Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Мікробіологічні препарати: історія та сучасність

Мікробіологічні препарати: історія та сучасність

Назва:
Мікробіологічні препарати: історія та сучасність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,24 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Мікробіологічні препарати: історія та сучасність


Результатом сучасної активізації біотехнологічного бізнесу стало те, що в галузі захисту рослин і рослинництва було створено цілу серію біопрепаратів, які містили активні речовини: бактерії, віруси, гриби, нематоди, протозоа; розроблено технології напрацювання ентомофагів і виробництва феромонів, регуляторів росту комах та рослин, екстрактів рослин і, зрештою, створено трансгенні рослини.
З чого все, власне, розпочалося? Виникнення мікробіометоду пов’язане насамперед з ім’ям І. І. Мечникова та його науковими дослідженнями в 70-ті роки ХІХ сторіччя. Саме в цей період у південних регіонах Росії спостерігалися спалахи розмноження хлібного жука, збитки від якого тільки в період 1870–1880 рр. становили 100 млн крб золотом і на 50% знизили експорт пшениці. Вивчаючи шкідника, Мечников завважив спорадичну загибель його личинок від мікроскопічного пліснявого гриба, якого він назвав у 1878 році зеленою мускардиною (Metaerhizium anisopline). Вперше про це було оповіщено наукову громадськість на з’їзді представників земств південних губерній, який був скликаний восени 1878 року в Одесі. Незабаром І. І. Мечников спільно з Ценковським, Шабельським, а згодом і з Ковалевським розробляє методи напрацювання зазначеного мікроорганізму для практичного використання як засобу боротьби.
Дальший етап становлення мікробіометоду пов’язаний з розвитком цукрової промисловості, самому існуванню якої почав загрожувати звичайний буряковий довгоносик, що нечувано розмножився тоді в основних бурякосійних регіонах. Для перевірки ефективності нового методу було залучено ентомолога І. М. Красильника. 1883 року він прибув у м. Сміла Київської губернії, в маєток графа Бобринського — одного з монополістів виробництва цукру, що погодився надати проекту фінансову підтримку. За доволі короткий строк ентомолог опанував основні методики вивчення хвороб комах. Виробництво налагодили тільки 1884 року, коли І.І. Мечников винайшов оптимальне середовище для мускардини, а власник маєтку погодився надати одну з будівель під “мускардиновий завод”. В умовах заводського способу виробництва, за розрахункових потужностей установки на 16 т, вартість виробництва кількості мускардини, потрібної для захисту 1 га, становила б 4 крб, за більших потужностей ця сума була б ще меншою. Відомо, що установка в Смілі виробила за чотири місяці 1884 року 54 кг спор. У 1885 році Спілка цукрозаводчиків асигнувала 10 тис. золотих карбованців на масштабні випробовування, завод було модернізовано. Однак унаслідок кризи цукрової промисловості програму цих виробничих експериментів не було виконано.
Вдруге питання боротьби з буряковим довгоносиком за допомогою мікробіологічних засобів або, як тоді називали, мікологічного методу, було порушено 1900 року. Директор лабораторії Інституту Пастера в Парижі І. Даниш з асистентами доктором К. Візе та М. Отфіновським організували на хуторі Миколаївка, поблизу Сміли, за дорученням і за фінансової підтримки Всеросійської спілки цукрозаводчиків дослідну ентомологічну станцію, діяльність якої почалася з вивчення грибних захворювань бурякового довгоносика. Доволі цікавою була методика тих дослідів. Проводили їх в особливих клітках із тонкої металевої сітки, розміром близько 100 м2, які встановили посеред плантації. В одну з кліток у травні випустили близько 20 пудів довгоносиків, обсипаних спорами зеленої мускардини; до іншої — близько 50 пудів шкідників, заражених білою мускардиною. Результат: під час розкопок у вересні виявилося лише 50% уражених комах. Дослідження тривали протягом 1900–1901 років. Економічна криза після соціальних потрясінь 1905 року (російсько-японська війна, а далі — Світова війна 1914 року і низка політичних заколотів) затримали дальший розвиток оригінальногонапряму. Знову до проблеми повернулися вже за радянських часів. У 1927 році І. Ліндеман на Миронівській дослідній станції знову повторив досліди зараження бурякових довгоносиків зеленою мускардиною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Мікробіологічні препарати: історія та сучасність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок