Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Очистка внутрішньої поверхні газопроводу

Очистка внутрішньої поверхні газопроводу

Назва:
Очистка внутрішньої поверхні газопроводу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,86 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Очистка внутрішньої поверхні газопроводу
9.1 Загальні відомості
При експлуатації магістрального газопроводу проходить забруднення його внутрішньої поверхні частинками породи, скалками від труби, конденсатом, метанолом і т.д. Це приводить до збільшення коефіцієнта гідравлічної ефективності і відповідно до зниження пропускної здатності газопроводу. Внутрішню поверхню газопроводу від забруднень очищають слідуючими способами: періодично очисними пристроями без зупинки транспортування газу; разовим використанням очисних поршнів з зупинкою транспортування газу; установкою дренажів і конденсатозбірників у понижених точках газопроводу; збільшенням швидкостей потоків газу в окремих нитках системи газопроводів і в подальшому виловлюванням рідини в пиловловлювачах на КС. Найбільш ефективний спосіб очистки - періодично очисними пристроями без зупинки транспортування газу. Цей спосіб позволяє постійно підтримувати коефіцієнт гідравлічної ефективності на рівні початкового значення. Періодичність пропуску очисних пристроїв можна оцінити по збільшенню коефіцієнта гідравлічної ефективності газопроводу.
В якості очисних пристроїв застосовують очисні поршні, скребки, поршні-роздільники. В залежності від виду забруднення ( тверді частинки, рідина ) використовують і певні види очисних пристроїв. Основні вимоги до них: зносостійкість, добре проходити через запірні пристрої, бути простими у конструкції і дешевими.
В системі газопроводів яку обслуговує Барське ЛВУМГ використовують очисні поршні фірми « Розен » ( Німеччина ). Поршень (лист 9) діаметром 1400 мм представляє собою повний металічний корпус, на якому розміщені кільцеві очисні елементи, конструктивно подібні на автомобільні покришки. Вони підтягнуті розпірними втулками з встановленими на них паралоновими кільцями. Він сконструйований таким чином, щоб досягались максимальні результати очистки, незалежно від умов проходження газопроводу, із стандартним (R=3D) або малим (R=1.5D) радиусом кривизни. Поршень змонтований з трьома очисними елементами. Спочатку йде напрямний манжет, а потім два гнучкі очисні манжети. Між ними розташовані металічні щітки для зачистки трубопроводу і магнітна стрічка для притягування твердих металічних частинок, які залишились в процесі експлуатації магістрального газопроводу.
Для руху очисного поршня по газопроводу на ньому створюється певний перепад тиску , який залежить в основному від його конструкції. Створюваний перепад тиску в середньому рівний 0,03-0,05 Мпа. Швидкість руху поршня в газопроводі залежить від швидкості руху газу, наявності забруднення в ньому, герметичності прилягання поверхонь поршня і газопроводу. Вона складає 85-95% швидкості газу в газопроводі. На всіх новозбудованих магістральних газопроводах передбачається пристрії по внутрішні очистці газопроводу за допомогою очисних поршнів. У склад пристрою входять вузли пуску і прийому очисних поршнів , система контролю і автоматичного управління процесів очистки. Вузли прийому і пуску очисних поршнів розміщують поблизу вузлів підключення КС, а частіще їх суміщають. На КС-38 Гусятин вузол прийому і пуску очисного поршня суміщені з вузлом підключення компресорної станції (лист 10 ). Передбачається пристрій для очистки порожнини газопроводу на найбільш складних і відповідальних ділянки траси газопроводу, наприклад через водні перешкоди. При цьому на першому березі по ходу газу монтується вузол пуску очисного поршня, а на другому вузол прийому. В залежності від технологічної схеми розміщення вузла може бути різноманітним.
На КС-38 Гусятин суміщений вузол прийому-запуску очисних пристроїв представляє собою комплексний пристрій, який складається з розміщених один проти одного на бетонних опорах вузлів пуску і прийому очисних поршнів. Вузол пуску включає в себе: обичайку з привареними до неї опорами, патрубки діаметром 500 і 50 мм, кінцевий затвор з заслонкою і пристроєм для запасовки поршня, контрольну рейку. Вузол прийому аналогічний по конструкції камері пуску, але на відміну від неї має амортизатор.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Очистка внутрішньої поверхні газопроводу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок