Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Садівництво та виноградарство Чехії

Садівництво та виноградарство Чехії

Назва:
Садівництво та виноградарство Чехії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,71 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Садівництво та виноградарство Чехії


Від дня вчорашнього до сьогодення
Чеська республіка завжди вирізнялася високим рівнем розвитку садівництва. Раніше, як і в будь-якій іншій соціалістичній країні, виробництвом плодової та ягідної продукції тут займалися переважно колгоспи та радгоспи. Зі зміною форми власності ці господарства розпалися, а землю разом із садами, які росли на ній, приватизувало населення. Однак стимулу для розвитку галузі не було, значно скоротився ринок збуту плодової продукції. Економічна нестабільність у країнах Східної Європи, особливо в Росії ( одному з основних споживачів плодової продукції ), економічна експансія із Заходу, скуповування й зупинка переробних заводів, які становили небажану конкуренцію західноєвропейським виробникам, часто були причинами того, що незатребувані плоди просто залишали під деревами в садах, завдаючи збитків і розчарувань власникам. Перспектива вступу до Європейського союзу (ЄС) теж ознаменувалася періодом очікування. Налагодження ж нових економічних взаємин з ЄС, визначення частки обсягу виробництва чеських фруктів у загальному європейському виробництві потребувало часу. Як наслідок, старі сади занепадали, нові не закладали. Крім того, площі під наявними садами треба було скоротити відповідно до вимог ЄС! Лише після вступу Чехії до ЄС усі критерії було визначено, й з’явилася можливість розвивати цей бізнес.
Проте наслідки перехідного періоду ще й досі позначаються на деяких показниках галузі. Наприклад, зафіксовано високу, а за деякими породами переважну частку старих садів зі зменшеним плодоношенням (табл. 1). За даними статистики, число садів у 2005 р. скоротилося на 12% проти 2004 року.
Структура плодово-ягідного виробництва
Сьогодні в Чеській республіці фрукти вирощують на 19 тис. га інтенсивних плодових садів, що належать 1238 садівничим фірмам. З цієї площі в середньому щорічно збирають 150 тис. т фруктів. Крім цієї кількості, додатково збирають ще 250 тис. т в екстенсивних садах для промислової переробки і в приватних садах.
До екстенсивних садів належать посадки плодових дерев у садибах садівників-аматорів і фермерів, у спеціалізованих господарствах, на заповідних і пришляхових територіях.
Породно-сортовий склад
Основна плодова культура, вирощувана в Чехії, — яблуня. В інтенсивних посадках яблунь щорічно в середньому виробляють 120 тис. т плодів столового призначення. Основними сортами є Айдаред, Голден Делішес, Джонаголд, Глостер, Чемпіон ( на фото 1), Рубін, Джеймс Грів та ін. Нині починають висаджувати нові резистентні та високотолерантні до попелиці сорти яблунь: Селена, Резиста, Юлія, Набелла, Анголд, Сюзанна, Райка (фото 2), які було створено й облагороджено в Чеському науково-дослідному селекційному інституті (м. Головоуси на північному заході республіки).
Суть інтегрованої системи виробництва фруктів
Одну третину плодової продукції в інтенсивних садах вирощують за принципом інтегрованої системи виробництва з використанням екологічно й економічно прийнятних заходів, що враховують якість продукції щодо вмісту чужорідних речовин ( пестициди, гербіциди,
Чеський ранньозимовий сорт Чемпіон добре відомий завдяки високим смаковим якостям плодів, швидкоплідності та високій урожайності дерев міндобрива). Підприємства, які виробляють плоди за наведеними принципами, є власниками фірмового знака СІСПО (Спілка з інтегрованої системи виробництва плодів). Це асоціація садівників усіх типів підприємницької діяльності, яка об’єднує більшість виробників і продавців фруктів. Вона складається з п’яти регіональних спілок, які надають консультації, послуги, виробничі технології, виступають посередниками в придбанні матеріалів і продуктів, здійснюють просвітницьку діяльність, організовують екскурсії для реалізаторів плодів.
Спілку створено в Науково-дослідному селекційному інституті (м. Головоуси), який є основним закладом селекції власних та вивчення інтродукованих сортів. Мета діяльності спілки — раціональна координація виробництва, збуту, обробки та зберігання фруктів, їхнє загальне використання на національному й міжнародному ринках за збереження якості, гігієнічної нешкідливості, цінової загальнодоступності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Садівництво та виноградарство Чехії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок