Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Техніка безпеки при експлуатації свердловини запроектованим способом

Техніка безпеки при експлуатації свердловини запроектованим способом

Назва:
Техніка безпеки при експлуатації свердловини запроектованим способом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,96 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ СВЕРДЛОВИНИ ЗАПРОЕКТОВАНИМ СПОСОБОМ
Велика кількість нещасних випадків зумовлено розташуванням струмоведучих та рухомих частин станка-качалки, а також необхідністю в змащуванні і ремонті вузлів та деталей. При надійному проведенні змащування та огороджуванні всіх рухомих частин, а також ремонті обладнання при повній зупинці станка-качалки небезпека усувається.
Заходи по обслуговуванні верстатів-качалок дуже трудомісткі, особливо при роботах що пов’язані з канатною підвіскою, а також відкиданням і опусканням головки балансира верстатів-качалок. Це відбувається тому, що оператор має виконувати роботи на висоті, розміщуючись на балансирі станка-качалки в незручному положенні, що може призвести до нещасного випадку.
Безперервна та безаварійна робота верстатів-качалок в значній мірі залежить від своєчасного ремонту чи заміни зношуваних деталей та вузлів. При ремонті верстатів-качалок такі роботи як заміна балансира та відкидної головки, зняття та встановлення роторних противаг, редукторів, електродвигунів вимагають значних фізичних та моральних зусиль, які пов’язані із знаходженням на висоті та в незручному положенні.
Для полегшення умов праці всі вказані роботи повинні проводитися за допомогою пересувних вантажопідіймальних кранів. Персонал, який обслуговує глибиннонасосне устаткування повинен знати про небезпеку електричного струму, про правила електронебезпеки.
Перед пуском верстата-качалки необхідно переконатися в тому, що редуктор верстата-качалки не загальмований, огорожа встановлена та в небезпечній зоні немає людей.
До ШСНУ висуваються наступні вимоги:
1) Верстат-качалка має бути встановлений так, щоб виключався контакт частин що рухаються з деталями вежі або мачти, а також фундамента та грунту.
2) Для обслуговування електроприводу та гальм станка-качалки влаштовується площадка з огорожею.
3) Гирло свердловини має бути обладнане гирловою арматурою, яка дозволяє відбирати газ із затрубного простору та проводити дослідні роботи.
4) Верхній торець гирлового сальника має підноситися над рівнем площадки не більше чим на 1 м.
5) При набиванні ущільнення гирлового сальника кришка його має утримуватися на полірованому штоці спеціальним затискачем.
6) Гирловий сальник свердловин з можливими фонтанними проявами повинен мати конструкцію, котра дає змогу безпечно замінювати набивку.
7) При крайньому нижньому положенні головки балансира відстань між траверсою підвіски сальникового штока або штанготримачем та гирловим сальником має бути не менше 20 см.
8) Противага верстата-качалки має встановлюватися на балансирі тільки після з’єднання балансира з кривошипно-шатунним механізмом та сальниковим штоком.
9) Балансирні противаги верстатів-качалок мають складатися із секцій вагою не більше 40 кг кожна та бути надійно закріпленими.
10) З’єднання підвіски з сальниковим штоком має здійснюватися за допомогою спеціального пристосування.
11) Забороняється провертати шків редуктора вручну та гальмувати його шляхом підкладання труби, лому чи інших предметів у спиці.
12) При перестановці або зміні пальців кривошипно-шатунного механізму на сальниковий шток слід встановити затискач, а шатун надійно закріпити до стояка верстата-качалки.
Вимоги до устатковання ШСНУ:
В якості заземлювача для електрообладнання глибиннонасосного устатковання мають використовуватися кондуктор або технічна колона свердловин.
Кондуктор (технічна колона) має бути пов’язаний з рамою станка-качалки не менше ніж двома заземлюючими сталевими провідниками, які приварені в різних місцях до кондуктора та рами. Переріз кожного провідника має бути не менше 48 мм2.
Заземлюючі провідники, які з’єднують раму верстата-качалки з кондуктором мають бути заглиблені в землю не менше іж на 0,5 м.
В якості заземлюючих провідників може застосовуватися сталь: колова, стрічкова, кутова або іншого профілю. Застосування для цих цілей сталевого канату не допускається.
При встановленні електродвигуна на заземленій рамі станка-качалки та забезпеченні належного контакту між ними додаткового заземлення електродвигуна не потребується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Техніка безпеки при експлуатації свердловини запроектованим способом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок