Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Голштинська порода

Голштинська порода

Назва:
Голштинська порода
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,91 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Голштинська порода


Голштинська порода — продукт американської селекції і технології. У сучасному молочному скотарстві вона веде перед щодо молочної продуктивноті та типу будови тіла корів. Порода — беззаперечний світовий лідер серед спеціалізованих молочних порід.
Голштинська порода — продукт американської селекції і технології. У сучасному молочному скотарстві вона веде перед щодо молочної продуктивноті та типу будови тіла корів. Порода — беззаперечний світовий лідер серед спеціалізованих молочних порід.
Голштини виведено в США та Канаді завдяки цілеспрямованій роботі з добору й підбору кращих за молочною продуктивністю чорно-рябих тварин німецького та голландського походження, послідовному використанню оцінених за якістю потомства бугаїв-поліпшувачів. Першу книгу племінних тварин голштинської породи було опубліковано 1872 року. У 1885 році створена Асоціація голштинської худоби Америки (ГФАА), після чого практично припинили ввезення худоби з Європи, і вдосконалення сформованого на той час масиву чорно-рябої худоби здійснювали за принципом замкненої системи.
Заснування асоціації, проведення різних конкурсів і аукціонів, виявлення й максимальне використання рекордистів, цілеспрямована селекційно-племінна робота за понад 100-річний період в умовах достатньої годівлі сприяли створенню сучасного типу голштинської худоби, який характеризується порівняно високою живою масою дорослих тварин, високими надоями за середньої жирності молока. Маса корів становить 650–700 кг, висота в холці — 142–145 см, бугаїв, відповідно — 1100–1200 кг і 160–165 см. Коровам притаманний чітко виражений тип молочної худоби. Вони здатні споживати та ефективно переробляти на молоко велику кількість кормів, добре пристосовані до машинного доїння. Молодняк характеризується високою інтенсивністю росту, а вибракувані дорослі тварини — високою здатністю до відгодівлі.
Голштинським коровам належать усі світові рекорди надою й виходу молочного жиру. На сьогодні неперевершеним у світі лишається рекорд з надою, що його встановила кубинська 3/4-кровна за голштинською породою корова Убре Бланка. У 1981 році за 364 дні третьої лактації від неї надоїли 27674 кг молока із вмістом жиру 3,8%. Вона ж є світовою рекордисткою з максимальним добовим надоєм — 110,9 кг. Серед чистопорідних голштинських корів найвищий надій зафіксовано у Реім Марк Джинкс (ферма Реім Деірі, Сідейрідж, Колорадо (США). 1995 року за 365 днів четвертої лактації від неї надоїли 27473 кг молока із вмістом жиру 3,2 і білка — 3,1 відсотка.
Від світової рекордистки за виходом молочного жиру голштинської корови Ройбрук Хай Елен, що належала Ясухіро Танаке (Тотторі, Японія), за 365 днів лактації одержали 1418 кг молочного жиру. Від світової рекордистки за довічною продуктивністю корови № 289 (штат Каліфорнія) протягом дев’ятнадцяти з половиною років життя за 5535 днів лактацій надоєно 211212 кг молока за виходу молочного жиру 6543 кілограми.
Червоно-ряба голштинська порода має спільну генеалогічну структуру з чорно-рябою голштинською і різниться лише мастю, що зумовлено наявністю гена Red (червоний). Від світової рекордистки червоно-рябої голштинської породи Е Кловелендс Скайлар Черрі-Ред (Канада) 1994 року за 365 днів третьої лактації надоїли 23421 кг молока жирністю 3,9 відсотка.
У кращих стадах голштинської породи одержують понад 14 т молока від кожної корови за рік. Так, від кожної з 52 корів стада Маіреімонт (Келген, Колорадо, США) одержано пересічно по 14994 кг молока.
На голштинську породу в молочному стаді США припадає 93, в Канаді — 95%, а останніми роками вона набула широкого поширення в світі. Масиви цієї худоби є в Японії, Німеччині, Югославії, Аргентині, Бразилії, Колумбії, Мексиці, Чилі, Англії, Індії, на Кубі. Для поліпшення своїх стад голштинів завозять Голландія, Польща, Угорщина, Чехія, Румунія та інші країни. Використання високого генетичного потенціалу голштинів за чистопорідного розведення та схрещування з іншими породами на фоні повноцінної годівлі дало можливість у багатьох країнах створити високопродуктивні стада, підвищити виробництво молока за одночасного скорочення поголів’я молочних корів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Голштинська порода

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок