Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Кооперація та виробництво молока населенням

Кооперація та виробництво молока населенням

Назва:
Кооперація та виробництво молока населенням
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,18 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Кооперація та виробництво молока населенням


Перспектива молочної галузі, безперечно, — у великотоварних фермах. Але що робити дрібним господарям, які нині виробляють більшу частину молочної сировини і для яких цей підробіток є чи не єдиною можливістю отримати “живу копійку” до сімейного бюджету?
Заборона Російською Федерацією ввезення молочної продукції боляче вдарила по виробниках та переробниках молока в Україні. Особливо відчутного удару зазнали малі приватні виробники молока, тобто населення. Ціна на молоко, яке приймають у населення, впала майже вдвічі. Причинами такого швидкого падіння цін є: зменшення попиту на молоко з боку переробників у зв’язку з забороною, зловживання монопольним становищем на ринку деяких переробних підприємств, інші економічні, природні та навіть психологічні причини. Проте основна причина все ж таки — незадовільна якість молока, яке виробляється населенням.
У розмовах про політичний контекст заборони ввезення молочної продукції до Росії всі якось забули про те, що український стандарт на молоко “найгуманнішій” в Європі. Те, що в Україні вважається І сортом, в Росії — лише ІІ сорт, а в Європі — взагалі непридатне для переробки молоко, і це при тому, що більшість молока від населення — це молоко ІІ сорту за українським стандартом. Вимоги українського стандарту ДСТУ 3662–97 щодо молока І сорту відрізняються від російського ГОСТ Р 52054–2003 за кількістю соматичних клітин на 100 тис./см3. Для молока І сорту український стандарт допускає до 600, російський — до 500 тис./см3. Що ж стосується загального бактеріального обсіменіння, то як російський, так і український стандарти допускають до 500 тис./см3. Тобто розбіжності стандартів не дуже суттєві. Але чи так уже це важливо, наскільки український стандарт відрізняється від російського, якщо, за європейським стандартом, українське молоко вищого сорту не дотягує до сорту “середнє”, не кажучи вже про сорти “добре” та “екстра”. За європейським стандартом, українське молоко вищого сорту — це придатне для переробки молоко, І сорт, як уже згадувалось вище, — непридатне для переробки молоко.
Тому про політичні аспекти заборони Росії на ввезення української молочної продукції треба якнайшвидше забути та, нарешті, подумати про те, як підняти якість українського молока. Те, що з якістю молока від населення треба щось робити, стало зрозумілим давно, причому здебільшого лунають пропозиції взагалі відмовитись від молока від населення, натомість розвивати великотоварне виробництво. Так-то воно так: зменшення кількості дрібних виробників молока та збільшення кількості великих ферм — це неминуче майбутнє молочної галузі України. Це підтверджує й досвід країн — нових членів Європейського Союзу. Однак у ситуації, коли для більшості сільського населення продаж молока на переробку — це головна стаття формування сімейного бюджету, держава не має права спокійно спостерігати за тим, як ринок почне жорстко “самоврегульовуватись”. До чого це призведе, неважко спрогнозувати. Різке зменшення виробництва молока — це може бути найменшою з проблем: проблеми соціальні будуть набагато серйознішими.
Що конкретно можна запропонувати як вихід зі становища, яке склалося? Крім жорстокого “капіталістичного” сценарію розвитку подій у галузі молоковиробництва, існує ще декілька сценаріїв. Найбільш прийнятною для України, на мою думку, є “соціалістична”, або “шведська”, модель.
Про дивовижний “шведський соціалізм” уже було багато сказано і написано. Що ж стосується сфери сільського господарства, то шведська модель формувалась в умовах недоторканості приватної власності (до речі, й на землю також) та стрімкого розвитку кооперативного руху.
Достатньо сказати, що нині 99% молока та 80% м’яса, яке виробляють у Швеції для внутрішнього споживання, виробляється фермерами, які входять у кооперативи. Більше того, кооперативи є власниками й молокопереробних підприємств. Відомий в усьому світі виробник молокопродуктів — компанія Arla foods виникла в результаті об’єднання потужностей двох кооперативів: шведського Arla та данського MD Foods.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Кооперація та виробництво молока населенням

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок