Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Використання зернозбиральних комбайнів на машинно-технологічній станції

Використання зернозбиральних комбайнів на машинно-технологічній станції

Назва:
Використання зернозбиральних комбайнів на машинно-технологічній станції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,74 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Використання зернозбиральних комбайнів на машинно-технологічній станції


Останнім часом матеріально-технічна база сільського господарства зазнала втрат. Машинно-тракторний парк морально і фізично застарів, зменшився кількісно і не в змозі забезпечити вчасне виконання потрібного обсягу робіт із виробництва сільгосппродукції.
Особливо загострилася проблема механізації збирання зернових. Це зумовлено тим, що останнім часом парк зернозбиральних комбайнів зменшився вдвічі — із 115 тис. одиниць у 1991 р. до 64 тис.одиниць у 2003 р., — з яких близько 7 тис. комбайнів перебувають у господарствах населення і лише 57,4 тис. — у сільськогосподарських підприємствах. Понад 80% наявних зернозбиральних комбайнів експлуатуються вже понад 10 років. У парку зернозбиральних комбайнів переважають малопродуктивні зернозбиральні комбайни СК-5М “Нива” (47,2 тис. одиниць), які морально і фізично застаріли. Через це збирання врожаю ранніх зернових триває 30–35 діб і більше за оптимальної його тривалості не більше 10 днів. Розтягування терміну збирання ранніх зернових і зернобобових культур призводить до значних втрат урожаю, які, за підрахунками науковців сортодільниць, становлять 3,3–3,4 млн т на рік.
Відповідно до Програми “Зерно України’2004” слід забезпечити валове виробництво зерна 36,6 млн т.
Для забезпечення збирання такої кількості зерна в оптимальний агротехнічний термін слід мати щонайменше 85–88 тис. зернозбиральних комбайнів за рівня їх технічної готовності 0,9, урожайності зернових — 30–34 ц/га та за мінімальних вилягання і забур’яненості посівів.
Для комплектування та утримання такої кількості зернозбиральних комбайнів потрібні значні кошти. Тому актуальною є проблема забезпечення вчасного збирання зернових меншою кількістю комбайнів. Розв’язання цієї проблеми може бути здійснено завдяки: поліпшенню стану хлібостою (зменшення рівня забур’яненості та вилягання і, таким чином, підвищення врожайності зернових, що забезпечить ефективне використання високопродуктивних зернозбиральних комбайнів); застосуванню двофазної технології збирання зернових, скошування яких у фазі воскової стиглості з укладанням у валок, підбиранням та обмолочуванням дає змогу подовжити тривалість збирання без втрат урожаю на 3–4 дні; підвищенню інтенсивності використання зернозбиральних комбайнів, забезпеченню високого рівня їх технічної готовності; маневруванню комбайновим парком у період жнив з урахуванням зміщення календарних строків достигання врожаю в південних і північних регіонах, який для ранніх зернових становить 12–14 днів.
Досвід зонального використання зернозбиральних комбайнів за останні роки нагромаджено в машинно-технологічних станціях, створених при різних комерційних структурах. Машинно-технологічна станція (МТС) ЗАТ “Украгротехніка” надає послуги із збирання врожаю господарствам України з 2000 р. МТС орендує зернозбиральні комбайни у ЗАТ “Украгробізнес” на умовах оперативного лізингу. Це переважно зернозбиральні комбайни TR-88 фірми New Holland з аксіально-роторною молотильно-сепарувальною системою. Потужність двигуна — 149 кВт (202,6 к.с.). Площа сепарації — 1,99 м2, очищення — 2,97 м2. Розрахункова пропускна здатність молотарки за рівня втрат 1,5% — 9 кг/с.
Залежно від технології збирання сільгоспкультури, комбайни комплектують жниваркою або підбирачем для збирання ранніх зернових культур, жниваркою для збирання кукурудзи на зерно, пристосуванням для збирання соняшнику, яке монтується на жниварку для збирання зернових колосових.
Незернову частину врожаю можна подрібнювати та розкидати по полю або укладати у валок із дальшим підбиранням і пресуванням у паки чи рулони.
Роботу комбайнів тут організовано за зональним принципом. Перед початком жнив комбайни концентруються в господарствах Південного Степу і на договірних засадах збирають урожай ранніх зернових і зернобобових культур. Поступово з виконанням робіт і дозріванням урожаю збиральні загони переміщуються в центральний, а потім у західні регіони.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Використання зернозбиральних комбайнів на машинно-технологічній станції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок