Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Безпека та комфорт у кабіні трактора — запорука високої продуктивності праці

Безпека та комфорт у кабіні трактора — запорука високої продуктивності праці

Назва:
Безпека та комфорт у кабіні трактора — запорука високої продуктивності праці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,57 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Безпека та комфорт у кабіні трактора — запорука високої продуктивності праці


Взаємини людини й техніки мають важливе значення в підвищенні продуктивності праці та забезпеченні механізаторами сільськогосподарського виробництва. Підвищення потужності тракторів і робочих швидкостей, ускладнення техніки та проведення одночасно багатоопераційних робіт у сільськогосподарському виробництві призводять насамперед до інтенсифікації несприятливих чинників, підвищує вимоги до розумової діяльності, збільшує нервово-емоційні навантаження механізаторів. За цих умов особливого значення набуває так званий людський чинник, і виникає проблема пошуку найоптимальнішого співвідношення можливостей людини та машини для створення єдиної узгодженої системи з певним рівнем надійності й гарантування збереження здоров’я людини.
Система “людина-машина” ефективна тільки тоді, коли вона функціонально взаємоорганізована та в повному обсязі враховує ергономічні принципи конструювання відповідно до чинних нормативних документів (ГОСТ 12.2.019–86, ДСТУ 2189–93, ГОСТ 12.2.120–88 тощо). Ефективність системи буде високою лише в тому разі, якщо механізатор відчуває себе в ній зручно, комфортно, й робота при цьому є задоволенням. Тільки в таких умовах він може впродовж робочої зміни працювати високоефективно.
Випробування вітчизняних сільськогосподарських тракторів свідчить: рівень їхньої безпечності й ергономічності ще недостатньо відповідає рівню, досягнутому в конструкціях тракторів зарубіжних країн.
На сучасному етапі розвитку енергетичних засобів у розвинутих країнах спостерігається тенденція до збільшення використання потужних колісних тракторів. Це пояснюється прагненням до підвищення продуктивності тракторних агрегатів для забезпечення оптимальних агротехнічних термінів проведення польових робіт. У конструкціях потужних колісних тракторів провідні світові виробники широко застосовують технічні рішення зменшення питомого тиску на грунт здвоєнням коліс передньої та задньої вісей, а в деяких випадках передбачено встановлення строєних коліс. Використовують також гідромеханічні та гідрооб’ємні трансмісії, які забезпечують автоматичний вибір режиму навантаження. Це підвищує продуктивність і знижує витрати палива. Зазвичай, на таких тракторах передбачено максимум зручностей для механізатора. Їх обладнують мікрокомп’ютерами для автоматичного контролю режиму роботи основних механізмів. При цьому контролюються основні параметри робочого процесу. З його допомогою забезпечується керування перемиканням передач, положенням начіпного пристрою, контролюється робота основних систем трактора. Він показує ступінь буксування коліс, швидкість руху, годинну продуктивність агрегату, середню продуктивність за 10 год. роботи тощо.
Оскільки 80% інформації про роботу машини оператор одержує внаслідок зорового спостереження, надзвичайно важливим є забезпечення доброї оглядовості з кабіни не тільки вперед, а й так, щоб він міг спостерігати за процесом роботи, за робочими органами, за транспортними засобами, які рухаються поряд, не перебуваючи при цьому у вимушеному положенні. Для цього передбачено понад 50% всієї площі кабінних панелей виробляти прозорими. Це забезпечує потрібну видимість, особливо в напрямку руху вперед. Для кращої оглядовості з кабіни під час виконання деяких операцій передбачено додаткові вікна. Так, наприклад, на тракторах МТЗ-80, ПМЗ-6А, Т-150К праворуч і ліворуч передньої панелі встановлено додаткові вікна для забезпечення видимості передніх коліс і зони біля них, що вкрай важливо на оранці та під час міжрядного обробітку.
Завдяки випробуванням сучасної кабіни для тракторів типу ХТЗ-170 та нової уніфікованої кабіни для тракторів типу ХТЗ-160 і ХТЗ-120 встановлено, що вони практично повністю відповідають сучасним вимогам. Порівняно з іншими, вони значно просторіші, у них поліпшений дизайн, геометричні розміри за основними параметрами відповідають вимогам ГОСТ 12.2.120–88. Ці кабіни мають доволі велику площу прозорих елементів, завдяки чому оператор має можливість одержувати потрібну інформацію для керування трактором і сільськогосподарськими машинами, що агрегатуються з ним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Безпека та комфорт у кабіні трактора — запорука високої продуктивності праці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок