Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Організація і послідовність виконання ремонтних робіт на свердловині. План проведення робіт

Організація і послідовність виконання ремонтних робіт на свердловині. План проведення робіт

Назва:
Організація і послідовність виконання ремонтних робіт на свердловині. План проведення робіт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,48 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ОРГАНІЗАЦІЯ І ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ РЕМОНТНИХ РОБІТ НА СВЕРДЛОВИНІ. ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ РОБІТ
Гідропіскоструминна перфорація – основана на використанні кінетичної енергії і абразивності високошвидкісних пісочно-рідинних струменів, які витікають з насадка (сопел) перфоратора.
Технологія проведення гідропіскоструминної перфорації (ГПП) містить такі операції:
глушіння свердловини закачуванням рідини (за наявності розкритих пропластків);
спускання перфоратора на НКТ (бурильних трубах) за допомогою підйомника на задану глибину та прив’язку геофізичними методами місця установки його по пласту-реперу і потовщеній муфті-реперу на НКТ з врахуванням деформації труб при циркуляції рідини;
обв’язку гирла і наземного обладнання;
введення в НКТ опресувальної кулі, опресування системи маніфольдів і НКТ на 1,5 кратний робочий тиск, вимивання опресувальної кулі на поверхню зворотною (по затрубному простору) циркуляцію робочої рідини та оцінку втрат тиску на тертя промиванням свердловини на режимі перфорації;
спускання робочої кулі;
проведення власне перфорації;
підняття перфоратора навище залягаючий інтервал (ці дві останні операції багаторазово повторюються);
вимивання зворотною промивкою робочої кулі та зворотну промивку свердловини від піску;
підняття НКТ з перфоратором, демонтаж обладнання.
Для організації проведення ГПП необхідно:
— провести інструктаж з техніки безпеки осіб які залучені до даного виду робіт;
— забезпечити наявність пожежного та чергового автомобілів;
забезпечити наявність насосного агрегату для гідропіскоструминної
перфорації та допоміжних засобів;
забезпечити наявність необхідних рідин та піску для проведення технологічної операції;—
підготувати майданчик для розміщення спецтехніки.
Обвязка поверхневого обладнання може бути з повторним використанням рідини та піску (закільцьована схема), зі скиданням піску та зі скиданням піску та рідини.
Як робочу рідину використовують технічну воду з ПАР, пластову воду, 5-6% розчин соляної кислоти, дегазовану нафту та інше. Пісок повинен бути (понад 50%) з вмістом переважно кварцу фракції 0.2-2 мм. Гідроперфоратор ПА-6М містить корпус, насадки в тримачах і заглушки, хвостовик-перо з центратором і кульові клапани (опресувальний та робочий).
При ГПП можна створити нормальні (горизонтальні) і похилі (найдоцільніший кут нахилу до осі свердловини 60 грдусів) канали, вертикальні і горизонтальні щілини. Густота перфорації часто дорівнює 1-4 отв/м. Проте цього не достатньо. В шаруватих колекторах доцільно створювати 10-20 нормальних і 6-10 похилих каналів чи 18-20 щілин (довжина кожної по 100 мм) на 1м товщини пласта.
Удосконалення ГПП здійснюється у напрямку використання газорідинно-піскової суміші (зростає довжина каналів в 2-3.5 рази, кислотних розчинів, додавання в рідину полімерів, створювання шлангових та зондових гідромоніторних гідропіскоструминних пристроїв.
На свердловини робочий розчин доставляється в автоцистернах 4ЦР ємністю 9,15 м3 або УР-20 ємністю 17 м3. Для перевезення концентрованих неінгібованих кислот ємності повинні бути гумовані. Для перевезення інгібованих кислот досить покриття цих ємностей хімічно стійкими емалями. На свердловинах часто використовують пересувні ємності (на салазках) об’ємом 14 м3, які у зимових умовах роботи обладнують змійовиком для обігрівання розчинів парою. Для перекачування кислот використовуються тільки спеціальні кислототривкі відцентрові насоси з подаванням від 7 до 90 м3/год і напори від 8 до 30 м.
Для закачування інгібованих розчинів кислоти в пласт використовується, наприклад, спеціальний насосний агрегат на автомобільному шасі - «Азінмаш -30 А» з прогумованою цистерною, яка складається з двох відсіків ємністю 2,7 м3 і 5,3 м3, а також з додатковою ємністю на причепі з двома відсіками по 3 м3 кожний. Агрегат має основний триплунжерний горизонтальний насос високого тиску 2НК500 одинарної дії для закачування кислоти у свердловину. Насос має привід через спеціальну коробку від основного двигуна автомобіля потужністю 132 кВт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Організація і послідовність виконання ремонтних робіт на свердловині. План проведення робіт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок