Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Організація машинного доїння овець:корисні поради

Організація машинного доїння овець:корисні поради

Назва:
Організація машинного доїння овець:корисні поради
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,96 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Організація машинного доїння овець:корисні поради


Доїння овець для отримання товарного молока практикується здавна. Особливо перспективне доїння овець в умовах виробництва продукції вівчарства на промисловій основі. Але організація машинного доїння цих тварин потребує проведення низки технічних і технологічних заходів. Наш кореспондент Наталя Юр’єва спілкувалася з фахівцями Інституту механізації тваринництва УААН (3апоріжжя) й пропонує увазі фермерів, які хочуть займатися вівчарством, поради спеціалістів.
Відбирання маток, придатних для доїння, треба розпочинати не пізніше як за 10–15 днів до початку цього процесу. Вівці повинні бути здоровими, не нижче середньої вгодованості й мати живу масу, яка відповідає вимогам до тварин першого класу певної породи. Для машинного доїння придатні вівці, що мають такі екстер’єрні дані: довжина тулуба — 60–90 см; ширина — 25–40 см; висота в холці — 50–75 см; відстань від підлоги до основи сосків — 25–35 см; довжина сосків — 2,0–3,5 см; діаметр сосків біля основи — 1,6–2,0 см; жива маса — 35–65 кг.
Слід також ураховувати й молочну продуктивність овець. На початок третього місяця лактації (початок доїння) вона повинна бути не менше 0,3 л за добу. Для машинного доїння в групу потрібно підбирати маток, однакових за величиною разового удою, щоб уникнути простоїв обладнання та обслуговуючого персоналу. Величина, форма вимені та сосків — один із основних показників придатності маток для машинного доїння. За формою вим’я буває чашечкоподібне, округле й вузьке. На практиці його форму та величину визначають з допомогою спеціальних промірів. За надмірного розвитку половинок вимені доїльні апарати можуть їх травмувати, що призводить до захворювання на мастит. У разі неправильної форми вимені виникають перебої в роботі доїльних машин, через що збільшується тривалість доїння. Вим’я вважається ідеальним, якщо з обох половинок надоюють однакову кількість молока. Тому під час відбору та селекції овець, що призначені для машинного доїння, слід звертати увагу на ознаку вирівняності обох половин вимені. Усіх овець, що мають співвідношення нижче або вище 45–55%, вилучають із стада, яке призначене для машинного доїння.
Соски повинні бути прямими, однаково розвиненими, відстань між ними — в межах 12–15 см. Надмірний розвиток вимені та сосків теж впливає на збільшення тривалості доїння і сприяє травмуванню тварини. На тривалість доїння впливає й величина молочності та швидкість віддачі молока. У тонкорунних овець цей процес займає в середньому 30–60 с. Однак у стаді можуть бути й високопродуктивні тварини, для повного видоювання яких слід теж створювати окремі групи. Формуючи групи, через кожні 10 днів після початку доїння маток перевіряють на мастит і в разі підозри на захворювання тварин ізолюють, повторно перевіряють, а в разі підтвердження діагнозу їх лікують. Перед початком доїння в усіх маток роблять підстригання навколо вимені та внутрішніх сторін задніх кінцівок. Доїння овець завершують за місяць-півтора до злучання.
Важливе значення в період доїння має рівень годівлі тварин, від якого залежать молочна продуктивність, тривалість лактаційного періоду й хімічний склад молока. За правильної підготовки маток до ягніння й повноцінної їх годівлі тривалість лактації збільшується на 35–45%, а молочність — на 30–40%.
У стійловий період до раціону маток включають силос, сіно бобових і злакових трав та солому загальною поживністю 1,8–2,0 кг к. о. і 200–210 г перетравного протеїну на тварину за добу.
У пасовищний період дійним вівцям виділяють кращі ділянки з хорошим травостоєм. Добова потреба у пасовищному кормі середньої якості становить 8–12 кг. Річна потреба тварин у кормах дорівнює 600–650 к. о. на голову. Дійні вівці потребують багато доброякісної води, тому їх треба напувати не менше двох разів на день (вранці та ввечері).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Організація машинного доїння овець:корисні поради

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок