Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Рахіт — марна надія на ефективне птахівництво

Рахіт — марна надія на ефективне птахівництво

Назва:
Рахіт — марна надія на ефективне птахівництво
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,50 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Рахіт — марна надія на ефективне птахівництво


За масового прояву ознак рахіту в стадах птиці страждає не лише поголів’я, а й сам господар, бо під загрозою опиняється ефективність його бізнесу. Автор пропонує прості й дієві способи профілактики і лікування молодняку птиці від рахіту.
Рахіт — захворювання молодняку птиці, що зустрічається найчастіше. Страждає від цього опорно-рухова система курчати через нестачу кальцію, потрібного для формування кісткової тканини. Типовими ознаками рахіту є викривлення ніг, кілю, хребта. У птахів розм’якшується кістяк та дзьоб, з’являється злущування лусочок на ногах. У молодняку ущільнюються та вкорочуються реберні пластинки, фіксується здиблюваність пір’я.
За біохімічного аналізу крові (табл. 1), взятого для діагностики рахіту, визначається суттєве падіння (понад як у два рази) концентрації кальцію та фосфору в крові.
При цьому ефективність ферментів крові суттєво підвищується, різко зменшується концентрація лимонної кислоти, що слугує тестом наявності в ній легкорозчинних і легкодоступних сполук кальцію.
Хто винен?
Причини виникнення рахіту, як правило, пов’язані з порушенням годування.
Найчастіше фактором рахіту стає невідповідність рівня вітаміну D у раціоні норми годування (нестача або надлишок викликають захворювання однаковою мірою). За дефіциту вітаміну D3 у раціоні спостерігаються ознаки гіпокальцемії і підвищене видалення фосфору з сечею. Мінімальні запаси цього вітаміну в печінці не спроможні компенсувати його нестачу в птиці, що інтенсивно росте. Лише через 10–16 годин після надходження додаткової порції вітаміну D до раціону з’являється реакція відновлення його функції. Це відбувається через складні і тривалі перетворення кормового кальциферолу на активний вітамін в організмі птиці.
Не слід нехтувати можливістю виникнення рахіту як наслідку метаболічного ацидозу, викликаного надлишком іонів хлору в кормах. Цей надлишок гальмує вироблення в нирках активної форми вітаміну D.
Кормовий токсикоз і жирова дистрофія печінки паралізують можливість нормальної активації вітаміну D цим органом. За його нестачі кальцій не всмоктується в кров, і фіксується його дефіцит для синтезу кісткової тканини. Рахіт часто стає наслідком подагри у птиці.
Дуже важливо, щоб птиця отримувала достатній рівень кальцію за оптимального його співвідношення з доступним фосфором. Порушення кальцій-фосфорного співвідношення і вихід цього показника за межі 1:1–1,4:1 багаторазово підвищує небезпеку виникнення рахіту.
Часто передумовами розвитку рахіту є нестача кормового білка та окремих амінокислот у раціоні.
Що робити?
Як боротися з рахітом? Рахіт — суттєве порушення обміну речовин, яке можна відновити за нормалізації вказаних вище характеристик раціонів. Проте масова поява ознак рахіту в стаді птиці — крах ефективного бізнесу. Лікування рахіту відомими сьогодні методами економічно не виправдане.
Є думка, що слід безжально вибраковувати ремонтний молодняк з ознаками рахіту, бо з такої птиці не буде ні добрих несучок, ані півнів. Однак наші дослідження показали, що первинні симптоми рахіту (здиблюваність пір’я, відлущування і нещільність лусочок ніг, повільне закостеніння кілю) без суттєвих економічних затрат знімаються протягом двох-трьох тижнів. Для цього слід оперативно оптимізувати кальцій-фосфорне живлення і застосувати спеціальну недорогу дієтотерапію.
Щоб домогтися швидкої реакції на симптоматичне лікування, слід підняти концентрацію кальцію в комбікормі (раціоні) до норми і додати до неї ще 10–20%. Рівень фосфору привести у відповідність з кальцієм у межах 1,1–1,3:1. Додатково слід ввести в комбікорм 150 г вітаміну Е та 3,5–3,8 млн ІО вітаміну D на тонну комбікорму. У разі зниження вживання комбікорму з підвищеним рівнем мінералів під час лікування до комбікорму вводять смакову добавку — краще ПЕП.
Головною умовою ефективності такої комбінації мінералів і вітамінів є високий ступінь засвоюваності кальцію в організмі птиці і максимальне надходження в кров під час всмоктування цього елементу в іонній формі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Рахіт — марна надія на ефективне птахівництво

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок