Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Виробництво свинини на індустріальній основі

Виробництво свинини на індустріальній основі

Назва:
Виробництво свинини на індустріальній основі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,41 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Виробництво свинини на індустріальній основі


Товариство з обмеженою відповідальністю “Полісся-Агро” с. Зоря Рівненського району створено в березні 2002 року на загальних зборах акціонерів. Виробництво свинини й вирощування племінного молодняку організовано на двох виробничих ділянках: свинокомплекс у с. Олишва Рівненського району, де станом на 01.11.06 р. утримували 17090 голів свиней, у т. ч. 2330 голів основних свиноматок, та свинокомплекс у с. Миротин Здолбунівського району, відповідно, — 8081 голів свиней, із них 419 голів основних свиноматок.
Виробнича база на свинокомплексі в с. Олишва складається із восьми свинарників, із них чотири приміщення (корівники) викуплено в агрофірми “Зоря” і переобладнано під свинарники, а ще чотири свинарники — нове будівництво. На обох виробничих ділянках вирощують племінний молодняк.
Це підприємство — одне з найбільших спеціалізованих підприємств із виробництва свинини не тільки в районі, а й у Рівненській області та в цілому в Україні, де впроваджено промислову технологію відтворення стада, вирощування й відгодівлі свинопоголів’я. За 2005 р. тут реалізовано 1510 т свиней у живій масі, що на 412 т (37%) більше, ніж у попередньому році.
Середня чисельність працюючих на підприємстві — 133 особи, в тому числі на виробництві свинини — 120. За 2005 р. від реалізації свиней у живій масі, включаючи продаж племінного молодняку, виручено понад 15,8 млн грн. Підприємство працює прибутково. Тільки від реалізації свиней у живій масі на м’ясо одержали близько 4,7 млн грн прибутку. Рентабельність свинини становить 34,6%, а в цілому по галузі свинарства — 43%.
У 2003–2005 рр. підприємство значно збільшило виробництво та продаж свинини. Якщо 2003 р. було реалізовано на забій 185 т свиней у живій масі, то 2004, відповідно, — 1098 т, а 2005 — 1510 т, що майже в 8,2 раза більше, ніж у 2003 році.
Цього досягнуто за рахунок підвищення продуктивності свинопоголів’я, впровадження прогресивних технологій годівлі та утримання, в тому числі науково обгрунтованої годівлі різних вікових груп свиней, чіткої системи відтворення поголів’я, цілеспрямованої селекційно-племінної роботи, якісного ветеринарного забезпечення, чіткого виконання всіх технологічних процесів та високої організації праці на всіх виробничих ділянках.
Темпи інтенсифікації свинарства на підприємстві характеризуються такими показниками, наведеними у таблиці:
Аналіз свідчить, що в середньому за 2003–2005 рр. більшість (6 із 8) показників основних технологічних вимог із інтенсивного розвитку свинарства, які розробили вчені Інституту свинарства УААН (Полтава), і передового досвіду розвитку свинарства таких країн, як Данія й Англія, виконуються, за винятком двох позицій. Інтенсивність використання основних свиноматок становить 1,3 опороса за рік (норма — 2 і більше опоросів) і, відповідно, вироблено (вирощено) свинини на 1 основну свиноматку — 16,2 ц за норми 18 центнерів.
Так, одержано поросят на 1 опорос основних свиноматок, у середньому, за 2003–2005 рр. по 9,3 голови за норми 9–10 голів; відповідно, середня жива маса поросят у двомісячному віці становить 22,3 кг і 16 кг; середня жива маса поросят у чотиримісячному віці — 53 кг і 37 кг; середньодобовий приріст живої маси свиней на відгодівлі — 684 і 450 г; витрати кормів на 1 кг приросту живої маси — 4 к. о. і 6 к. о. та вироблено (вирощено) свинини на одну голову свиней, наявних на початок року, 163 кг за норми 100 і більше кілограмів.
Інтенсивне ведення галузі свинарства залежить від багатьох чинників, але основний із них — раціональне використання кормів. Тому на підприємстві багато уваги приділяють підвищенню рівня годівлі свинопоголів’я.
Слід зауважити, що всі складові раціону годівлі свиней господарство закуповує на ринках України. Нині в с. Ожніно Острозького району Рівненської області завершується монтаж власного комбікормового заводу, придбаного за кордоном.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Виробництво свинини на індустріальній основі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок