Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Порядок обчислення лізингових платежів

Порядок обчислення лізингових платежів

Назва:
Порядок обчислення лізингових платежів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,96 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Порядок обчислення лізингових платежів


Не вистачає вільних коштів на придбання нової техніки чи інших необоротних активів? Розмірковуєте, чи варто орендувати її на умовах фінансового лізингу? Тоді довідаймося, як розраховують лізингову плату.
Методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про оренду необоротних активів та її розкриття у фінансовій звітності визначає П(С)БО 14 “Оренда”, норми якого поширюються на підприємства, установи, організації та інші юридичні особи незалежно від форми власності (крім бюджетних установ). Розрізняють два види оренди — фінансову й операційну (їхню характеристику було наведено на сторінках додатку “Агрокомпас”, журнал “Пропозиція”, №6/2006).
Основні риси договору фінансового лізингу, що відрізняють його від інших орендних цивільно-правових договорів:
у відносинах, пов’язаних з договором фінансового лізингу, беруть участь три сторони: лізингодавець (юридична особа, яка передає право володіння та користування предметом лизингу), лізингоодержувач (фізична або юридична особа, яка отримує право володіння та користування предметом лізингу від лізингодавця) та постачальник (фізична або юридична особа, в якої лізингодавець придбав річ, що надалі буде передана як предмет лізингу лізингоодержувачу);
лізингодавець від самого початку не є власником речі, що підлягає передачі за договором, на нього покладається обов’язок придбати її у власність. Отже, відносини фінансового лізингу поєднують орендні зобов’язання та зобов’язання з купівлі — продажу;
предмет фінансового лізингу надають не лише у користування, а й в усіх випадках — у володіння лізингоодержувача, що тягне за собою додаткові гарантії для лізингоодержувача;
майно передають на термін, який не може бути менше 1 року.
Примітка. Майно, передане за договором фінансового лізингу, зараховується на баланс лізингоодержувача (орендаря). Амортизаційні відрахування на предмет лізингу обчислюються відповідно до законодавства. Договором лізингу може передбачатися прискорена амортизація предмета лізингу.
Договір фінансового лізингу має укладатися у письмовій формі і містити такі умови:
предмет лізингу;
термін лізингу;
розмір лізингових платежів.
Якщо в договорі не буде передбачено цих трьох істотних умов, то його вважатимуть неукладеним, тобто таким, що не спричиняє будь-яких наслідків для сторін. Інші умови в договорі сторони мають право встановлювати на свій розсуд.
Примітка. У процесі визначення порядку розрахунків сторонами зазвичай погоджуються загальна сума лізингової операції, форма (при непрямому фінансовому лізингу грошова форма лізингових платежів є, як правило, обов’язковою умовою, а при прямому — за узгодженням сторін можуть припускатися компенсаційні платежі у формі товарів і послуг) та графік здійснення лізингових платежів, система штрафних санкцій за прострочений платіж (частіше у формі пені за кожний день прострочення чергового платежу), а також умови закриття угоди при фінансовій неспроможності лізингоотримувача.
Предметом договору фінансового лізингу є неспоживана річ (призначена для неодноразового використання, що зберігає при цьому свій початковий вигляд протягом тривалого часу), визначена індивідуальними ознаками і віднесена, згідно з законодавством, до основних фондів.
Предметом фінансового лізингу можуть бути:
нерухомість;
транспортні засоби;
промислове та торгівельне устаткування (що його можна демонтувати без втрати споживчих властивостей);
інше майно, що може бути віднесене до основних фондів.
Забороняється укладати договір фінансового лізингу з приводу земельних ділянок та інших природних об’єктів, єдиних майнових комплексів підприємств, їхніх структурних підрозділів.
На практиці в лізинг найчастіше передається різноманітне технологічне устаткування з високими темпами морального старіння, дорогі машини, верстати, прилади, будівельна техніка, легковий та вантажний автотранспорт, морські та річкові судна, сільгосптехніка, будівлі, споруди тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Порядок обчислення лізингових платежів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок