів у землеробстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,73 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Мікробні препарати на основі фосфатмобілізуючих мікроорганізмів у землеробстві


Забезпечення рослин фосфором є однією з актуальних проблем землеробства України. Відомо, що фактичне застосування фосфорних добрив останніми роками становить менше 0,1 млн т діючої речовини (д. р.), тобто рівень застосування добрив на гектар — 3–4 кг д. р., а співвідношення у добривах N : Р2О5 — 1:0,17. Різке падіння рівня застосування мінеральних фосфорних добрив проти 1990 року пов’язане з їхньою високою вартістю, зумовленою зростанням цін на енергоносії і обмеженістю джерел власної фосфатної сировини для виробництва фосфорних туків. Зважаючи на невисоку природну забезпеченість більшості грунтів рухомими сполуками фосфору, відбувається різке зниження інтенсифікації рільництва, спостерігається падіння ефективної родючості грунтів, погіршується режим фосфорного живлення рослин, знижується врожайність сільськогосподарських культур.
Запасів фосфору в грунтах достатньо на багато десятків років, але він зберігається в нерозчинному стані. Взагалі коефіцієнт засвоєння навіть найкращого фосфорного добрива — суперфосфату — перебуває на рівні 15–20%. Решта (80–85%) лишається мертвим запасом. Тому головним завданням у забезпеченні рослин фосфором є мобілізація грунтових резервів цього елемента і підвищення ефективності використання фосфорних добрив.
Одним із недорогих шляхів вирішення цієї проблеми є застосування мікробних препаратів (фосфоробактерину), створених на основі агрономічно цінних штамів мікроорганізмів, які здатні трансформувати важкорозчинні органічні та мінеральні сполуки фосфору у форми, що легко засвоюються рослинами. Дія таких препаратів еквівалентна впливу 30–40 кг діючої речовини фосфорних добрив.
В Інституті сільськогосподарської мікробіології УААН (Чернігів) створено бактеріальні препарати: альбобактерин і поліміксобактерин, які занесено до “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні” і рекомендовано для поліпшення фосфорного живлення, підвищення урожайності сільськогосподарських культур та якості продукції.
Співробітники Інституту спільно з іншими науково-виробничими підприємствами провели багаторічні дослідження з вивчення ефективності розроблених препаратів у посівах сільськогосподарських культур у різних регіонах України. Розроблено технологію використання фосформобілізуючих препаратів у землеробстві, яка дає змогу проводити завчасну обробку насіння сільськогосподарських культур на насіннєвих заводах (або підприємствах різного типу власності) одночасно з протруєнням його фунгіцидами та інсектицидами.
Розглянемо результати застосування цих препаратів у посівах різних сільськогосподарських культур.
Цукрові буряки
Польові дослідження на вилуговано-чорноземному грунті показали, що в разі застосування альбобактерину та поліміксобактерину збільшується вміст Р2О5 в коренеплодах: із 0,074% до 0,107%, у гичці — з 0,063 до 0,096 та його винесення — із 34,6 до 55,9 кг/га і з 23,7 до 31,2 кг/га, відповідно. Внаслідок цього поліпшується фосфорне живлення цукрових буряків, що сприяє підвищенню інтенсивності синтетичних процесів, утилізації асимілятів, збільшенню урожайності коренеплодів з 47 до 53 т/га (12,8%), виходу цукру — з 7,8 до 9,2 т/га (17,9%).
Отримані дані свідчать про те, що в разі застосування альбобактерину й поліміксобактерину під час вирощування цукрових буряків зменшується внесення в грунт суперфосфату — до 1,5 ц/га, або до 30 кг д. р./га.
Ці результати підтверджені у польових та виробничих дослідах, проведених протягом 1993–2004 років у різних регіонах України (ХДАУ ім. В.В.Докучаєва, с. Рогань; НМЦ ЩБ, Умань; НМЦ ІАГ ім. О.М. Соколовського, Грабовська дослідна станція, Харківська область, Чугуївський район; Волинська дослідна станція; Носівська селекційна станція, к-п “Більшовик”, к-п ім. Котовского, к-п ім. Димитрова Томашпільського р-ну, к-п ім. Кірова, К-з “Прогрес” Літинського р-ну, к-п ім. Шевченка Липовецького р-ну Вінницької області та інших).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Мікробні препарати на основі фосфатмобілізуючих мікроорганізмів у землеробстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок