Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Сучасна вітчизняна біоорганічна агротехнологія вирощування цукрових буряків

Сучасна вітчизняна біоорганічна агротехнологія вирощування цукрових буряків

Назва:
Сучасна вітчизняна біоорганічна агротехнологія вирощування цукрових буряків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,41 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сучасна вітчизняна біоорганічна агротехнологія вирощування цукрових буряків


Успіх вирощування цукрових буряків значною мірою залежить від якості основного й передпосівного обробітків грунту, старанності підготовки насіннєвого ложа й точності розміщення в ньому за довжиною рядка насіння.
Коренеплоди цукрових буряків заглиблюються в грунт на 30–35 см, тому й потрібна однорідна структура його на всій глибині, без “підошви” та з рівномірно розподіленими в оптимальному співвідношенні органічними й мінеральними добривами, які активно сприяли б мінералізаційному процесові.
Відтак успіх сучасної вітчизняної біоорганічної агротехнології закладається ще під час збирання попередника, коли верхній шар грунту поки що не висушений. Разом із внесенням у грунт гною, сидератів, певних доз мінеральних добрив загортають і велику кількість побічної (нетоварної) продукції рослинництва.
Щорічний урожай побічної продукції (соломи та стебел кукурудзи) сягає 25–30 млн т. У середньому на 1 т зерна припадає приблизно 1 т побічної продукції, основну масу якої нині не використовують у тваринництві. Удобрювальна ефективність тонни подрібненої та загорненої в грунт соломи та іншої побічної продукції рослинництва еквівалентна 3,5–4 т напівперепрілого гною. Загортання соломи в грунт у місцях її збирання виключає витрати на скиртування та перевезення.
Регулярне внесення належної кількості органічних (побічної продукції) і мінеральних добрив забезпечує відповідне відтворення складових грунтової родючості та рівноважний перебіг продуційних процесів вирощування цукрових буряків на ощадливому повноцінному ресурсному забезпеченні. Цілеспрямоване використання як добрива побічної продукції рослинництва (соломи злакових і бобових культур, стебел кукурудзи й соняшнику) та сидератів у поєднанні з іншими чинниками інтенсифікації (сівозміни, обробіток грунту, сорти та гібриди) — це реальний і ефективний шлях призупинення виснаження найбагатших чорноземів.
Забезпечення якісного обробітку грунту за наявності на поверхні поля великої кількості соломи зернових колосових, стеблової маси грубостеблових культур, іншої нетоварної продукції рослинництва (далі — рослинної біомаси) досягається за дотримання виконання такого технологічного ланцюга: створення вихідного агрофону — внесення добрив — загортання в грунт рослинної біомаси.
Одержання жаданого ефекту насамперед пов’язано з тим, що варто дотримуватися вимоги науково обгрунтованої методики застосування побічної продукції рослинництва на добриво, згідно з якою на кожну тонну рослинної маси слід обов’язково додати 10 кг д. р. азоту, що забезпечує оптимальний баланс між азотом і вуглецем, поліпшує мінералізацію соломи в грунті та унеможливлює конкурентну боротьбу за азот між рослинами й целюлозорозкладаючими мікроорганізмами.
У технології загортання в грунт рослинної біомаси створення вихідного агрофону є однією з важливих ланок, що пов’язано з доведенням рослинної біомаси до придатного для загортання стану. Із технологічних міркувань таким вихідним агрофоном є агрофон переважно у вигляді подрібненої рослинної біомаси, рівномірно розкиданої поверхнею поля.
Для зернових такий вид агрофону забезпечується під час збирання врожаю із застосуванням зернозбиральних комбайнів (“Дон-1500”, “Славутич”, “Лан” тощо) і зернозбиральних комбайнів зарубіжного виробництва з подрібнювачами незернової частини врожаю.
Якщо солому залишають на полі в стоячому стані (високий зріз, збирання врожаю проводять за технологією обчісування зернової частини із застосуванням жниварок ЖОН-4, ЖОН-6), для її подрібнення застосовують мульчувач навісний роторний МНР-12 (виробник: ВАТ “Хмельниксільмаш”). Це значно поліпшує дальший обробіток грунту.
У разі залишення валків соломи в полі їх слід подрібнити та розкидати по полю подрібнювачем-розкидачем валків ПРС-2,1 (виробник: ВАТ “Бердянськсільмаш”).
Якісне внесення гранульованих мінеральних добрив забезпечується за використання причіпної машини МД-4 “Галичанка”, навісних розкидачів МВД-900, МВД-0,5 або РДН-0,5 і МВУ-0,5АГ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сучасна вітчизняна біоорганічна агротехнологія вирощування цукрових буряків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок