Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Перспективи аграрного ринку та доходів європейських фермерів

Перспективи аграрного ринку та доходів європейських фермерів

Назва:
Перспективи аграрного ринку та доходів європейських фермерів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,50 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Перспективи аграрного ринку та доходів європейських фермерів


Зерновий ринок ЄС
Відносно стабільні площі під зерновими та низькі темпи зростання врожайності є основними чинниками стабільності на ринку зерна до 2013 р. Очікується, що виробництво зерна в ЄС-27 у 2013 р. досягне 301 млн т, або на 15 млн т більше проти 2007 р. Зростання відбудеться переважно за рахунок пшениці, виробництво якої збільшиться із 133 до 146 млн т, та кукурудзи — з 60 до 65 млн т.
З іншого боку, виробництво ячменю незначно зменшиться, але стабілізується на позначці 58 млн т у 2013 р.
Вступ до ЄС Болгарії і Румунії посприяє збільшенню виробництва зерна на 22 млн т та зростанню споживання на 19,5 млн т. На кукурудзу припадатиме половина збільшення виробництва та споживання зерна.
Внутрішнє споживання зерна збільшиться на 9 млн т — з 270 до 279 млн т у 2013 р. внаслідок розвитку виробництва біоетанолу та біомаси. Попит на зерно з боку виробників біоеталу зросте з 2007 до 2013 рр. на 13 млн т.
Загальний попит на фуражне зерно трохи зменшиться — з 167 до 165 млн т у 2013 р. Найбільше зменшиться використання на кормові цілі м’якої пшениці, яка йтиме на виробництво біопалив. Цьому також сприятимуть кілька інших чинників. По-перше, і далі підвищуватиметься ефективність годівлі, особливо в ЄС-12. По-друге, загальне зростання виробництва білого м’яса та яєць буде суттєво меншим, ніж у попередні десять років. Це пояснюється зниженням темпів зростання населення та й без того великим споживанням м’яса на душу населення в більшості регіонів, а також подальшим зменшенням частки ЄС на світових ринках м’яса. По-третє, відносно високі ціни на зерно водночас із наявністю дешевих і багатих на білки відходів виробництва біопалив для використання на корми у свинарстві та птахівництві.
У середньостроковій перспективі зміни у цінових співвідношеннях призведуть також до значних змін у видах використання фуражного зерна. Ячмінь на кормові цілі залишатиметься конкурентоспроможним у західній частині ЄС через повільне проникнення дешевої кукурудзи з країн ЄС-12, а також через відносно високі ціни на м’яку пшеницю в зв’язку зі збільшенням її використання на виробництво біоетанолу. Наприкінці прогнозованого періоду привабливішим стане використання в кормах кукурудзи. Зростаюча пропозиція кукурудзи з країн ЄС-12 і ринкова інтеграція та поліпшення транспортної інфраструктури призведуть до падіння цін на кукурудзу на західноєвропейських ринках, починаючи з 2009 р. Такий розвиток відбудеться за рахунок фуражних кукурудзи та ячменю.
Очікується, що в Болгарії та Румунії зменшиться попит на корми після реструктуризації їхнього тваринницького сектору. Починаючи з 2009 р., попит на корми в цих двох країнах почне знову зростати й досягне 18 млн т у 2013 р.
Попит на продовольчу кукурудзу залишиться незмінним — на рівні 3,3 млн т через скорочення населення, навіть незважаючи на зростання рівня доходів після вступу до ЄС.
У середньостроковій перспективі слід очікувати зростання експорту зерна з ЄС внаслідок сприятливих умов світового ринку. Загальний експорт із ЄС зросте з очікуваних 22,5 млн т (2007 р.) до 32,8 млн т (2013 р.). Вигоду від цього матимуть виробники м’якої пшениці. Світовий ринок зерна розвиватиметься під впливом таких чинників: 1) збільшать імпорт зерна країни Африки (Північної), Близького Сходу та Південно-Східної Азії; 2) американський долар зміцніє відносно євро; 3) стрімко зросте виробництво біоетанолу із зерна в деяких країнах-експортерах.
За нинішніх політичних угод у рамках СОТ та чинних двосторонніх торговельних угод імпорт зерна впродовж прогнозованого періоду залишатиметься практично стабільним — на рівні 10–11 млн т. Вступ до ЄС Болгарії та Румунії суттєво не змінить перспектив ЄС.
Запаси зерна в ЄС-25 стрімко скоротяться в 2006 р. — з 75 до 53 млн т. Протягом наступних років рівень у 60 млн т залишатиметься незмінним до 2013 року. Однак ця сприятлива картина не відтворює суттєвих регіональних відмінностей на окремих регіональних ринках ЄС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Перспективи аграрного ринку та доходів європейських фермерів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок