Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Підсумки діяльності племгосподарств із розведення молочної худоби

Підсумки діяльності племгосподарств із розведення молочної худоби

Назва:
Підсумки діяльності племгосподарств із розведення молочної худоби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,60 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Підсумки діяльності племгосподарств із розведення молочної худоби


В Одеській області провідною галуззю традиційно є молочне скотарство, на яке припадає половина вартості продукції тваринництва.
Реформування аграрного сектора економіки, перехід до нових форм власності та організації виробництва тваринницької продукції потребує, з урахуванням реалій сьогодення, певної перебудови системи і форм селекційно-племінної роботи. Як відомо, поголів’я худоби, особливо молочних корів, за останні роки значно скоротилося, зменшилася їх концентрація, відбувся перерозподіл чисельності худоби і виробництва продукції між кооперативами і приватним сектором на користь останнього.
Так, з 1999 по 2002 рік кількість корів у населення зросла з 118 до 164 тис. голів і становить 72,7% загального поголів’я.
Найбільше корів зосереджено сьогодні в господарствах Болградського, Комінтернівського, Саратського та інших районів. За останні роки дещо зросла продуктивність корів, у господарствах Ізмаїльського та Овідіопольського районів вона перевищила, відповідно, 3400 і 2700 кг молока.
Попри скорочення поголів’я худоби, кооперативні сільськогосподарські підприємства залишаються основними виробниками племінної продукції, бо в них зосереджено основну масу племінних ресурсів області та більшість висококваліфікованих кадрів, тільки в цих господарствах продовжується селекційна робота з удосконалення продуктивних і племінних якостей трьох молочних порід, найбільш поширених в області.
За рішенням Мінагрополітики, з Одеській області статус племзаводу надано п’яти господарствам, племрепродуктора — 38 (табл. 2). Чисельність у них племінних корів червоної степової породи становить 3249 голів, української червоно-рябої молочної — 989 і чорно-рябої молочної — 2520 голів. По чотири племгосподарства молочних порід мають Овідіопольський та Комінтернівський райони. Водночас у Балтському, Кодимському, Ренійському і Тарутинському районах такі господарства відсутні, що ускладнює можливості для поліпшення галузі. Активна частина порід, утримуваних у племгосподарствах області, становить 4,8% загальної кількості худоби в області і 3% кількості корів.
Відомо, що молочна продуктивність корів визначається багатьма чинниками, серед них, звісно, важливе значення має порода, притаманний їй селекційно-генетичний потенціал.
У племзаводах молочна продуктивність перевищує стандарт відповідної породи на 107,2–155,2%. У племрепродукторах за останній рік загалом продуктивність зросла на 14,4%, крім української червоно-рябої породи, хоча й перевищує стандарт породи на 112–118%.
Продуктивність первісток у племзаводах досягла в середньому 4412 кг, у племрепродукторах — 3107 кг, що становить 83% до величини надою повнолітніх корів.
З-поміж маточного поголів’я племзаводів і кращих племрепродукторів області — близько 400 корів з надоєм 6000 кг і більше (у тому числі 31 корова з продуктивністю 8–9 тис. кг). Значну частину їх буде використано для замовних парувань і одержання бугаїв-плідників.
Об’єктивна оцінка продуктивних якостей племінного поголів’я потребує чітко налагодженого первинного обліку, особливо вмісту жиру і білка в молоці корів. Сучасні високопродуктивні прилади типу КАМ-98 дають змогу в одній пробі, без використання хімічних речовин, швидко визначити потрібні показники та використати їх у селекційній роботі. За сприяння Балтського молочно-консервного комбінату вже близько 20% племгосподарств придбали такі прилади та розпочали їх використання. Чинником, що стримує розповсюдження цих приладів, є їхня висока вартість (4500–5000 грн).
Координаційним центром селекційної роботи в скотарстві є облплемоб’єднання, якому підпорядковані чотири племпідприємства, що обслуговують кооперативні сільгосппідприємства і приватний сектор у районах області. У спермобанку облплемоб’єднання зберігається більш як 1,5 млн доз глибокоохолодженої сперми чотирьох основних молочних порід.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Підсумки діяльності племгосподарств із розведення молочної худоби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок