Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Сталеві дротяні канати

Сталеві дротяні канати

Назва:
Сталеві дротяні канати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,26 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Канати виготовляють способом одинарного (рис.3.12,а), подвійного (рис.3.12,б,в), або потрійного сукання (рис.3.12,г).
Рисунок 3.12 Канати різного способу сукання.
При одинарному суканні канат виготовляється тільки з дротів (спіральні канати), при подвійному – дроти звиваються в сталки, які навиваються на осердя, виготовлене з органічного матеріалу або з м’ягкого стального дроту.При потрійному суканні канат звивають з окремих канатів подвійного сукання. Канати з металічним сердечником застосовуються тільки при багатошаровій навивці каната на барабан.
Класифікація сталевих канатів здійснюється за призначенням, конструктивними ознаками, механічними властивостями дроту та його покриттям.
За призначенням канати поділяються на вантажні (В) - для транспортування вантажів і вантажнолюдські (ВЛ) – для переміщення людей і вантажів.
За конструктивними ознаками канати поділяють:
1. В залежності від типу сукання - канати з лінійним контактом (ЛК) дротів в сталках, рис.3.13.а, точковим контактом (ТК), рис.3.13.б, і точково-лінійним контактом (ТКЛ);
Рисунок 3.13 Сталки сталевих канатів з лінійним (а) і точковим (б) контактом дротів.
2. В залежності від конструкції сталок - канати типу ЛК з дротами рівного діаметра в кожному шарі сталки ЛК-О (рис. 3.14,а); різного діаметра в зовнішньому шарі ЛК-Р (рис. 3.12,в і рис.3.14,б); одинаковий діаметр дротів в останньому шарі сталки і різний в передостанньому - ЛК-РО (рис. 3.12,б і рис. 3.14,в).


Рисунок 3.14 Конструкція сталок сталевих дротяних канатів.
3. За напрямом сукання – правий і лівий (Л);
4. За видом сукання – хрестовий, коли дроти в сталці сукані в один бік а сталки в канат - в протилежний; однобічний (О) або паралельний, коли напрями сукання збігаються. Однобічний вид сукання застосовується тільки для канатів підйомників;
5. За способом сукання – нерозкручуємі (Н) і розкручуємі (Р).
Класифікація за механічними властивостями дроту: канати, виготовлені з дроту вищої марки (В); першої -; та другої - .
Дріт марки В застосовується, в основному, тільки для вантажолюдських канатів. Для вантажних канатів основне застосування має дріт марки .
Види покриття дроту: світлий дріт без покриття; оцинкований дріт для середніх агресивних умов роботи (С); оцинковане покриття середньої товщини для жорстких агресивних умов роботи (Ж); товсте оцинковане покриття для особливо жорстких агресивних умов роботи (ОЖ). Оцикований дріт застосовують тільки при роботі в агресивному середовищі, коли має місце значне абразивне зношування.
Існує багато конструкцій сталевих канатів але основне застосування, при одношаровій навивці каната на барабан, одержали шестисталкові канати хрестового сукання конструкцій ЛК-Р 6х19(1+6+6/6)+1 о.с. ГОСТ 2688-80 (рис.3.14,а) і ЛК- РО 6х36(1+7+7/7+14)+1о.с.ГОСТ 7668-80 (рис.3.14,б).
При роботі в умовах підвищенного абразивного зношування основне застосування мають канати виготовлені з оцинкованого дроту конструкції ЛК-Р619(166/6) +1о.с. ГОСТ 2688 – 80, для нормальних умов роботи - канати конструкції ЛК - РО 636(1+7+7/7+14)+1о.с. ГОСТ 7668-80.
В умовному позначенні сталевого каната повинні бути вказані такі дані: діаметр каната в мм, марка дроту, вид покриття поверхні дротів, напрям сукання, вид сукання, спосіб сукання, тимчасовий опір розриву дроту при розтягуванні в МПа (маркувальна група каната), номер ГОСТа.


Рисунок 3.15 Конструкції сталевих шестисталкових канатів.
Методика вибору сталевих дротяних канатів. В процесі роботи каната в його окремих дротах виникають напруження зминання, розтягу, згину і кручення. Крім того, при згинанні і розгинанні каната на блоках і барабані, сталки каната зсуваються одна відносно другої, що приводить до стирання дротів в місцях контакту сталок.
Численні дослідження працездатності канатів дозволили встановити основні фактори, які визначають гранично допустиме число перегинів каната до руйнування дротів. Цими факторами є максимальний натяг каната і відношення діаметра блока і барабана до діаметра каната.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Сталеві дротяні канати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок