Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Якість шкаралупи яєць і шляхи її поліпшення

Якість шкаралупи яєць і шляхи її поліпшення

Назва:
Якість шкаралупи яєць і шляхи її поліпшення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,46 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Якість шкаралупи яєць і шляхи її поліпшення


Технологічні прийоми поліпшення якості шкаралупи Якість шкаралупи, особливо її міцність і наявність різних дефектів, знач-ною мірою залежать від умов годівлі й утримання несучок.
У годівлі найважливішим моментом є оптимізація мінерального живлення, насамперед кальцієвого.
Організацію кальцієвого живлення треба починати з оцінки якості джерела кальцію (на вміст кальцію, різних домішок, фізичної структури) та створення потрібного запасу кальцію в кістках молодок до початку яйцекладки. Спеціалісти селекційних фірм “ЕйчПіБі”, “Іза” рекомендують за 10–15 днів до початку яйцекладки перевести молодок на передкладковий раціон. Якщо передкладковий раціон у господарстві не використовують, тоді молодок переводять на раціон несучок із моменту появи першого яйця.
Запас кальцію в кістках повинен бути недоторканним. Він необхідний для регулювання вмісту цього елемента в крові несучок у період яйцекладки і має поповнюватись за рахунок кальцію кормів.
Поява яєць із тонкою шкаралупою на початку яйцекладки свідчить про недостатній запас кальцію в кістках несучок.
Неправильне вирощування молодок і відсутність достатнього запасу кальцію в кістках, як правило, не компенсуються подальшим високим рівнем мінеральної годівлі несучок, тому товщина шкаралупи в таких несучок не досягає нормального рівня.
Для правильного нормування в раціоні кальцію варто враховувати рівень несучості й поїдання корму.
Відомо, що на утворення одного яйця курка-несучка витрачає приблизно 2,2 г кальцію. Крім того, 0,1 г вона витрачає щодня на інші фізіологічні процеси. Таким чином, на утворення одного яйця несучці потрібно 2,3 г кальцію. Якщо врахувати, що кальцій з корму засвоюється тільки на 50%, (а наприкінці яйцекладки — на 35–40), то для того щоб несучка знесла одне яйце, їй слід дати з кормом 4,6 г кальцію, а точніше — треба, щоб вона з’їла цю дозу кальцію. Зі зниженням інтенсивності яйцекладки потреба в кальції знижується.
Зі збільшенням несучості засвоєння несучкою кальцію підвищується, а на-прикінці яйцекладки, в разі значного зниження її інтенсивності, використання кальцію знижується до 35–40%, але в цей час ще збільшується маса яєць. Тому, оскільки у сучасних кросів несучість практично не буває меншою за 75%, норму кальцію в цей період треба підтримувати на рівні 3,8–3,9 г на голову. Залежно від рівня несучості, потреба в кальції змінюється.
Концентрація кальцію в кормосуміші залежить від рівня добового споживання корму. Наприклад: в разі споживання 100 г корму на голову за день і інтенсивності яйцекладки 80% норма кальцію становить 3,7%, а якщо несучка буде споживати 120 г корму на день, то в кормосуміші може бути 3,1–3,2% кальцію.
Як джерело кальцію використовують крейду, черепашку, вапняки, мармурову крихту. Дослідженнями встановлено, що загальна кількість крейди в раціоні не повинна перевищувати 3%, тому що її збільшення погіршує фізичну структуру, смакові якості корму, внаслідок чого знижується його споживання. Найціннішим мінеральним кормом є черепашка. Черепашку й вапняки слід подрібнювати до розміру 3–5 мм. У черепашці часто буває багато піску, а тому її потрібно промивати.
Краще одночасно використовувати кілька джерел кальцію у вигляді порошку та гранул. Рекомендується згодовувати їх у таких співвідношеннях: одна частина крейди + одна частина черепашки + одна частина вапняку, або одна частина крейди + одна частина черепашки з вапняком (рівними частками), або одна частина крейди + одна частина мармурової крихти + одна частина вапняку.
Для кращого засвоєння кальцію потрібно:
щоб він довше затримувався в шлунку, рівномірно надходив у кров (звідки потім кальцій “вибирається” для утворення шкаралупи);
час годівлі повинен бути таким, щоб мінімум 60% корму птиця споживала в другій половині дня або вночі, коли утворюється шкаралупа. При цьому 60–70% кальцію треба згодовувати у вигляді гранул 2–4 мм;
якщо корм роздають двічі на день, треба 1/3 його добової норми роздати ранком, а 2/3 — за 5–6 годин до вимикання світла; якщо тричі — то 1/3 роздати відразу після вимкнення світла, 1/3 — за 5–6 годин до цього і 1/3 — за 2–3 години до вимикання світла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Якість шкаралупи яєць і шляхи її поліпшення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок