Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Тваринництво по-італійському

Тваринництво по-італійському

Назва:
Тваринництво по-італійському
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,03 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Тваринництво по-італійському


Італійці поділяють свої тваринницькі ферми на товарні та генетичні. Як вони різняться за системою утримання тварин, їхньою годівлею та й прибутками, нарешті?
Товарна ферма в Кастенедоло
Сім’ї Амброзі з 1977 року належить ферма Ла Валбона в Кастенедоло, провінція Брешія, а також завод з виробництва сиру.
На фермі утримують стадо, яке складається з 300 молочних корів, 50 сухостійних, 100 тільних, 230 теличок (бичків відгодовують місяць, а потім продають). Є й кілька племінних бичків для “балуваних” корів, яких не вдалося осіменити штучно за три-чотири рази.
Корів утримують у стійлах у сараї поки перебудовують приміщення для вільного утримання. Їх доять двічі на день о третій ранку та о третій по обіді в доїльному залі типу “ялинка”, розрахованому на 26 голів.
Обслуговують ферму: пастух; 2 доярки; один робітник, який відповідає за годівлю; три сезонних робітники, які міняють підстилку.
Середня продуктивність корови — 11000 кг молока за рік. Якість молока ліцензована для виробництва сиру (жирність — 3,25%). Виробництво обмежується квотами. Якщо в господарстві перевиробництво, то можна придбати квоти додатково, наприклад у сусіда, в якого їх надлишок. За квоту на100 кг молока платять 35 євро. Ще 1984 року почався процес квотування виробництва. Тоді Італія одержувала загальну квоту в Євросоюзі, з 1999 року кожен фермер отримує індивідуальну квоту. За перевиробництво доводиться сплачувати штрафи. Можна взяти квоту в оренду на рік. Тоді плата становить 10 євроцентів за кілограм молока. Щоб купувати додаткові квоти, господар повинен мати відповідне за чисельністю стадо та достатньо ріллі для вирощування кормових культур.
Середня ціна реалізації кілограма молока становить 30 центів/ кг плюс 10 центів за високу якість. Собівартість — до 23 центів /кг.
Від однієї корови за рік одержують у середньому двоє-троє телят. Їх випоюють молоком і утримують в окремому приміщенні. Всі телята мають ідентифікаційні бирки: на правій — інформація про господарство, на лівій — про стадо.
Близько 35% стада щорічно оновлюють: після двох-трьох лактацій корів продають іншим фермерам або здають на м’ясо — по 1,20 євро/кг. Наприклад, компанія ТЕСКО регулярно закуповує в регіоні свіже м’ясо для власної торговельної мережі супермаркетів.
Кормову базу формують на 61,5 га, де вирощують, в основному, кукурудзу на силос та суміш багаторічних трав (люцерна, конюшина тощо). Для силосування застосовують спеціальні бактеріальні закваски. Концентрати в годівлі не використовують. У середньому за день корова одержує з кормом 20–22 кг сухої речовини. Наприкінці лактації, в процесі переведення на сухостій, годівлю змінюють:
Представник технічного сервісу (SATA) пан Роберто консультує управляючого фермою менше енергії — більше сіна.
Взагалі система годівлі підпорядкована правилам регулювання, прийнятим у ЄС (СЕ 183/2005) та традиціям регіону Ломбардія.
Молоко здають на сирзавод Амброзі для виробництва відомого сиру Грана Падано.
За минулі роки сім’я Амброзі значно попрацювала над підвищенням комфорту тварин, збільшенням кількості стійл у зоні відпочинку, будівництвом ширших алей та наданням більшого доступу до води. Звичайно, ці вкладення мають повернутися прибутками.
Крім корів, у господарстві щороку тримають 8000 голів свиней. Цікаво, що фермер, який використовує гній для удобрення полів господарства, отримує по 100 євро /га премії за турботу про навколишнє середовище.
Амброзі користуються технічним сервісом (SATA) асоціації селекціонерів провінції Брешія (ANAFI) щодо годівлі та загального управління. Служба технічної підтримки планово проводить 12 консультацій на рік, за додаткову плату надає консультації ветеринара та спеціаліста з годівлі.
Племінна ферма з Коккальо
Ферма “Валбас” в Коккальо належить сім’ї Дзотті з 1982 року. Брати Джампьєтро та Акілле взяли управління фермою на себе після смерті батька. Раніше це була звичайна товарна, або комерційна, як кажуть італійці, ферма.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Тваринництво по-італійському

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок