Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Експерименти щодо відтворення

Експерименти щодо відтворення

Назва:
Експерименти щодо відтворення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,02 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Експерименти щодо відтворення


Як впливає годівля та утримання на відтворну функцію молочних корів? Автори аналізують досвід вітчизняних і зарубіжних учених та результати власних досліджень.
Як впливає годівля та утримання на відтворну функцію молочних корів? Автори аналізують досвід вітчизняних і зарубіжних учених та результати власних досліджень.
Ефективність молочного скотарства значною мірою залежить від інтенсивності відтворення стада, яке відчутно впливає як на виробництво молока, так і на темпи генетичного прогресу селекційних ознак і на 15–20% визначає рентабельність галузі. Низька відтворна здатність корів є однією з проблем у сучасному молочному скотарстві.
Причиною репродуктивних порушень є комплекс взаємопов’язаних чинників, починаючи від статевих гамет до постнатальної смертності й безпліддя потомства. В цілому причини і наслідки порушень відтворної функції складні й різнобічні. Є причини зниження відтворної функції корів як індивідуального, так і загального порядку.
Узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду засвідчує, що варіації у відтворній здатності корів в основному обумовлені факторами середовища й залежать як від умов життя, так і від організації всього комплексу господарських і спеціальних зооветеринарних заходів, зокрема:
- проблеми тварин — 52 %;
- негативний енергетичний баланс і гіпофункція яєчників — 30%;
- захворювання матки — 11%;
- кісти яєчників — 4%;
- мастити — 3%;
- захворювання ратиць — 4%;
- проблеми утримання й експлуатації тварин — 37%;
- високий вміст протеїну в раціоні і, відповідно, високий вміст сечовини в сироватці крові (понад 35 мг %) — 10%;
- несвоєчасне осіменіння корів у період статевої охоти — 10%;
- осіменіння корів (рано чи пізно) після отелення — 7%;
- інші — 10%,
А також якість сперми — 6%, вплив сезону року — 5% та інші проблеми — 11%.
Численні наукові дослідження та практичний досвід свідчать про прямий зв’язок між умовами годівлі тварин, їхніми надоями та репродуктивною здатністю.
Потреба корів у поживних речовинах значною мірою визначається стадією (періодом) циклу відтворення, а отже, й лактації. Так, післяродовий період характеризується високою молочною продуктивністю і відновленням циклічної активності, а період тільності супроводжується зменшенням і припиненням продукування молока, а також підвищеною потребою в поживних речовинах для росту плода. Тобто створюється ситуація, коли системи годівлі й відтворення тісно взаємодіють. Ефективна годівля потрібна для підтримання запрограмованого відтворення, а ефективне відтворення — для виконання програми годівлі та одержання високої продуктивності худоби. На відтворній функції корів надзвичайно чутливо позначається недостатня й незбалансована годівля. Вона зумовлює тривалий негативний баланс енергії, затримку охоти, зниження статевої активності та імунітету тварин, втрати продуктивності. Надмірна ж годівля спричиняє ожиріння корів, важкі отелення, втрати апетиту й зменшення споживання кормів, затримки охоти, втрати продуктивності.
Визначальним чинником годівлі, що впливає на відтворну здатність корів, є рівень енергії та протеїну в раціонах. Низька відтворна здатність корів пов’язана з великим тривалим негативним балансом енергії, надмірною мобілізацією жиру із депо організму та різким зниженням угодованості в ранній період лактації. Проте сучасні програми годівлі й утримання корів свідчать про наявність можливості значно підвищити споживання енергії та її концентрації в 1 кг сухої речовини, що є дуже важливим для новотільних корів. Добавки жиру з різним жирнокислотним складом для підвищення концентрації енергії в сухій речовині раціону сприяють підвищенню відтворної здатності корів.
Згодовування раціонів із надмірним вмістом протеїну та дуже низьким рівнем легкоферментованих у рубці вуглеводів підвищує вміст у крові та молоці азоту сечовини й спричиняє зниження відтворної здатності корів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Експерименти щодо відтворення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок