Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Шкідники та хвороби персика

Шкідники та хвороби персика

Назва:
Шкідники та хвороби персика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,62 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Шкідники та хвороби персика


Як допомогти деревам персика уникнути негативних наслідків суворої зими? Насамперед, слід знати, які види шкідливих організмів і хвороби є найнебезпечнішими. Володіючи цими знаннями, легше виконати ефективні захисні заходи.
Цього року більшість порід (сортів) як кісточкових, так і зерняткових сильно постраждали від надзвичайно низьких та тривалих температур повітря й грунту і різких перепадів температури (від 2...3°С до —25...28°С), а також нестійкого снігового покриву. За даними низки організацій, найбільше постраждали персик, абрикос, виноград, ягідники. Загибель дерев від морозів становить 92–100%, особливо у південних районах України та в Криму. Менше ушкоджено зерняткові породи (яблуня, груша, айва) — 26–47%. Ці показники дещо збільшаться в період вегетації, коли стануть добре помітні загиблі бруньки та пагони. До вегетації постраждалі дерева можна визначити за тріщинами (морозобоїнами) на штамбах і скелетних гілках дерев.
До того ж, навіть уцілілі дерева ослаблені, що з’ясувалося вже на початку вегетації: послаблений приріст, слабке цвітіння, значне осипання зав’язі, сильна камедетеча (у кісточкових). У таких умовах особливо небезпечні шкідники та хвороби, оскільки в ослаблених дерев знижується природний опір шкідливим організмам.
Для дерев персика, особливо молодих, найбільше шкодочинні: кучерявість листя, клястероспоріоз кісточкових, борошниста роса, вертицильоз, бактеріальний рак кісточкових, сіра гниль, або моніліоз кісточкових, і цитоспороз.
Кучерявість листків персика найчастіше виявляють у південних областях України та в Криму. Збудник хвороби — сумчастий грибок, — який через 10–12 діб після появи хвороби утворює з нижнього боку листка восковий наліт, що являє собою суцільний шар плодоношення грибка. Уражене листя має світло-зелений колір, згодом стає жовто-зеленим, а потім рожево-фіолетовим. Пластинка листка товщає, стає крихкою, кучерявою з гофрованою поверхнею. Такі листки скручуються та повністю осипаються. Пагони з ураженим листям товстішають, жовтіють і відмирають. Спори грибка зимують у тріщинах кори, між лусками бруньок, на опалому листі, а також у вигляді міцелію в уражених пагонах. Розвитку хвороби сприяє прохолодна, дощова погода в період розпускання бруньок.
Клястероспоріоз кісточкових. Збудник — гриб, який уражує всі надземні частини персика: бруньки, квіти, листя, зав’язь і плоди, пагони й гілки. Ушкоджені бруньки чорніють, покриваються шаром камеді, тому й блищать. Уражені квіти осипаються, а на листках утворюються невеликі плями, колір яких на різних сортах і породах змінюється — від яскраво-жовтого до червоно-бурого. Через 10–12 днів пляма засихає, випадає, і на її місці утворюється дірка, листя опадає. На ушкоджених плодах теж з’являються дуже дрібні плями такого самого кольору, як і на листі. Згодом плями збільшуються, здуваються, і вся поверхня плода вкривається суцільним шаром плям, вони тріскаються і з них випливає камедь. Плоди загнивають і обсипаються. Найнебезпечніше ураження гілок, бо вони потім відмирають. У гілках гриб може зберігати свою життєздатність упродовж багатьох років, будучи джерелом постійної інфекції. На молодих пагонах на початку літа утворюються оранжево-червоні плями, що збільшуються в розмірах, потім вони тріскаються й з них випливає камедь. Згодом уражені пагони відмирають. Зимує гриб у вигляді міцелію й конідій на ушкоджених ділянках кори, в бруньках, у камеді. Проростання спор і ураження рослин відбувається тільки за наявності краплинно-рідкої вологи, тобто особливо інтенсивно в роки з частими весняними дощами та за відносної вологості повітря понад 70%. Починають проростати спори за температури 5...6°С, масово ростуть за 20...22°С.
Борошниста роса персика. Збудник — сумчастий гриб, що уражує листя, молоді пагони й плоди, на яких утворюється борошнисто-білий наліт. Спочатку цей наліт ніжний, легко стирається, потім буріє, стає щільнішим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Шкідники та хвороби персика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок