Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Машини для переробки м’яса та відновлення працездатності їх елементів

Машини для переробки м’яса та відновлення працездатності їх елементів

Назва:
Машини для переробки м’яса та відновлення працездатності їх елементів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,55 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Машини для переробки м’яса та відновлення працездатності їх елементів


Під час переробки м’ясної сировини на технологічному обладнанні здійснюють основні (подрібнення, перемішування, варіння, формування тощо) та допоміжні (завантаження, переміщення, контроль якості, вивантаження й транспортування) операції. Залежно від участі людини в цих операціях, машини й обладнання для переробки м’яса бувають: автоматичні, напівавтоматичні та ручні або неавтоматичні, на яких частину чи всі операції виконують вручну. Конструктивною особливістю таких машин є наявність рухомих робочих органів, які й виконують основні дії з переробки сировини в харчовий продукт. Вони бувають періодичної, напівперіодичної та неперервної дії. Ефективність роботи машин оцінюють за технічними й технологічними показниками, які становлять їх технічну характеристику.
Машини та обладнання для переробки м’яса поділяють на групи за технологічною спрямованістю процесу переробки сировини. Обладнання: для забивання тварин і птиці; для первинної обробки туш свиней; для обробки продуктів забою тварин і птиці; для подрібнення м’яса й шпику; для перемішування м’ясних продуктів; для соління м’яса; для формування м’ясних продуктів; для теплової обробки м’ясних продуктів; для холодильної обробки м’яса; для пакування м’яса й м’ясних продуктів.
Особливу увагу в сучасних умовах ринкової економіки нашої держави викликають конструкційні особливості та технологічні можливості машин для подрібнення, перемішування м’ясних продуктів та їх формування.
Подрібнення м’яса є технологічною операцією, що виконується під час переробки всіх видів м’ясної сировини, яку використовують у ковбасному та м’ясоконсервному виробництвах. Залежно від розміру подрібнення, його умовно поділяють на тонке, середнє й велике. Велике подрібнення м’ясної сировини застосовують для виробництва натуральних консервів та сирокопчених ковбас. Середнє — під час виготовлення копчених і сиров’ялених ковбас та деяких видів консервів. Тонкому подрібненню піддають сировину під час виготовлення сосисок, сардельок, варених і ліверних ковбас, а також консервів для дитячого й дієтичного харчування.
М’ясорізальні машини та шпигорізки
Для великого подрібнення м’яса промисловість випускає м’ясорізальні машини, подрібнювачі м’ясних блоків і спеціально налагоджені для такої операції шпигорізки. Середнє подрібнення здійснюють за допомогою вовчків і шпигорізок із спеціальним налагодженням робочих органів. Кутери, колоїдні млини, емульситатори, дезінтегратори та гомогенізатори призначені для одержання фаршу з часточками, величина яких відповідає умовам тонкого подрібнення. Практично всі м’ясорізальні машини мають однакову технологічну схему різання м’яса, яке здійснюється в двох площинах щодо його руху — поперечній і повздовжній. Ці схеми в різних машинах виконано по-різному.
У двокаскадних машинах для різання м’яса ступінь подрібнення залежить від віддалі між дисковими ножами першого й другого каскаду. Інша група машин працює за принципом шпигорізок: два розміри шматочків м’яса отримують за допомогою плоских ножів, які розміщено в двох рамках, а третій (довжина) залежить від величини подачі подрібнюваного м’яса або частоти обертання вала із серпоподібним ножем. Двокаскадну машину зображено на рисунку 1, на ній м’ясо подрібнюється дисковими ножами першого каскаду й подається на поворотний барабан, а потім воно потрапляє на дискові ножі другого каскаду, які розміщено перпендикулярно до першого. Продуктивність такої машини — близько 3 т/год, а потужність приводу — 3,6 кВт.
Машина Я2-ФІА призначена для подрібнення м’яса й охолодженого шпику на шматки під час виробництва сирокопчених ковбас і шинки. Конструктивно вона складається із зварної станини та закріплених на ній вузлів і деталей: планетарний ніж, блок плоских ножів, бункер, вал (головний правий і лівий ексцентриковий), механічне блокування, горловина та електрообладнання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Машини для переробки м’яса та відновлення працездатності їх елементів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок