Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Інтенсивні бобово-злакові травосумішки

Інтенсивні бобово-злакові травосумішки

Назва:
Інтенсивні бобово-злакові травосумішки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,12 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Інтенсивні бобово-злакові травосумішки


Багаторічним бобово-злаковим травосумішкам належить вирішальна роль у забезпеченні тваринництва високобілковими повноцінними кормами: зеленими, сіном, сінажем, силосом, трав’яним борошном, гранулами.
Багаторічним бобово-злаковим травосумішкам належить вирішальна роль у забезпеченні тваринництва високобілковими повноцінними кормами: зеленими, сіном, сінажем, силосом, трав’яним борошном, гранулами.
Численні дослідження засвідчують, що розв’язання проблеми створення належної кормової бази без збільшення площ під бобово-злаковими травосумішками неможливе.
Питома вага багаторічних трав і бобово-злакових травосумішок у структурі укісних площ має становити не менше 55–60%, що значно збільшить вміст білка в кормах, забезпечить зоотехнічні вимоги, зменшить енерговитрати, підвищить умовно чистий прибуток, знизить собівартість продукції, поліпшить співвідношення обмінної і сумарно витраченої енергії.
До сьогодні в багатьох господарствах помилково висівають чисто злакові або бобові трави. Чисто злакові трави — незбалансовані і не забезпечують тварин протеїном. Їхнє згодовування зумовлює перевитрати кормів та низьку продуктивність тварин. Бобові трави, згодовані в чистому вигляді, слабо перетравлюються через те, що в них міститься багато сапонінів (мильні речовини). Сапоніни в шлунку обволікають його стінки й значно знижують перетравність бобових трав.
На підставі досліджень багатьох наукових закладів перевагу варто надавати бобово-злаковим травосумішкам. Вони дають змогу вирощувати високі врожаї без використання азотних добрив або ж за внесення мінімальних їхніх норм і збільшувати вихід протеїну в 1,5 раза порівняно з чистими злаковими посівами. За належної технології бобово-злакові травосумішки забезпечують урожайність на рівні 500–600, а на зрошені — 700–900 ц/га зеленої маси, або, відповідно, 70–90 ц/га кормових одиниць, 10–15 ц/га перетравного протеїну. А в кормовій одиниці цих травосумішок міститься 130–160 г протеїну (зоотехнічна норма — 105–110 г). На 100 кг зеленої маси в середньому припадає 20–21 к. о. і 3,7–4,0 кг перетравного протеїну; на 100 кг сіна — 45–50 к. о. та 9,3–9,8 кг перетравного протеїну. У сухій масі міститься: 14–16% протеїну, 2,5–2,7% жиру, 27–29% клітковини, 39–45% БЕР.
Використання бобово-злакових травосумішок, до складу яких входять тонконогові (злакові) та бобові види, дають можливість збільшити вихід кормових одиниць на 25–30% і перетравного протеїну — на 30–40% порівняно з показниками виходу їх із одновидових посівів. За вмістом білка вони вдвічі-втричі переважають зернові культури. Білок травосумішок збалансований за амінокислотами, тож майже 80% його засвоюється тваринами.
Для підвищення врожайності та якості багаторічних трав велике значення мають мінеральні добрива, особливо азотні. Та виробництво азотних добрив — енергоємний процес, а головне — коли їх вносять, часто спостерігається істотне зростання вмісту небілкового (нітратного) азоту, який завдає великої шкоди тваринам, людині та довкіллю.
З огляду на дефіцит азотних добрив, а також на їхню шкідливість особливу увагу приділяють розширенню площ бобово-злакових травосумішок, які здатні засвоювати атмосферний азот і накопичувати значну його частину в грунті. Встановлено, що посіви бобово-злакових травосумішок у поєднанні з бульбочковими бактеріями накопичують у межах 140–180 кг/га азоту, запобігають ерозії грунтів і є найкращими попередниками для зернових та інших культур.
Доведено, що наявність 30–40% бобових у травосумішці забезпечує такий самий урожай, як внесення 100–140 кг/га мінерального азоту або 20–30 т/га гною на злакових травостоях. У сумішках під впливом бобових трав у злакових видів посилюються ростові процеси, збільшується маса пагонів, їхня кількість і листкова поверхня, зростає вміст хлорофілу, каротину, протеїну, фосфору, кальцію, калію та мікроелементів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Інтенсивні бобово-злакові травосумішки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок