Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Напрями та перспективи селекції вітчизняних м’ясних порід свиней

Напрями та перспективи селекції вітчизняних м’ясних порід свиней

Назва:
Напрями та перспективи селекції вітчизняних м’ясних порід свиней
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,50 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Напрями та перспективи селекції вітчизняних м’ясних порід свиней


Ефективне функціонування галузі свинарства обов’язково передбачає вирощування молодняку в племінних заводах і репродукторах та використання його в товарних господарствах. У зв’язку з постійно зростаючим попитом переробників і населення на м’ясну свинину, пріоритетного значення набуває селекція свиней вітчизняних м’ясних генотипів.
Полтавська м’ясна порода свиней створена колективом учених Інституту свинарства ім. О. Квасницького УААН за наказом Міністерства сільського господарства та УААН внаслідок багаторічної селекційної роботи методом складного відтворювального схрещування та об’єднання кращих складових якостей двох основних вітчизняних порід (велика біла, миргородська) і трьох зарубіжних (ландрас, пьєтрен, уессекс-седлбекська). Починаючи з 1977 року, створюються нові заводські лінії з використанням свиней породи гемпшир та дюрок.
Свиней полтавської м’ясної породи розводять на п’яти племзаводах і 11 племрепродукторах у різних регіонах України. Основна селекційна база свиней ПМ породи: ДДГ ІС УААН Полтавської області, ТОВ “Колос-2002” і ДП “Стрілецький конезавод № 60” Луганської області, СГК “Стенятинське” Львівської області, СГВК “Новосільське” Одеської області, АТЗТ “Екопрод” Донецької області.
Генеалогічна структура породи складається із шести ліній та 11 родин, що дає можливість постійно підтримувати високу продуктивність та поліпшувати породу без застосування вимушених родинних зв’язків.
Загальна чисельність свиней полтавської м’ясної породи в племінних господарствах — 5874 голови, з яких 145 — основні кнури та 1101 — основні свиноматки.
Українську м’ясну породу свиней виведено методом складного відтворювального схрещування на основі полтавського м’ясного типу та свиней білоруської, харківської і асканійської селекцій.
У виведенні породи брали участь учені Інституту свинарства ім. О. Квасницького УААН, тваринництва УААН, тваринництва степових районів “Асканія-Нова” УААН та селекціонери-практики племінних господарств.
Нині до складу української м’ясної породи входять три апробовані внутрішньопородні заводські типи (центральний, харківський і асканійський) та створюваний дніпропетровський тип селекції ДСГІ.
Свиней центрального типу полтавської селекції УМ породи розводять у восьми племінних господарствах, із яких два племінні заводи: СГК “Шаболат” Одеської області та ДГ “Еліта” Миронівського Інституту пшениці ім. В. Ремесла УААН. Інші шість племрепродукторів цього типу є їх дочірними господарствами.
Загальна кількість основних кнурів центрального типу полтавської селекції — 61 голова, об’єднані вони в п’ять ліній; основних свиноматок налічується 516 голів, які належать до восьми родин.
У шести племгосподарствах, із яких три племзаводи, розводять свиней харківського типу УМ породи. Кращим племінним господарством у харківському типі є племзавод ТОВ “Агро-Овен” Дніпропетровської області.
Генеалогічну структуру харківського типу складають п’ять ліній та шість родин. Кількість основних кнурів харківського типу налічує 61 голову, кількість основних свиноматок — 550 голів.
Серед п’яти племінних господарств асканійського типу провідна роль належить племзаводу “Україна” Херсонської області та племрепродуктору АКПП “Перемога” Вінницької області. До генеалогічної структури асканійського типу належать п’ять заводських ліній та шість родин. Загальна кількість основних кнурів племінних стад асканійського типу — 34, основних свиноматок — 374 голови.
Свиней дніпропетровського типу селекції ДСГІ розводять на племзаводі УДГ “Самарський”, які належать до третьої генеалогічної лінії та четвертої родини і налічують 16 основних кнурів та 120 основних свиноматок.
Порівняно з імпортними м’ясними породами, свині вітчизняних м’ясних порід, зокрема ПМ та УМ порід, перспективніші для розведення в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Напрями та перспективи селекції вітчизняних м’ясних порід свиней

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок