Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Зберігання овочів — банківські прибутки

Зберігання овочів — банківські прибутки

Назва:
Зберігання овочів — банківські прибутки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,64 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Зберігання овочів — банківські прибутки


Бажання заробляти гроші на вирощуванні овочів є правильним, основним стимулом. Але сезонність вирощування сприяє стрибкам цін, які пригальмовують прибутковий продаж у теплий період. Тому одне з вірних рішень для отримання більших заробітків — навчитися правильно зберігати.
Бажання заробляти гроші на вирощуванні овочів є правильним, основним стимулом. Але сезонність вирощування сприяє стрибкам цін, які пригальмовують прибутковий продаж у теплий період. Тому одне з вірних рішень для отримання більших заробітків — навчитися правильно зберігати.
Споживання овочів та продаж досягає свого піку в липні-серпні, коли покупці впевнені, що продукція вирощена у відкритому грунті. Але саме в цей період великотоварні овочівники заробляють найменше. Звичайно, ціни з найменшою надбавкою до собівартості, але за великих обсягів продажу покривають затрати і дають прибуток. І все ж ви як господар хочете заробляти більше й постійно. Тому й варто розглянути зберігання як процес збільшення ваших прибутків.
Ні в кого не виникає сумнівів щодо прибутковості зберігання зернових. Роками доведено: якщо є місце для зберігання, варто дочекатися кращої ціни, яка значно вища, ніж під час збирання. Однак зернові мають свої особливості, що обумовлюють якість зберігання, — це вологість зерна та наявність різних видів домішок. З овочами така сама ситуація, але є свої відмінності.
Багато хто вважає, що зберігання починається одразу після закладання овочів у сховище. Але насправді це не так. Такий підхід, як засвідчує практика, не працює, і зберегти якісно овочі чотири-шість місяців за традиційного закладання та банального чекання — неможливо.
Гниття. Довгостроковому зберіганню шкодять процеси гниття. Розвиваються вони найперше на овочах, які завезли у сховище погано розвинутими, хворими та механічно ушкодженими. Найбільше згниває овочів у сховищах, де не проводили знезараження. Розглянемо деякі заходи, що впливають на якість зберігання.


Підготовка сховища
Для правильного та прибуткового зберігання важливо дотримуватися давно перевірених напрацювань. Якщо ваше сховище — капітальна бетонна чи цегляна споруда, то варто пригадати, коли востаннє його прибирали та знезаражували? Давно — тоді не дивуйтеся поганому зберіганню овочів. Бажаєте подовжити період зберігання овочів, тоді виконайте описані нижче дії.
- Приблизно за місяць до закладання овочів повністю очистіть сховище від решток та овочів минулих урожаїв.
- Вичистіть сховище від шару грунту, завезеного з овочами попередніх сезонів.
- Просушіть склад.
- Встановіть вентиляцію.
- Продезінфікуйте стіни, перегородки, балки, підлогу та стелю.
- Вкрутіть ультрафіолетові лампи.
Рослинні рештки та грунт зі сховища є резерватором збудників хвороб. У поєднанні з підвищеною вологістю повітря вони спричинюють інтенсивне гниття овочів нового врожаю. Тому сховище потрібно очистити та просушити.
Особливо дієвим способом для старих сховищ є знезараження. Для цього наймають фумігаційний загін. А деякі господарства самотужки проводять обробку 5–10% розчином мідного купоросу. Коли стіни й стеля висохнуть, їх білять. Кількість патогенів зменшується щонайменше вдвічі. Якщо правильно обробити, стіни не “цвістимуть”.
Ефективна новинка, яку почали використовувати у сховищах, — ультрафіолетові лампи. Інтерес до них фінансово виправданий. Вмикають їх, як і в усіх хірургічних відділеннях, для знезараження повітря від мікроорганізмів тоді, коли в приміщенні немає людей. Звичайно, лампи можна використовувати тільки за умов вирівняної вологості повітря.
Підготовка до зберігання овочів для борщу
Варто зазначити, що зберігання, хоч як це дивно, починається ще в полі. Тоді, коли формується листкова маса чи відбувається наростання цибулин або коренеплодів і бульб, правильний поживний режим сприяє формуванню повноцінної структури плодів.
А повноцінно розвинута структура плодів — це гарантія кращого зберігання. Небагато господарств звертають на це увагу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зберігання овочів — банківські прибутки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок