Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Підготовка картоплі до посадки — один із елементів підвищення врожайності

Підготовка картоплі до посадки — один із елементів підвищення врожайності

Назва:
Підготовка картоплі до посадки — один із елементів підвищення врожайності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,88 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Підготовка картоплі до посадки — один із елементів підвищення врожайності


Торік погодно-кліматичні умови в Україні для вирощування картоплі були не зовсім сприятливі. Чим порадує нашу матінку-землю погода цього року — побачимо. До речі, Генеральна Асамблея ООН проголосила 2008 рік Міжнародним роком картоплі, звернувши тим самим увагу світових держав на роль цього багатого на вітамін С овоча.
Картопля — одна із головних сільськогосподарських культур України. Вона є незамінним продуктом харчування, її широко використовують і як корм для тварин, і як сировину для отримання різних картоплепродуктів: крохмалю, спирту. За валовим виробництвом цієї культури Україна займає четверте місце в світі (за виробництвом з розрахунку на душу населення — 410–512 кг). Усі регіони України мають можливість повністю забезпечити себе картоплею. Маючи змогу вирощувати достатню кількість картоплі не лише для власних потреб, а й на експорт, Україна імпортує її з Польщі, Росії, Єгипту, Білорусі, Туреччини.
Роль сорту в сучасному картоплярстві дуже велика. За розрахунками фахівців, саме від сорту залежить близько 50% урожаю.
Різниця в термінах дозрівання сортів різних груп стиглості (дуже ранні, ранні, середньоранні, середньостиглі, середньопізні й пізні) досягає 90–160 днів. Набір сортів різних термінів дозрівання, зазвичай, забезпечує в господарствах стабільне виробництво.
Головним чинником у виробництві картоплі є правильний добір сорту залежно від цілей використання врожаю, грунтових і кліматичних умов, а також економічних можливостей товаровиробників. За високого енерго- і ресурсоозброєння виробництва перевагу надають сортам інтенсивного типу, а за їхнього дефіциту потрібно висаджувати сорти з високим потенціалом адаптивності, стійкі проти найпоширеніших і найнебезпечніших у регіоні хвороб і шкідників. Невисока чутливість до механічних пошкоджень і добра лежкість теж мають велике значення для зменшення втрат і забезпечення гарантованої якості продукції. Водночас, обираючи сорт, треба враховувати господарське використання врожаю. Для отримання ранньої продукції потрібні сорти, що формують достатньо високу товарну врожайність у максимально ранні терміни (12–15 т/га на 35 день після сходів).
Використовуючи сорти картоплі різних груп стиглості, можна створити умови для введення на площах спеціальних сівозмін, змінювати терміни надходження свіжої продукції.
Відомо, що потенційні можливості сортів картоплі визначаються комплексом ознак, серед яких першорядне значення належить показникам потенційної врожайності вирощуваних сортів, а також їхнім найважливішим імунологічним і якісним характеристикам. Показники потенційної врожайності нових сортів істотно зросли й сьогодні досягли 50–60 т/гектар.
В Україні є чимало різноманітних сортів картоплі, здатних давати стабільні й високі врожаї в різних грунтово-кліматичних умовах більшості регіонів.
У Державному реєстрі сортів рослин на 2008 рік налічується 123 сорти картоплі, з них вітчизняної селекції — 74 (60%) та іноземної — 49 сортів (40%).
Потенційна врожайність середньопізніх і пізніх сортів картоплі вища, але накопичення врожаю бульб (у зоні Лісостепу та Степу) у них відбувається найчастіше в несприятливий період (спека, посуха тощо). Умови для збирання таких сортів теж рідко бувають оптимальними, тому вони не завжди можуть давати високий та стабільний урожай і забезпечувати належну якість продукції.
Для щорічного отримання гарантованого врожаю на площах треба мати не менш як три сорти картоплі різних груп стиглості (30–35% під ранні та середньоранні, 40–50 — під середньостиглі й 15–30% — під середньопізні та пізньостиглі) й напряму використання. Продуктивність насіннєвих бульб визначається спадковими властивостями. З часом вони змінюються під впливом окремих важливих чинників, унаслідок чого знижується врожай і його якість. У практиці картоплярства цей вплив можна виправити насінницькими заходами, спрямованими на підтримку картоплі в здоровому стані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Підготовка картоплі до посадки — один із елементів підвищення врожайності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок