Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Мінеральні добрива

Мінеральні добрива

Назва:
Мінеральні добрива
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,63 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Мінеральні добрива


Протягом цивілізаційної історії людства міць будь-якої держави визначалася такими чинниками, як територія, кількість населення, фінанси, армія, сільське господарство — тобто наявними ресурсами.
Наша постіндустріальна епоха не є винятком, і стратеги наймогутніших світових держав ведуть завуальовану, але безкомпромісну боротьбу за ресурси, найперше за право володіння корисними копалинами в будь-якому кінці світу. Це, насамперед, нафта, газ, руди кольорових та чорних металів, земельні ресурси сільськогосподарського призначення. І в цьому контексті такі явища, як глобалізація, єдиний ринок, об’єднавчі процеси слугують ширмою, за якою не завжди простим людям видно ті маніпуляції з підготуванням до нового великого переділу світу, що фактично за нею ховаються.
Швидке зростання населення в Азії, Африці та Латинській Америці, що триває з початку ХХ сторіччя, з одного боку, бурхливий економічний розвиток цих регіонів, що розпочався ще в 70-ті роки, — з другого, а також значне поліпшення матеріального й фінансового становища їхнього населення лише підсилюватимуть боротьбу за ресурси, що проглядає з новин. Особливо, коли їх сприймати не безпосередньо, а під певним кутом зору, зіставляючи в часі та просторі ті чи інші домовленості між певними країнами, після чого стають зрозумілими логіка зовсім, на перший погляд, абсурдних приводів щодо оголошення війни Іраку, що нічим не різниться з середньовічним гаслом про звільнення гроба Господнього. І вже зовсім очевидним стає резон переговорів між країнами, яких ще 10–15 років тому уявити за одним столом ми не могли: Китай — Венесуела, країни Середньої Азії, Африка; США — Азербайджан, Туркменистан, Узбекистан тощо. При цьому зовсім не звертають уваги на те, чи країна-партнер — демократична, чи тоталітарна, чи належить до золотого мільярда, чи є країною третього світу. Зважають лише на одне: якими наявними чи потенційними ресурсами володіє ця країна, скоріше, територія. Хто вже сьогодні сконцентрує в себе якомога більше ресурсів — за тим і майбутній розвиток та благополуччя країни.
І, якщо донедавна це стосувалося, в основному, вуглецевоводневих енергоносіїв, таких як нафта та газ, то зі зростанням потреби в продуктах харчування на світовому ринку відбувається перерозподіл сфер впливу щодо складових вирощування основних сільськогосподарських культур.
Щоб зрозуміти, чому боротьба за ресурси руд мінеральних добрив щороку лише посилюватиметься, звернімося до економічної географії, а саме: до того її розділу, який присвячено територіальному розміщенню родовищ макроелементів — азоту, фосфору, калію.
Виробництво азотних добрив є цілком доступним для будь-якої країни, адже 78% об’єму нашої атмосфери займає азот. Але щоб його зафіксувати в формі аміаку, який є первинною сировиною для виробництва добрива, потрібно розірвати потрійний ковалентний зв’язок між двома атомами газоподібного азоту, що потребує великих затрат енергії. Найчастіше це енергія природного газу. Саме тому ці заводи сконцентровано на територіях тих країн, які мають великі ресурси енергії (Росія, Норвегія, США, Нідерланди). Цілком рентабельними є також заводи, що працюють на основі сучасних технологій синтезу аміаку та розміщені поблизу морських портів, газопроводів, аміакопроводів (Роттердам, Одеський припортовий). Отже, хто має достатню кількість дешевого природного газу, так само як і транспортну інфраструктуру, той у майбутньому й буде основним гравцем на світовому ринку азотних добрив, що вже сьогодні підтверджується активним втручанням нафтових і газових компаній світу в скуповування акцій великих заводів з виробництва азотних добрив. Станом на 2007 рік, згідно з даними IFA, 80% загального виробництва аміаку припадає на такі країни: США, Росію, Китай, Індію, Німеччину, Нідерланди, Україну, Єгипет, Венесуелу, Індонезію, Саудівську Аравію.
Фосфор, на відміну від азоту, наявний у 190 різних мінералах і є досить поширеним мінералом земної кори (0,1%).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Мінеральні добрива

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок