Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вибір та обґрунтування системи ефективності використання основних фондів та методика їх розрахунку

Вибір та обґрунтування системи ефективності використання основних фондів та методика їх розрахунку

Назва:
Вибір та обґрунтування системи ефективності використання основних фондів та методика їх розрахунку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,93 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Вибір та обґрунтування системи ефективності використання основних фондів та методика їх розрахунку
Щоб мати повну уяву про стан виробництва, його матеріальної бази, рівень прогресивної техніки, технології та організації виробництва при пошуках резервів підвищення його ефективності необхідний комплексний підхід, який виражається в обгрунтованому відборі характеристик виробництва та їх вимірників, що забезпечували б правильну оіцнку виробничо – господарської та комерційної діяльності підприємства.
Виробничо – господарсьук діяльність підприємсвта характеризують досягнуті техніко – економічні показники. Тому для всебічної оцінки нафтогазовидобувного підприємства та досягнення мети, поставленої в даному дипломному проекті, вибираємо наступні техніко – економічні показники: проектну потужність, планову потужність, коефіцієнт експлуатації, середньорічний видобуток, виробничу потужність провідного цеху, дільниці, вихідну потужність, середньорічний приріст, середньорічне вибуття, середньорічну потужність
Основним кількісним показником, що характеризує виробничу діяльність підприємства, є видобуток нафти та газу за рік.
В грошовій формі товарний видобуток нафти і газу обраховується в оптових цінах підприємства. Товарна продукція не враховує нафту і газ, витрачені на власні потреби НГВУ і його підрозділи.
Про стан техніки і технології виробництва можна судити по показниках, які відображають ефективність використання основних фондів.
Показники використання основних виробничих засобів в нафтовій промисловості, методика їх побудови базується на загальних методологічних принципах формування цих показників в народному господарстві з врахуванням специфікації галузі.
В загальній постановці показники використання основних виробничих засобів поділяються на дві великі групи: узагальнюючі (вартісні) показники, які характеризують кінцевий результат роботи основних виробничих засобів за певний період і часткові показники (в натуральному вираженні), характеризуючи використання оснвоних виробничих засобів в залежності від окремих факторів.
Проектна потужність вважається оптимальною, оскільки склад і структура устаткування відаповідають структурі трудомісткості і запроектованої номенклатури продукції. Проектною потужністю нафтогазовидобувного підприємства є обсяг продукції, який можна одержати за одиницю часу при експлуатації всіх родовищ, на режимах, що встановлені проектно – технологічною документацією:
NВ = nс.д.*qс *Ke *365, (2.1)
де nс.д. – середньорічна кількість свердловин діючого фонду;
qс – середньодобовий дебіт свердловин, передбачений проектом розробки родовища;
Ke - коефіцієнт експлуатації діючих свердловин у часі.
Середньодобовий видобуток з свердловин обчислюють за формулою:
qс = kпр (рпл - рвиб)n, (2.3)
де kпр – коефіцієнт продуктивності, м3/Па х доб.;
рпл – пластовий тиск, Па;
рвиб – тиск на вибої свердловини, Па;
n – показник, що характеризує умови фільтрації (визначається індикативною кривою).
У тих випадках, коли пластові тиски та середні дебіти падають, потужність можна визначити кількістю свердловин експлуатаційного фонду.
Поточна виробнича потужність визначається періодично у зв’язку зі зміною умов виробництва або з перевищенням проектних показників. При цьому виробничу потужність обчислюють на кінець кварталу, місяця. Поточну виробничу потужність у нафтогазовидобутку можна обчислити за формулою 1.1, якщо за середньодобовий дебіт свердловин прийняти середній обсяг отриманої нафти в тонах (тис.м3 газу), видобутий протягом доби безперервної роботи свердловини у звітному періоді. Він визначається відношенням загального видобутку нафти (газу) до числа відпрацьованих свердловино – місяців, відпрацьованих свердловиною (групою свердловин) за один і той же період часу.
У найбільш загальному вигляді виробничу потужність провідного цеху, дільниці або групи однакового технологічного устаткування з виготовлення однорідної продукції (видобутку продукції)можна визначити за формулою:
Nі = Пі * Тр * nі, (2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вибір та обґрунтування системи ефективності використання основних фондів та методика їх розрахунку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок