Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Захист посівів сої від шкідників, хвороб та бур’янів

Захист посівів сої від шкідників, хвороб та бур’янів

Назва:
Захист посівів сої від шкідників, хвороб та бур’янів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,23 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Захист посівів сої від шкідників, хвороб та бур’янів


Догляд за посівами. В системі захисту від бур’янів, шкідників і хвороб важливе місце належить агротехнічним заходам догляду за посівами: післясходове боронування, міжрядні обробітки та підтримання оптимального режиму зрошення.
Догляд за посівами. В системі захисту від бур’янів, шкідників і хвороб важливе місце належить агротехнічним заходам догляду за посівами: післясходове боронування, міжрядні обробітки та підтримання оптимального режиму зрошення. Досходове боронування проводять через 3–4 дні після сівби, коли бур’яни перебувають у фазі “ниточки” й легко пошкоджуються боронами та культиваторами.
Сходи боронують у період утворення в рослин сої 2–3 справжніх листочків. При цьому знищується 90–95% бур’янів і пошкоджується не більше 10–15% рослин сої. Для меншого пошкодження сходів їх слід боронувати поперек рядків з 11-ї години дня, коли тургор у рослин знижується і вони менше ламаються. Обробіток міжрядь на глибину 5–6 см проводять із появою бур’янів, а також у разі запливання грунту після поливань. Крім знищення бур’янів, цей захід сприяє створенню кращого повітряного й водного режиму рослин, зниженню ступеня поширення та ураженості рослин хворобами.
Досходове і післясходове боронування знищують 40–80% проростків бур’янів, урожай сої зростає на 20–50%.
Не можна боронувати сою у фазі проростків (у період, коли вони вже більші за набубнявіле насіння, до утворення першого справжнього листка), тому що борони легко ламають і пошкоджують проростки та сім’ядольні листочки.
У період вегетації сої у фазі 2–6 листків з насіннєвих посівів вилучають рослини, дифузно уражені пероноспорозом і церкоспорозом, а під час бутонізації-цвітіння, в разі появи на листках окремих ознак (плямистостей) аскохітозу, пероноспорозу, бактеріозу та інших хвороб, посіви обприскують бордоською рідиною з витратою препарату 4,0 кг/га та мідним купоросом. Обприскування проводять здебільшого на насіннєвих посівах.
У цей же період із поля видаляють рослини, уражені вірусними хворобами (вірусне прополювання). Якщо до цвітіння в насіннєвому посіві є 15% рослин, що уражені вірусами, а також 10% рослин, уражених білою гниллю, то такий посів вибраковують і переводять у товарний.
Важливим заходом обмеження розвитку вірусних хвороб сої (зморшкуватої мозаїки, жовтої мозаїки, кільцевої плямистості тютюну, мозаїки люцерни) є дотримання ізоляції насіннєвих ділянок культури від посівів люцерни, конюшини, гороху, квасолі, картоплі та ін. рослин, які мають спільних із нею збудників вірусних хвороб, і вчасна систематична боротьба з попелицями, цикадками, лучними клопами та іншими сисними шкідниками — переносниками вірусної інфекції, вказаними нижче інсектицидами.
У період вегетації сої вологість грунту в шарі до 0,7 м на середніх грунтах не повинна бути нижче 70–75, а на важких — 75–80% ПВ. Дотримання такого режиму зрошення ефективне проти акацієвої вогнівки: загибель гусениць і лялечок у грунті сягає 60%, а за вологозаряджувальних поливань — до 100%. При цьому також стримується розвиток павутинного кліща. До початку бутонізації на насіннєвих посівах слід проводити противірусне прополювання, а перед збиранням урожаю — видалення слаборозвинутих рослин.
Збирання врожаю. Збирають сою у фазі повної стиглості зерна прямим комбайнуванням СК-5, “Нива”, “Дон” та іншими марками комбайнів. Оберти барабана та його молотильний зазор регулюють так, щоб не допускати дроблення зерна і невимолочених бобів.
Післязбиральні заходи. Вчасне збирання врожаю дає змогу знищити більшу частину гусениць акацієвої вогнівки, які живляться в стиглих бобах. Швидке очищення й сушіння зерна, що має вологість вище 14%, — основні умови одержання здорового посівного матеріалу. Під час очищення відокремлюють бур’янові домішки та подрібнене зерно сої, яке легко інфікується збудниками грибних і бактеріальних хвороб у період зберігання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Захист посівів сої від шкідників, хвороб та бур’янів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок