Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Механізми підйому вантажу

Механізми підйому вантажу

Назва:
Механізми підйому вантажу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,45 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МЕХАНІЗМИ ПІДЙОМУ ВАНТАЖУ
7.1 Загальні відомості і основні кінематичні схеми механізмів підйому вантажу.
Основне призначення МПВ – переміщення будь-якого вантажу в вертикальній площині.
Класифікація МПВ ведеться за такими ознаками:
за типом кінематичної схеми- жорстка КС з канатним або ланцюговим приводом ВЗХП, схема з фрикційним приводом (канатоведучий шків);
за типом двигуна приводу барабана – електричні, гідравлічні і пневматичні;
за типом передач приводу барабана – МПВ з зубчастими циліндричними, планетарними або черв’ячними редукторами;
за схемою з’єднання барабана з редуктором – з’єднання відкритою циліндричною передачею, спеціальною зубчастою муфтою, яка вмонтована в барабан, з’єднання зовнішньою сполучною муфтою.
Основне застосування мають МПВ з жорсткою (незмінною) кінематичною схемою з електричним типом двигуна привода барабана.МПВ з фрикційним приводом застосовують тільки в підйомниках.
Механізм підйому складається з таких основних збірних одиниць: вантажозахоплюючого пристрою (гакова підвіска,грейфер і т.д.), поліспаста, тягового барабана, привода барабана. Привід барабана, в свою чергу, складається з електродвигуна, гальма, з’єднуючих муфт, редуктора (циліндричного, планетарного або черв’ячного). В залежності від вибраної схеми з’єднання барабана з редуктором в склад привода може входити відкрита циліндрична передача.
Основний тип електричних двигунів МПВ – кранові асинхронні двигуни змінного струму з короткозамкнутим ротором серій МТК, МТКН, МТF і з контактними кільцями і фазовим ротором серій МТ, МВТ, МТН, MTF. Ці двигуни характеризуються підвищеною перевантажною здатністю, великими пусковими моментами при порівняно невеликих пускових струмах, малим часом розгону.
Двигуни з короткозамкнутим ротором прості за конструкцією, мають меньші масу і габарити, більш надійні в експлуатації.Основнимй їх недолік – малий пусковий момент і безпосереднє з’єднання з електричною мережою.
Ці двигуни застосовуються для груп режимів роботи по ГОСТ 25835 – 83 – 3М і 4М. Робота на цих режимах характеризується малим числом вмикань при невеликій потужності, тобто потреби в регулюванні швидкості при рушійному і гальмівному режимах немає.
Двигуни з фазовим ротором і контактними кільцями порівняно з короткозамкнутими мають більшу масу і габарити, складніші за конструкцією і керуванням. Двигуни цього типу включаються в електричну мережу через регулюємий опір(реостат). За допомогою реостата,в період неусталеного руху(розгін,гальмування), можна зменьшувати пусковий струм при одночасному збільшенні пускового моменту. Це забезпечує плавність пуску і гальмування,регулювання пускового моменту, менші втрати енергії в обмотках двигуна під час перехідних процесів.
Враховуючи вищесказане - це основний тип двигунів для груп режимів роботи 5М і 6М.
Вибір типу механічних передач, які застосовуються в приводах барабана МПВ, залежить від величини передаточного числа приводу і умов експлуатації.
Кінематична схема привода барабана з двоступінчастим циліндричним зубчастим редуктором, (рис.7.1), застосовується для любих умов експлуатації, незалежно від габаритів барабана, в інтервалі передаточних чисел u=8…50. Основні типи серійно випускаємих двоступінчастих циліндричних редукторів:Ц2У,Ц2Н,ЦДНД,ЦДН,Ц2,ЦД2,ГД.
1 – електродвигун, 2 – пружна з’єднуюча муфта, 3 – гальмо, 4 – редуктор, 5 –з’єднуюча (ланцюгова або зубчаста) муфта.
Рисунок 7.1 Кінематична схема привода барабана МПВ з двоступінчатим циліндричним зубчастим редуктором.
Аналогічну схему,тільки з трьоступінчатим циліндричним зубчастим редуктором, застосовують для тих же умов експлуатації в інтервалі 50u 250. Основні типи серійно випускаємих трьоступінчатих циліндричних зубчастих редукторів: Ц3У, ЦТН, ЦТНД, ГТ, ГК, Ц2, (рис.7.2).
1 – електродвигун, 2 – пружна з’єднуюча муфта, 3 – гальмо, 4 – редуктор, 5 – з’єднуюча спеціальна зубчаста муфта, 6 – барабан.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Механізми підйому вантажу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок