Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вірус скручування листків помідора: погляд практика

Вірус скручування листків помідора: погляд практика

Назва:
Вірус скручування листків помідора: погляд практика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,39 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Вірус скручування листків помідора: погляд практика


Останніми роками вірусні хвороби стали ледь не головними й найшкодочиннішими на багатьох культурах, вони створюють навіть більшу проблему, ніж грибкові. На жаль, у нас їх часто недооцінюють, а боротьба з ними потребує доволі високого фахового рівня, та наші фермери й фахівці не завжди володіють потрібними знаннями.
Останніми роками вірусні хвороби стали ледь не головними й найшкодочиннішими на багатьох культурах, вони створюють навіть більшу проблему, ніж грибкові. На жаль, у нас їх часто недооцінюють, а боротьба з ними потребує доволі високого фахового рівня, та наші фермери й фахівці не завжди володіють потрібними знаннями.
Недооцінювання проблеми вірусних хвороб
“…Сьогодні, діти, ми на уроці поговоримо про вірусні хвороби людини, — говорить учителька. — Назвіть, які ви вже добре знаєте?” — “СНІД”, — хором відповідає весь клас. — “А грип, у тому числі пташиний? Це нині найстрашніші хвороби, і стає зрозуміло, якого масштабу сягає ця небезпека. Недаремно ж програми, що несуть загрозу для програмного забезпечення вашої ЕОМ, назвали “комп’ютерними вірусами”. Тривалий час людина не вела селекції на стійкість рослин проти вірусів, навіть відкривши їх. Вперше це зробили на культурі, що розмножується вегетативно, — картоплі. 1775 року зниження врожаю її набуло такого масштабу, що уряди деяких європейських держав установили премії за виявлення причин цього явища й розробку заходів боротьби. Вже у XVIII сторіччі виникає термін “виродження”. Проте багато хто вважав причиною цього не стільки віруси, скільки відхилення умов мікроклімату від оптимальних для вирощування картоплі (екологічне виродження)…”.
Дехто, на жаль, поширює таку теорію, навчаючи студентів, і досі.
Хоч як це прикро, навіть фахівці з багаторічним досвідом роботи, приносячи в лабораторію скручене листя, думають, що в електронний мікроскоп можна глянути, немов у звичайний. А коли, не маючи елементарних навичок роботи з ним, дізнаються, що він тільки близько двох годин розігрівається, дуже дивуються. Крім серологічної діагностики, часто неефективної для виявлення деяких вірусів, наші фахівці не знають інших методик, а електронні мікроскопи доступні лише вузькому колу спеціалістів.
Значне місце приділяють захисту картоплі від фітофтори, а от що робити проти вірусних хвороб — мало хто знає. Тому їхня поява на плантації томатів часто набуває просто характеру епідемії. Можна сказати, що вірусні хвороби, як жодні інші, потребують дуже високого рівня знань, навичок, постійного вдосконалення, а найгостріше їх відчувають країни із слаборозвиненою економікою, адже від цього залежить забезпечення лабораторій та університетів сучасним обладнанням, електронними мікроскопами, доступними кожному студенту.
Хитрість і особливості вірусів
Однією з цікавих особливостей вірусів, особливо рослинних, є ураження організму господаря без проявів симптомів. Таких форм дві: латентна й прихована. Якщо за першої його ще можна виявити в клітинах рослини за допомогою відомих методів діагностики, то за другої — неможливо! При цьому вони перебувають в особливому фізіологічному стані, починаючи проявляти себе лише за якогось провокативного стимулу.
Як відомо, вірус не має клітинної будови, складаючись лише з двох компонентів: білка і РНК, але в 1973 році у ФРН відкрили, що вірус скручування листків (скорочено — ВСЛ) містить не РНК, а ДНК. Існують вони лише як паразити живої клітини, а зараження відбувається доволі своєрідно:
- в клітини іноді проникає лише РНК, попередньо лишаючи білковий футляр;
- в клітині господаря синтез білка й нуклеїнового компонента нових вібріонів відбувається в різний час і в різних місцях завдяки енергії господаря;
- утворення нових вібріонів на диво просте, це елементарне з’єднання, що одержало назву “зборка готових компонентів”, тому за короткий час відбувається доволі швидке розмноження. Наприклад, в одній клітині тютюну (накопичуються вони здебільшого в цитоплазмі) їх налічують до 6х107.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вірус скручування листків помідора: погляд практика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок