Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Лакофарбові матеріали для сільськогосподарської техніки

Лакофарбові матеріали для сільськогосподарської техніки

Назва:
Лакофарбові матеріали для сільськогосподарської техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,44 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Лакофарбові матеріали для сільськогосподарської техніки


Зима — період ремонту сільськогосподарської техніки, а однією з його складових є фарбування. Для цього cлід знати, як підготувати техніку до фарбування, які лакофарбові матеріали слід застосувати.
Лакофарбові матеріали (ЛФМ) призначені для захисту металевих поверхонь від корозії, деревини — від надмірного зволоження й загнивання та надання поверхням красивого зовнішнього вигляду. ЛФМ можна поділити на основні та допоміжні. До основних матеріалів належать грунтовки, шпатлівки, лаки та фарби, якi, власне, й утворюють лакофарбове покриття. Допоміжні матеріали призначені для підготовки поверхні перед фарбуванням, розведення лакофарбових матеріалів до робочої в’язкості, прискорення висихання покриття, догляду за ним. До них належать розчинники та розріджувачі, знежирювачі та фосфатуючi сполуки, змивні рідини, перетворювачі іржі, каталізатори, шампуні, полiролі тощо.
Грунтовки призначені для створення покриття, яке слугує прошарком для нанесення дальших шарів лакофарбового матеріалу, а також можуть бути використані як самостійне захисне покриття. Грунтовки, зазвичай, є обов’язковою частиною будь-якого лакофарбового покриття.
Шпатлiвки використовують для усунення нерівностей поверхні, яку мають фарбувати.
Лаки — розчини плiвкоутворюючих речовин у розчинниках (органічних або воді), які можуть містити сикативи, пластифікатори, засіб для затвердіння та інші добавки. Прозорі без кольору або зафарбовані в жовтий чи коричневий колір, ці рідини слугують для одержання прозорого покриття або нанесення поверхневого шару по шару фарби для збільшення блиску покриття.
Фарби застосовують для одержання зовнішнього шару лакофарбового покриття, яке надає йому потрібного кольору, блиску, гладкості, стійкості проти дії навколишнього середовища, механічної міцності i хімічної стійкості. Рідкі фарби поділяються на олійні та емалеві (емаль).
Олійними фарбами називають суспензію пігменту або суміші пігментів з наповнювачем в оліфах, емульсії, латексі, якi утворюють після висихання однорідну плівку. Окремі види олійних фарб випускають готовими до використання, iншi (густотерті) слід розводити до робочої в’язкості оліфою i розчинником.
Емаль — це суспензія пігменту або суміші пігментів із наповнювачем у лаку, якi утворюють після висихання тверду прозору однорідну плівку з різними фактурою поверхні та блиском.
Крім рідких ЛФМ, для захисту деталей сільськогосподарських машин, якi піддаються механічному спрацюванню (лопаті вентилятора, граблини тощо), а також тих, що перебувають у контакті з мінеральними або органічними добривами (ємностi, дозувальні пристрої тощо), використовують порошкові фарби.
Порошкові фарби — подрібнені тверді суміші плiвкоутворюючих речовин, пігментів, засобів для тужавіння, наповнювачів та інших добавок. Такі фарби утворюють покриття в процесі термообробки, за якої, внаслідок сплавлювання частинок фарби, утворюється суцільне покриття.
Плiвкоутворювачем у порошкових фарбах може бути будь-який порошковий полімер, який плавиться без виділення газоподібних продуктів. Найпоширеніші в нашій країні термореактивні плiвкоутворювачi (епоксидні, полiефiрнi, полiакрилатнi тощо).
Широкий асортимент основних ЛФМ промислового виробництва класифікують i позначають відповідно до ДСТУ 9825.
В основу класифікації i позначення покладено два важливих показники:
- хімічний склад плівкоутворювача;
- призначення лакофарбового матеріалу для певних умов експлуатації.
Після порядкового номера, наданого матеріалу, допускається додавати літерний індекс (одну або дві великі літери), що характеризує деякі особливості лакофарбового матеріалу: ХС — холодного сушіння (висихає за звичайної температури, яку в хімічній технології називають холодною, а емаль — холодного сушіння); ПГ — пониженої горючості; НГ — негорюча; М — утворює матове покриття; ПМ — утворює напівматове покриття; ВЭ — утворює водоемульсійне покриття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Лакофарбові матеріали для сільськогосподарської техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок