Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Стійкі сорти — реальний напрям біологізації захисту рослин

Стійкі сорти — реальний напрям біологізації захисту рослин

Назва:
Стійкі сорти — реальний напрям біологізації захисту рослин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,30 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Стійкі сорти — реальний напрям біологізації захисту рослин


Які чинники впливають на динаміку видового складу шкідників у садах степової зони України? Від правильної відповіді на це запитання залежить обрання правильної тактики, і, відповідно, — ефективність захисних заходів.
Після стрімкої інтенсифікації хімічного методу захисту рослин у 50-ті роки минулого століття світова спільнота усвідомила тупиковий шлях цього підходу до розв’язання проблем захисту рослин. У 60-ті роки було розроблено концепцію біологізації захисту рослин, що грунтувалася на таких напрямах: охорона та збільшення чисельності природних популяцій хижих і паразитичних видів, спеціальні способи розведення й практичного застосування ентомофагів і акарифагів для обмеження чисельності шкідників, використання патогенних організмів (бактерії, гриби, віруси) для виготовлення мікробіологічних інсектоакарицидів.
Проте сподівання вирішити проблеми захисту рослин від шкідливих організмів завдяки лише біологічному методу не виправдалися, а тому в 70-ті роки набула визнання концепція інтегрованого захисту, що грунтувалася на раціональному використанні всіх методів і заходів. За визначенням робочої групи експертів ФАО у звіті 1967 р., термін “інтегрований захист рослин” набув такого визначення: “Система управління шкідливими організмами, яка в контексті взаємодій шкідливих видів використовує всі доступні заходи й методи та утримує популяції шкідливих організмів на рівні, нижчому за економічну шкідливість” (Васильєв, 1989). Нині інтерпретацію цього терміну в різних джерелах дещо змінено, але суть залишається незмінною. Після цього концепція щодо біологізації захисту рослин набула практичного поширення й визнання. Зокрема, в Україні було створено біолабораторії, де розводили трихограму та інших ентомофагів, почалися роботи з розробки мікробіологічних препаратів та їх застосування в інтегрованих системах захисту.
Крім того, було проведено всебічну переоцінку агротехнічного методу та визначення його ролі в обмеженні чисельності шкідливих організмів. Посилено роботи із селекції на стійкість рослин проти шкідників і збудників хвороб. В Інституті захисту рослин 1966 р. було створено лабораторію імунітету рослин, незмінним керівником якої є академік М. П. Лісовий, а 1967 р. — лабораторію стійкості сільськогосподарських культур проти шкідників, яку заснував професор Д. Ф. Руднєв.
Системи захисту рослин в Україні в 1970–1990 рр. були доволі біологізовані та відповідали вимогам інтегрованого захисту рослин, оскільки грунтувалися на організаційно-господарському, агротехнічному, імунологічному, біологічному та хімічному методах, частки яких у загальній структурі захисних заходів становили, відповідно: 15, 25, 15, 10 і 35 % (Трибель та ін., 2004).
Нині, з огляду на перебудову агропромислового комплексу та дорожнечу енергоносіїв, нанівець зведено частку організаційно-господарського та агротехнічного методів, майже втричі зменшилася частка біологічного методу. Знову домінує хімічний метод, загальна частка якого в системах захисту культур перевищує 70%, а на окремих культурах — за інтенсивних технологій вирощування — сягає 100%. Це повернення до глухого кута початку 60-х років ХХ століття. На часі негайне поліпшення біологізації систем захисту рослин.
За нинішніх умов господарювання єдиним реальним напрямом біологізації захисту рослин є підвищення ролі імунологічного методу та ширше використання стійких сортів.
Стійкі сорти — це найдоступніший технологічний, рентабельний та екологічно безпечний захід.
Адже нині для надійного захисту 1 га посіву озимої пшениці від хвороб і шкідників за запрограмованої урожайності понад 5 т/га зерна слід провести по три обробки фунгіцидами й інсектицидами, що за середньої ціни на препарати становить 201,33 і 107,04 грн, та плюс інші витрати на застосування 120,42 грн. Тобто вартість захисту 1 га посіву пшениці нестійкого сорту за інтенсивної технології вирощування становить 429,39 гривень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Стійкі сорти — реальний напрям біологізації захисту рослин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок