Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Якість експлуатаційної документації — один із шляхів уникнення травматизму

Якість експлуатаційної документації — один із шляхів уникнення травматизму

Назва:
Якість експлуатаційної документації — один із шляхів уникнення травматизму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,98 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Якість експлуатаційної документації — один із шляхів уникнення травматизму


Як уникнути чи принаймні відчутно мінімізувати травмування механізаторів під час роботи на сучасних сільськогосподарських машинах? Автори статті пропонують звернути увагу на експлуатаційну документацію.
Підвищення потужності енергетичних засобів, проведення багатоопераційних технологічних робіт на підвищених робочих швидкостях за один прохід і ускладнення сільськогосподарської техніки призводять до інтенсифікації небезпечних і шкідливих чинників.
З огляду на це значно інтенсифікується розумова діяльність і нервово-емоційне напруження операторів, які працюють на цих машинах. Для успішної роботи на сільськогосподарських машинах висуватимуться підвищені вимоги до дотримання техніки безпеки обслуговуючим персоналом. Оператор має володіти належним обсягом знань, бути відповідно навченим і мати певну швидкість реакції на ситуації, які виникають під час керування. Він має бути високою мірою працездатним і уважним, оскільки машина не вибачає недбалості, неуважності та помилкових дій. Короткочасна втрата контролю за машиною або навколишнім середовищем може призвести не лише до технологічних порушень, а й до трагічних наслідків. Тому оператор, насамперед, має знати конструкцію експлуатованого агрегату, загальні та специфічні (відносно цього агрегату) вимоги безпеки праці, постійно підвищувати свою кваліфікацію в набутті відповідних навичок у роботі, керуванні й технічному обслуговуванні. Для цього він повинен мати достатню інформацію про обслуговуючі машини, періодично поновлювати та поглиблювати свої знання навчанням на відповідних курсах підвищення кваліфікації. Це значною мірою сприятиме уникненню травматизму під час експлуатації сільськогосподарських машин.
З ускладненням сільськогосподарських машин великого значення набуває інформованість про машину, яка може знадобитися користувачу. Інформація про машину має бути викладена в повному обсязі, в логічній послідовності, з тим щоб забезпечувати легке користування нею. Така інформація має застерігати оператора про небезпеку та обережність, вказувати на засоби контролю і давати настанови щодо безпечного виконання окремих операцій, а також застерігати від використання машини не за призначенням.
Надзвичайно важливо вітчизняним виробникам і торговельним організаціям усвідомити, що надання потрібної інформації — одне з першочергових завдань щодо забезпечення безпечної експлуатації машини, а “Настанова з експлуатації…” має розглядатися ними як невід’ємна частина супровідної документації.
Виробники сільськогосподарської техніки, торговельні фірми, які поставляють в Україну зарубіжні сільськогосподарські машини, зазвичай, не надають належного значення потребі забезпечення користувача інформацією (настанова з експлуатації) в повному обсязі. У деяких випадках настанова з експлуатації надається з машинами в неналежному вигляді (на неякісному папері, не захищена вологостійкою обкладинкою, з дуже низькою якістю копіювання, із забрудненим і нерозбірливим для читання текстом), що не забезпечує їм потрібний термін використання та зберігання впродовж часу експлуатації машин. Іноді з іноземною технікою інформація надається іноземною мовою або у некваліфікованому перекладі.
В Україні покупці (користувачі) сільськогосподарських машин, згідно з Законом України “Про захист прав покупців сільськогосподарських машин” (ст. 7), мають право на одержання необхідної, доступної, достовірної та вчасної інформації про машини, роботи, послуги, яка забезпечує можливість їх компетентного вибору.
Інформація має бути надана покупцям до придбання ними машини чи замовлення роботи, послуги.
Інформація про машину, роботу, послугу щодо дотримання правил техніки безпеки має містити:
- назву машини;
- зазначення нормативно-правових актів, вимогам яких мають відповідати сільськогосподарські машини, роботи, послуги;
- дані про основні властивості машини, роботи, послуги, умови використання та зберігання, застереження щодо безпечності використання, а також іншу інформацію, що поширюється на конкретну машину, роботу, послугу;
- відомості про можливість утворення шкідливих для здоров’я умов праці на машині і протипоказання щодо її застосування;
- правила та умови ефективного і безпечного використання машин, робіт, послуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Якість експлуатаційної документації — один із шляхів уникнення травматизму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок