Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Виробництво молока повинно бути рентабельним

Виробництво молока повинно бути рентабельним

Назва:
Виробництво молока повинно бути рентабельним
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,21 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Виробництво молока повинно бути рентабельним


Американський учений К. Еклз писав: “Молоко може замінити будь-який продукт, але немає такого продукту, який би замінив молоко”. Найкращим у світі продуктом називала молоко й Марія Харитонівна Савченко — доярка і бригадир, двічі Герой Соціалістичної праці, заслужений працівник сільського господарства України. Без молока неможливий повноцінний розвиток організму людини, особливо дітей. Воно містить у собі всі білки, жири, молочний цукор, мінеральні речовини, ферменти — всього понад 160 компонентів і майже 260 хімічних елементів. Це незамінний продукт харчування, який приготувала сама природа. Молоко повністю засвоюється в організмі, а спожитий його кілограм за калорійністю прирівнюється до 400 г яловичини.
Молочне скотарство — найбільш трудомістка, складна за технологією і важлива у соціальному плані галузь тваринництва.
Молочне скотарство в усі часи давало прибуток. Збиткове воно лише в тих країнах, де нееквівалентні ціни на промислові товари та енергоносії порівняно з прибутками тваринництва та сільського господарства взагалі. За 2001–2002 рр. диспаритет цін зріс на 22%. Ці втрати допущено через непослідовну політику під час формування аграрного ринку.
Держава повинна ліквідувати диспаритет цін, забезпечити сільськогосподарських виробників дешевими кредитами, проводити справедливу цінову політику. Життя вимагає дієвої підтримки сільського господарства, особливо тваринництва. Нині ж молочне тваринництво зазнає неабияких збитків.
Поголів’я великої рогатої худоби в Дніпропетровській області в усіх категоріях господарств скоротилося на 6 тис. голів, або на 1,6%. У сільськогосподарських підприємствах всіх форм власності скорочення становить 17,7 тис. голів, або 9,4%. Одночасно в господарствах населення воно зросло на 11,9 тис. голів, або 6,6%. Поголів’я корів за один рік по області скоротилося на 4,2 тис. голів, або на 2,3%, а по сільськогосподарських підприємствах — на 12,1 тис. голів, що становить 18%. Одночасно в господарствах населення воно зросло на 7,9 тис. голів, або 7,1%.
Удій від однієї корови підвищився за рік у сільськогосподарських підприємствах всіх форм власності до 2847 кг ( третє місце по Україні ), або на 304 кг, що становить 12%. Валовий надій зріс на 13%, у тому числі в господарствах населення — на 10%.
Скорочуючи поголів’я великої рогатої худоби, зокрема корів, керівники господарств свідомо йдуть на загострення соціальної напруги в колективах: це ліквідація робочих місць, безпідставна втрата матеріальної бази, зменшення виробництва молока і м’яса. Це також 7–8 мільйонів тонн цінного органічного добрива для рослинництва, що його може недоодержати область у розрахунку на рік. З’явились “господарники”, які відверто пропонують ліквідувати тваринництво як збиткову галузь.
Рівень рентабельності молока по Дніпропетровській області становить 6,4%. Ціна реалізації центнера молока — 59,35 грн. Нікопольський район, що за продуктивністю корів посідає в області третє місце, від виробленого молока зазнає тільки збитків. За собівартості центнера молока (54,5 грн), втрати по району в 2002 р. становили 435 тис. грн. І причина та сама. Реалізаційна ціна центнера продукції становила 50 грн. Агроформування і особисті господарства реалізують молоко по 40–60 к. за 1 л. Дотації на 1 гривню вартості реалізованого молока в 2002 р. становили 23 к., а на 1 кг сировини —12,6 к. Але вони дістаються посереднику. При цьому комерційні структури і державні переробні підприємства реалізують молоко за ціною 1,6–1,8 грн, що втричі вище за здавальну. Літровий пакет знежиреного молока в Дніпропетровську в червні-липні коштував 0,95 грн. Як бачимо, склалися такі умови для виробника молока, що його невигідно виробляти, а краще перепродувати або переробляти. В США, наприклад, держава пильно стежить за тим, щоб основна частина прибутку діставалась виробникові. Щоб звести кінці з кінцями і мати рівень рентабельності 25%, реалізаційна ціна центнера молока має бути не менше 100 грн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Виробництво молока повинно бути рентабельним

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок