Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Уманські коренеплоди

Уманські коренеплоди

Назва:
Уманські коренеплоди
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,18 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Уманські коренеплоди


Торік у травні Кабінет Міністрів України затвердив рішення про створення Інституту коренеплідних культур на базі філіалу Інституту цукрових буряків УААН, в складі якого він пройшов трансформацію від випробувальної станції до експериментальної бази, центральної генетичної станції та філіалу.
Ще перед Другою світовою війною і відразу після неї тут була експериментальна база, де відпрацьовували методи селекційного процесу. Саме тоді, особливо після серпневої сесії ВАСГНІЛ 1946 року, громили “продажну дівку імперіалізму” генетику і викорінювали із селекційних установ основи генетичного вчення Менделя, Моргана і Вейсмана. А в Умані невелика група людей тихо вела собі наукові дослідження з класичної менделівської генетики, цитології та ембріології цукрових буряків і вціліла, мабуть, тому, що працювала на периферії. І це дало свої плоди: селекція одержала нові методи виведення високопродуктивних сортів цукрових буряків на основі гібридизації культурних рослин та їхніх диких родичів, що стало підставою для перетворення експериментальної бази в повноцінний селекційний пункт, який розширив спектр своїх наукових досліджень. У 1959 році тут вперше було виділено і цитологічно вивчено форми багатонасінних цукрових буряків із цитоплазматичною чоловічою стерильністю та широко розгорнуто роботи із селекції однонасінних цукрових буряків.
Перехід на гетерозисну селекцію обумовив весь подальший шлях досліджень із вдосконалення методів створення лінійних матеріалів. Від цього напряму досліджень в Умані не відступають і сьогодні.
На початку шістдесятих років ХХ століття на селекційному пункті розпочалася робота зі створення однонасінних чоловічостерильних цукрових буряків способом схрещування багатонасінних стерильних форм із однонасінними фертильними. Як наслідок, було одержано нову однонасінну чоловічостерильну форму та перші закріплювачі О-типу. Водночас розпочали роботи зі створення пробних гібридів однонасінних цукрових буряків на стерильній основі і вивчення їхньої продуктивності.
На базі стерильних матеріалів Уманського пункту та багатонасінного запилювача Верхняцької дослідно-селекційної станції було створено, а з 1981 року районовано перший в СРСР гібрид на стерильній основі — Ювілейний. З часом гібрид зайняв значні площі посівів, він і досі перебуває у виробництві, хоч уже й поступається новим матеріалам. Аби інтенсифікувати селекційні роботи в обраному напрямі, в 70-ті роки минулого століття Уманський селекційний пункт значно зміцнив свою матеріально-технічну базу. Зокрема, було збудовано селекційно-тепличний комплекс голландського типу, що являє собою за суттю фітотрон; виготовлено індивідуальні та групові ізолятори; змонтовано лінію для визначення цукристості; збудовано новий лабораторний корпус, що значно поліпшило умови для розвитку робіт із селекції чоловічостерильних форм і створення високопродуктивних гібридів. Характерною особливістю роботи пункту стало широке співробітництво з науково-дослідними установами країн Східної та Західної Європи. Завдяки обміну стерильними формами і запилювачами було досягнуто суттєвого збагачення генетичної основи вихідних матеріалів, підвищено індивідуальний рівень спеціалістів.
У зв’язку з широким розмахом науково-дослідних робіт, розширенням кількості й кваліфікації кадрів, Уманський селекційний пункт було спочатку реорганізовано в Центральну селекційно-генетичну станцію (1981), а згодом — у філію Інституту цукрових буряків УААН (1994 р.). З травня 2007 р. це самостійний науково-дослідний інститут коренеплідних культур. Це тому, що, крім гібридів цукрових буряків, тут успішно ведуть селекцію інших коренеплодів. Зокрема, вперше в Україні створено сорти цикорію коренеплідного Уманський 90 і Уманський 95. Виведено низку гібридів кормових буряків, один з яких (Уманський напівцукровий) є національним стандартом при Державному сортовипробуванні. Але особливою гордістю й основним надбанням уманської селекції стала ціла серія гібридів, виведена вже після Ювілейного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Уманські коренеплоди

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок