Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Органічність органічного виробництва для України

Органічність органічного виробництва для України

Назва:
Органічність органічного виробництва для України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,03 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Органічність органічного виробництва для України


На Хмельниччині відбувся науково-практичний семінар “Біологічне землеробство як етап розвитку органічного виробництва”. Що більше таких заходів, то більшої популярності набуває екологічний підхід до господарювання. Від цього зрештою виграє споживач.
Постійні читачі “Пропозиції” вже знають про систему ведення землеробства “Древлянська”. Це біологічна альтернатива традиційним системам землеробства в зонах Полісся та Лісостепу. Основні її принципи: 1) біологічний спосіб відновлення родючості грунтів завдяки насиченню посівів однорічними бобовими культурами: горохом польовим (пелюшкою) і викою ярою в чистому висіві та в сумішах із вівсом і ячменем, ярим ріпаком, гірчицею білою та сизою, ярими пшеницею і тритикале; 2) система сівозмін із короткими ротаціями (дво-чотирипільні). Перша: 1. Вика/пелюшка з підтримуючими культурами; 2. Озимі. Друга: 1. Вика з підтримуючими культурами; 2. Озимі зернові; 3. Пелюшка з підтримуючою культурою; 4. Озимі зернові. Третя: 1. Вико/пелюшко-вівсяна суміш на зелений корм і силос (ранні строки збирання) з підсівом конюшини; 2. Конюшина; 3. Озимі зернові. Крім того, передбачено мінімальне використання мінеральних добрив. Для одержання врожаю зерна на рівні 20–25 ц/га достатньо внести лише фосфорно-калійне добриво в дозі близько 30 кг д. р. Мінімізовано й гербіцидний прес на поля. Так, гербіциди застосовують виключно на посівах озимої пшениці. А проти більшості бур’янів ефективні, власне, самі посіви вики та пелюшки з підтримуючими культурами. Автор системи ведення землеробства “Древлянська” — Володимир Іванюк. Систему апробовано і впроваджено в багатьох господарствах Новоград-Волинського району Житомирської області. Нині її з успіхом застосовують у ТОВ “Сварог” Шепетівського району на Хмельниччині. У цих краях особливу увагу приділяють органічному рільництву. Не випадково саме Шепетівка стала місцем проведення науково-практичного семінару “Біологічне землеробство як етап у розвитку органічного виробництва”. А про увагу держави до цієї проблеми свідчить присутність на заході заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Володимира Кирилюка.
Спершу — слово господарям. Андрій Гордійчук, голова правління корпорації “Сварог”: “Ми починали з 4 тис. га на Шепетівському цукровому комбінаті. Нині корпорація “Сварог” — це об’єднання десяти сільськогосподарських підприємств. В обробітку маємо близько 30 тис. гектарів землі. Отже, тепер “Сварог” — це одне з найбільших агроформувань у Західній Україні. Ми приділяємо велику увагу розвитку технологій, багато експериментуємо. Показово, що досліди проводять самі селекціонери. Серйозно підходимо до кадрового питання. Започаткували співпрацю з аграрними вищими навчальними закладами, зокрема, з Подільським державним аграрно-технічним і Житомирським агроекологічним університетами. Та найголовніше в нашій діяльності те, що ми почали повертати землякам віру в те, що в сільському господарстві можна ефективно працювати. Оплата праці в нас пристойна. Така зарплатня не спонукає людину шукати роботу за кордоном”.
У пленарній частині семінару сподобалося те, що доповідачі, на відміну від багатьох своїх колег, не наголошували на тому, що сільське господарство України перебуває в системній кризі, а, згадуючи проблему, одразу пропонували шляхи її вирішення. А проблем у цій царині справді багато. Насамперед, законодавча невизначеність. І досі немає закону про органічне землеробство, що зумовлює плутанину в термінах. Відповідно, й виробник, над яким не стоять законодавчі норми, абсолютно неконтрольовано використовує слово чи, якщо хочете, префікс “біо” на етикетках своєї продукції. “Органічне”, “екологічно чисте”, “біологічне” — що це таке? Звісно, можна дати відповідь на це запитання. Власне, у фундаментальної науки є свої визначення. Проте чітке формулювання може визначити лише закон, ухвалений Верховною Радою.
Василь Пиндус, директор Асоціації учасників біовиробництва “Біолан”: “Нашій асоціації п’ять років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Органічність органічного виробництва для України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок