Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Технічний рівень сільгосптехніки — битва за врожай неминуча

Технічний рівень сільгосптехніки — битва за врожай неминуча

Назва:
Технічний рівень сільгосптехніки — битва за врожай неминуча
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,96 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Технічний рівень сільгосптехніки — битва за врожай неминуча


Чи можна зупинити час? Виявляється, так. Він однозначно зупинився і “законсервувався” у вигляді технічного рівня техніки сільськогосподарського призначення. З гіркотою доводиться констатувати: технічний прогрес зупинився надовго і давно там, де закінчується асфальт — на краю сільськогосподарської ниви. Машини в полі за технічним рівнем — це технічний анахронізм, за технічним станом — це металобрухт.
Аналіз технічного рівня, показників якості техніки сільськогосподарського призначення вітчизняного виробництва, яка вироблялася і після 1991 р., а експлуатується на полях України, свідчить, що за всіма ознаками, характеристиками, показниками вона була і залишається низької якості.
Якість, технічний рівень, надійність і сервіс вітчизняної сільськогосподарської техніки були та є складною і хронічно болючою проблемою для машинобудівників і сільгоспвиробників (її споживачів) тому, що затратна частина від використання ненадійної техніки істотно і негативно впливає на виробництво конкурентоздатної сільськогосподарської продукції.
Не будемо вдаватися до детального аналізу показників технічного рівня вітчизняної техніки сільськогосподарського призначення. Такі дані цікаві та потрібні для фахівців.
Для власника сільськогосподарської техніки в умовах ринкової економіки важливо знати й бути впевненим, що тією чи іншою машиною, яку він придбав, зможе вчасно та якісно виконати польові роботи й отримати запланований урожай і, відповідно, певний прибуток. Таку впевненість дає змогу мати якісна і надійна техніка. За інших обставин виконання будь-якої технологічної операції в полі чи на стаціонарі перетворюється у “битву за врожай”, тобто всі польові роботи перетворюються в суцільну битву з труднощами, а всі селяни — у “бійців видимого і невидимого фронтів”.
Якісна і надійна техніка для хліборобів — це насамперед зекономлений час на зменшенні простоїв, їх тривалості, ремонтних, регулювальних роботах і, відповідно, виграний час для польових робіт.
На зміну катастрофічно застарілій і спрацьованій техніці мають прийти нові високопродуктивні машини належної комфортності, на яких мають працювати матеріально і морально зацікавлені кваліфіковані молоді працівники. Не бачити демографічну кризу на селі можна, але це ще не означає, що її немає. Талановита здібна молодь їде з села на навчання, на роботу до міст і за кордон. Повернути молодь на село можна відповідними умовами праці та зарплатою, соціальними зрушеннями.
Традиційно Кабінет Міністрів через Міністерство аграрної політики України на наукові дослідження технічних проблем аграрного сектора виділяє мізерні кошти. Через це систематичні та грунтовні дослідження надійності техніки не ведуться впродовж останніх десяти років.
Тому для аргументів використаємо висновки російських вчених: академіка РАСХН В.І. Чорно-Іванова і доктора технічних наук М.А.Халфіна, які, на прикладі Росії, продемонстрували, що між забезпеченістю АПК технікою та обсягом виробленої продукції існує прямий зв’язок. Вони наголошують, що, починаючи з 1990 р. по 1998 р., кількість техніки в аграрному секторі знизилася на 42%, а обсяг виробленої сільськогосподарської продукції — на 39%. Енергоозброєність праці робітників на селі в 2,5 раза нижча, ніж в інших галузях.
Низька надійність техніки та значні затрати на технічне обслуговування призводять до збільшення собівартості сільськогосподарської продукції. Так, затрати праці на виробництво зерна в Росії становлять 9 люд-год, в США — 2,6, картоплі, відповідно, — 26,5 і 2,2, молока — 85 і 4. Виробництво сільськогосподарської продукції вчетверо-вп’ятеро більш енергоємне та матеріаломістке, ніж у США.
Російські вчені вважають, що домінантою розвитку АПК має бути підвищення технічного рівня машин і обладнання. На підставі аналізу досліджень машиновипробувальних станцій виявлено, що 95–97% зразків машин виготовлено з відхиленням від технічних вимог, 80–85% не відповідають вимогам безпеки та ергономіки, кожний четвертий зразок має коефіцієнт готовності нижче вимог ТУ на виготовлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Технічний рівень сільгосптехніки — битва за врожай неминуча

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок