Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Спостереження і технологічний догляд за посівами озимої пшениці

Спостереження і технологічний догляд за посівами озимої пшениці

Назва:
Спостереження і технологічний догляд за посівами озимої пшениці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,11 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Спостереження і технологічний догляд за посівами озимої пшениці


Як мінімізувати ризики, які щороку “переслідують” сільгоспвиробників, особливо при вирощуванні озимини? Звісно, слід чітко дотримуватися всіх агроприйомів. Проте погодні умови кожного року вносять свої корективи і не завжди вдається вчасно і правильно виконати все, що планується. Так було і минулої зими, через яку майже всі посіви озимих постраждали, а у багатьох господарів були знищені. Як все ж таки запобігти примхам природи? Поділитися досвідом та відкрити деякі секрети майстра від землеробства редакція попросила Богдана Михайловича Черемху, відомого в Україні та за її межами вченого, практика, якій довгий час керував науковою роботу в ЗАТ “Високий врожай”, а з 2001 року працює директором департаменту рослинництва ЗАТ “Комплекс “Агромарс”. Б. М. Черемха — автор трьох сортів с.-г. культур, восьми винаходів, 113 наукових публікацій, п’ятнадцяти раціоналізаторських пропозицій.
В умовах жорсткої ринкової економіки в галузі рослинництва слід технологічно грамотно підходити до застосування кожного агроприйому з врахуванням всіх сукупних чинників у часі і наявності їх у режимному забезпеченні. Застосування кожного агроприйому, і особливо суттєво важливих (мінерального живлення, захисту від хвороб, шкідників і бур’янів), вимагає конкретного підходу до кожного із них з метою отримання максимальної економіко-фінансової і господарсько-технологічної ефективності.
Рівень ефективності технологічного прийому в останні роки значною мірою залежить від рівня поєднання його в часі і сукупності з потужними природними факторами. Зміна клімату в останні 6–7 років зумовлена антропогенними чинниками господарської діяльності людини. Виділене енергетичне тепло земної поверхні значною мірою поглинається в атмосфері тенденційно зростаючими в кількісному вираженні чинниками, такими як виділена пара, вуглекислий газ, озон, метан, фреон, окиси азоту, і знову повертається на земну поверхню, що й зумовлює кінцевий результат: сумарне підвищення температури і потепління. Стабільне відхилення складових клімату від оптимуму впливає на температурний режим і вологість грунту, умови його технологічного дозрівання, глибину загортання насіння й норму висіву, строки посіву, післяпосівний стан грунту, довжину міжфазного і вегетаційного періоду, а, в цілому, і саму продуктивність посівів.
Стан розвитку посівів озимої пшениці в цьогорічних осінніх умовах вимагає диференційного підходу як до проведення фізіолого-фенологічного спостереження в період зимового спокою, так і відпрацювання стратегії і самої тактики технологічного догляду у ранньо-весняний і весняний періоди вегетації культури. На досить значній частині посівних площ, особливо у східному, південно-східному та південному регіонах України, отримано пізні сходи через відсутність доступної вологи в посівний період. Такі посіви в період припинення вегетації на початку грудня перебувають у фазі двох-трьох листків — початоку кущіння. За інформаційними даними Мінагрополітики України, площа цих посівів у кінці листопада становила більше 2 млн гектарів. За середніх строків висіву у центральному і західному Лісостепу через нерівномірне зволоження посівного шару отримано сходи в два-три періоди. Відповідно, це зумовило нерівномірний розвиток як самих рослин, так і, в цілому, посівів. Слід також відмітити, що на площі 300 тис. гектарів не отримано сходів. В умовах тривалого осіннього періоду активної вегетації посіви раннього строку висіву (розміщені по кращих попередниках — горох, багаторічні бобові трави) характеризуються надмірною загущенністю.
Така строкатість розвитку посівів культури вимагає проведення чіткого контролю і спостережень за ними в зимово-весняний період. Особливо це стосується надмірно загущених і перерослих посівів. За таких умов існує вірогідність пошкодження їх в зимовий період сніговою пліснявою.
З метою отримання достовірної інформації про стан посівів слід використовувати старий метод визначення їх перезимівлі — відрощування рослинних проб в монолітах при позитивних температурах активного відновлення росту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Спостереження і технологічний догляд за посівами озимої пшениці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок