Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вирощування сорго

Вирощування сорго

Назва:
Вирощування сорго
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,43 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вирощування сорго


Батьківщиною сорго вважається Африка. Особливо велика кількість природних та культурних форм його зустрічається в Північно-Східній Африці — Ефіопії та Судані. З розвитком торгівлі сорго з Африки поширилося на інші континенти Земної кулі. Як стародавня культура, сорго було відоме за три тисячі років до н. е. в Індії та Китаї і за дві з половиною тисячі років до н. е. — в Середній Азії. До Європи сорго завезли в ХV сторіччі з Індії через Єгипет. Точних відомостей про початок вирощування сорго в Україні немає. Вважають, що приблизно у ХVІІІ сторіччі з’явилося віничне сорго під назвою “турецьке просо”. У 50-ті роки ХІХ століття широкого поширення набуло цукрове сорго для виробництва цукру. У 80-ті роки ХІХ сторіччя в Полтавській губернії проводили дослідження з підзимовими посівами сорго алепського. На початку ХХ століття почали закладати перші досліди із суданською травою на Балашівській та інших сільськогосподарських станціях України. Подальші дослідження соргових культур переконливо підтвердили їхнє високе господарське значення й можливість вирощування в різних кліматичних зонах.
Відомо, що в світі є 20–30 (разом із культивованими до 50) видів сорго. Враховуючи високу адаптаційну здатність, продуктивний потенціал, посухо-, солестійкість, види роду сорго широко культивують у багатьох країнах світу. Загальна площа посівів сорго — понад 50 млн га, середня врожайність зерна становить близько 1,5 т/га. Найбільші площі його зосереджено в Азії, Африці, США, Південній Америці, Австралії та Європі. Вважається, що в Україні можна вирощувати сорго на площі близько 1,5 млн гектарів.
Рід сорго в нашій країні представлено чотирма культурними видами: сорго звичайне — вирощують на кормові, технічні й продовольчі цілі; джугара — із зігнутим суцвіттям; гаолян; суданська трава — культивують як кормову рослину. За формою суцвіття сорго поділяють на три групи: комове, розлоге, поникле. За виробничим призначенням — на зернове, цукрове, віничне й трав’янисте.


Період використання на зелений корм
Зернове сорго являє основну групу. Із зерна одержують цінний корм для тварин і сировину для комбікормової та харчової промисловості. У багатьох районах Африки, Індії, у Східній та Середній Азії сорго — основна хлібна рослина. Як харчова культура, сорго займає третє місце в світі після пшениці та рису. У зерні сорго — близько 15% протеїну, а також лізин. У 100 кг його зерна міститься 119 к. о.; зеленої маси — 23,5; силосу — 22; сіна — 49,2 кормової одиниці.
Цукрове сорго використовують на силос, а із стебел одержують солодкий сироп. У сирих стеблах міститься до 15% цукру, а в соку стебел — близько 24%. Цей вид цікавить українських виробників як джерело фітоетанолу.
Віничне сорго вирізняється довжиною волоті, яка сягає 90 см, та сухою серцевиною стебла. Урожай волоті сягає 1,5–2,0 т/га, а вихід продукції з 1 га — дві-чотири тисячі віників. Трав’янисте сорго вирощують переважно на сіно й зелений корм.
На сьогодні серед важливих напрямів використання соргових культур є фітоенергетика (для виробництва етанолу, фітогазу й твердого палива). Використовують соргові й для висіву куліс, щоб затримувати сніг і захищати інші культури від суховіїв. Перспективним є вирощування соргових культур у післяжнивних та післяукісних посівах.
До трав’янистої групи належить багаторічне сорго кормове, або трава Колумба (Sorghum almum Parodi.), його ще називають чорне сорго. Це природний гібрид гумаю із цукровим сорго. Батьківщина трави Колумба — Аргентина. Описав її і ввів у культуру аргентинський ботанік Лоренцо Пароді в 1943 році. Потім трава Колумба поширилася в тропічні й субтропічні райони Південної Африки, Середземномор’я, Південної Америки. У колишньому СРСР багаторічне сорго вперше було інтродуковано в Туркменістані в 1957 році. Рослини заввишки 4 м, формують до 40 стебел. Високопродуктивні й швидкоростучі. Коренева система неглибока, тому немає загрози засмічення посівів, як за наявності гумаю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вирощування сорго

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок