Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Клейові матеріали для ремонту й технічного обслуговування автотракторної техніки

Клейові матеріали для ремонту й технічного обслуговування автотракторної техніки

Назва:
Клейові матеріали для ремонту й технічного обслуговування автотракторної техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,94 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Клейові матеріали для ремонту й технічного обслуговування автотракторної техніки


Засоби для “холодної зварки” випускають у вигляді різного виду замазок, а також рідин — смоли й закріплювачі. Замазки являють собою два одрідних або один двошаровий брусок. За консистенцією вони нагадують звичайний пластилін.
Для ремонту автотракторної техніки найчастіше використовують рідкі композиції на основі епоксидно-діанової смоли ЕД-20 і ЕД-16. Епоксидні смоли проявляють цінні фізико-механічні властивості внаслідок перетворення під дією закріплювачів на сітчастий полімер.
Засоби для “холодної зварки” випускають у вигляді різного виду замазок, а також рідин — смоли й закріплювачі. Замазки являють собою два одрідних або один двошаровий брусок. За консистенцією вони нагадують звичайний пластилін.
Для ремонту автотракторної техніки найчастіше використовують рідкі композиції на основі епоксидно-діанової смоли ЕД-20 і ЕД-16. Епоксидні смоли проявляють цінні фізико-механічні властивості внаслідок перетворення під дією закріплювачів на сітчастий полімер. Епоксидні композиції мають унікальний набір технологічних властивостей, а полімерні матеріали на їхній основі вирізняються таким поєднанням високих міцнісних, теплофізичних, адгезивних, вологозахисних та інших показників, яких не має жодна група високомолекулярних сполук. Затверділі епоксидні смоли в чистому вигляді мають підвищену ламкість, незадовільно витримують удари та вібрації. Тому для підвищення їхньої еластичності до складу смол додають пластифікатори, а для зменшення усадки — наповнювачі. Склад епоксидних композицій, які найчастіше використовують під час ремонту автотракторної техніки.
Готують композиційні матеріали так. Для кращого перемішування епоксидну смолу розігрівають до температури 60...80°С і відбирають її належну кількість у ванночку. Невеликими порціями в смолу додають пластифікатор (якщо він передбачений у композиції) і перемішують суміш 5–8 хв. Потім невеликими порціями вводять наповнювач і теж перемішують протягом 8–10 хв. Таку суміш можна зберігати тривалий час. Кінцеве приготування композиції здійснюють безпосередньо на місці використання та незадовго до застосування. Це пояснюється тим, що після введення закріплювача або каталізатора життєдіяльність композиції становить, залежно від типу фіксатора, від кількох хвилин до кількох годин.
За старанного перемішування компонентів відхилення дозування закріплювача до 5% від оптимального співвідношення, а пластифікатора й наповнювачів до 10% не призводить до істотної зміни властивостей композиції.
Іншими представниками полімерних адгезивних компаундів є сполуки під торговельною маркою “Десан”, “Полімет”. Із зарубіжних сполук — “Швидка сталь”, “Супер бронза”, “Білий титан”, “Полімерна смола зі сталевим наповнювачем”.
Компаунд “Десан” складається з трьох компонентів (баночок): біла — основа, синя й червона — закріплювачі. Наявність двох фіксаторів дає змогу одержати два компаунди з різними фізико-механічними властивостями.
Перед приготуванням компаунда вміст баночок старанно перемішують, використовуючи при цьому індивідуальні шпателі, що входять до набору. Потім у мірний циліндр, який теж входить до набору, відкладають потрібну кількість основи та закріплювача (співвідношення масових частин для “Десан-Термо” — 3:1 (червона баночка), для “Десан-Супер” — 4:1 (синя баночка)) і ста-ранно перемішують компаунд до утворення однорідної маси.
Час, протягом якого компаунд має бути використаний за температури 25°С (придатність суміші), — 15 хв, із підвищенням температури придатність суміші зменшується. Експериментальні дослідження й досвід застосування таких сполук дають змогу виявити деякі їхні закономірності. Високі міцнісні та адгезивні характеристики мають матеріали, повне затвердіння яких відбувається протягом 20–24 годин за температури 18°С і які мають невисоку в’язкість. Матеріали, які затвердіють швидко (протягом 15–60 хв), зазвичай, мають низькі адгезивні та міцнісні властивості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Клейові матеріали для ремонту й технічного обслуговування автотракторної техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок