Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вітаміни в раціонах курей

Вітаміни в раціонах курей

Назва:
Вітаміни в раціонах курей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,70 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Вітаміни в раціонах курей


Для підтримання нормальної життєдіяльності організму недостатньо вживати з їжею тільки білки, жири, вуглеводи і мінеральні речовини. Потрібні вітаміни. До кінця XIX століття вчені вважали, що повноцінна їжа має складатися з білків, жирів, вуглеводів і мінеральних речовин. У 1881 році російський учений М. І. Лунін вперше встановив, що для підтримання нормальної життєдіяльності організму цього недостатньо.
До складу клітини, так само як і до будь-якого об’єкта матеріального світу, входять лише атоми та молекули. Для всіх живих істот характерними є ті молекули, що їх називають органічними. Всі вони багаті на вуглець, містять водень, кисень, азот, у значно меншій кількості — сірку, фосфор, залізо та інші метали. Найбільше значення має вуглець. При окисленні киснем та відновленні воднем вивільняється енергія, яка й підтримує життя. Таким чином, живі істоти відрізняються від тіл неживої природи здатністю зберігати відносну постійність хімічного складу складних структур макромолекул білка й підтримувати рухливість, ріст, розвиток, розмноження та інші функції на потрібному (достатньому) рівні.
Обмін речовин, що відбувається в кожній клітині та в організмі в цілому, можна визначити як сукупність усіх хімічних процесів, які можуть у них відбуватися. Це — обмін поживними речовинами між організмом і навколишнім середовищем.
Обмін речовин складається з послідовних етапів: 1) надходження в організм поживних речовин; 2) перетворення їх на більш прості, властиві організму, речовини; 3) використання їх організмом та виділення кінцевих продуктів обміну. Він виявляється у двох нерозривних і протилежних процесах: асиміляції (анаболізмі) і дисиміляції (катаболізмі).
У процесі асиміляції відбувається засвоєння поживних речовин та утворення складніших, властивих даному організмові, речовин органічних. Асиміляція відбувається з поглинанням енергії.
Дисиміляція — це процес розпаду складних речовин на простіші з виділенням енергії.
У кожній клітині тіла молекули постійно оновлюються: одні повністю руйнуються, і на зміну їм синтезуються нові; інші перебудовуються лише частково. Частина речовин перетворюється на непридатні для подальшого використання, а тому має бути замінена.
Поживні речовини, спожиті твариною, використовуються як будівельний матеріал для відновлення клітин, що руйнуються і дають потрібну енергію, джерелом якої є білки, вуглеводи та жири. Ця енергія використовується для побудови нових клітин, їхньої життєдіяльності, для кінетичної і статичної потреби м’язів, а частина її використовується як теплова енергія, потрібна для підтримки постійної температури тіла.
Мінеральні речовини в процесі їх обміну не вивільняють енергію, але відіграють важливу роль у життєдіяльності організму. Вони вкрай потрібні для нормального функціонування, росту та розвитку різних організмів. Мінеральні речовини беруть участь в обмінних процесах, підтримують кислотно-лужну рівновагу в крові, створюють осмотичний тиск, забезпечують збудливість нервової і м’язової тканини.
Для підтримання нормальної життєдіяльності організму недостатньо вживати з їжею тільки білки, жири, вуглеводи і мінеральні речовини. Потрібні вітаміни. До кінця XIX століття вчені вважали, що повноцінна їжа має складатися з білків, жирів, вуглеводів і мінеральних речовин. У 1881 році російський учений М. І. Лунін вперше встановив, що для підтримання нормальної життєдіяльності організму цього недостатньо. Вчений згодовував білим мишам суміш, до складу якої входили казеїн, молочний жир, молочний цукор, солі молока і вода. Незважаючи на те, що вона містила всі складові молока, миші не розвивалися, втрачали вагу й гинули. Інша група, яка отримувала натуральне молоко, розвивалася нормально. На основі проведених досліджень М. І. Лунін дійшов висновку, що в молоці, крім казеїну, жиру, молочного цукру і солей, містяться й інші речовини, які є незамінними при харчуванні. Проте робота вченого не дістала визнання. Лише через 30 років після відкриття М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вітаміни в раціонах курей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок