Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Волошка синя - “Наречена сонця”

Волошка синя - “Наречена сонця”

Назва:
Волошка синя - “Наречена сонця”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,50 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Волошка синя - “Наречена сонця”


Цю культуру називають: цикорій дикий, сині батоги, батiжки, волошка городня, голубiй, петровi батоги, гонко, біль синя, сонцегляд, цикорінь, придорожник, серпівник, синя плічка, синявка, терник тощо.
Наукова назва роду — Cichorium — прийшла до нас із грецької і в перекладі означає “я йду керувати полем”, що пов’язано з властивістю цієї рослини рости вздовж доріг та полів. Називають його також і “нареченою сонця”, бо квітки цієї рослини весь час повертаються за ним.
Збільшення видового та сортового різноманіття агрофітоценозів має важливе наукове й практичне значення. Особливо коли це стосується нетрадиційних або малопоширених культур багатофункціонального використання. До таких можна зарахувати несправедливо забутий цикорій, який добре знали ще стародавні єгиптяни, греки та римляни і використовували його як лікарську та овочеву рослину.
У відділі нових культур Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України проводять всебічні дослідження з вивчення нових культур, створення високопродуктивних сортів та впровадження перспективних овочевих, лікарських, кормових, технічних, фітоенергетичних рослин у виробництво. Загалом зібрано цінний генофонд різних груп корисних рослин, який налічує близько 800 таксонів. Створено майже 60 сортів нових культур, більшість із яких уписано в Державний реєстр сортів рослин України. Сорти нашої селекції впроваджують не тільки в Україні, а й за її межами — в країнах Євросоюзу, Росії, Білорусі, Китаї тощо. На основі найперспективніших кормових, технічних, енергетичних, ефіроолійних, лікарських рослин створено колекційно-демонстраційні ділянки на дослідницькій базі Національного аграрного університету (агростанція “Митниця”). Протягом тривалого періоду, разом з іншими високопродуктивними культурами, ми комплексно досліджували біологічні, екологічні особливості, продуктивний потенціал рослин цикорію. Розроблено основні елементи технології вирощування цієї культури.
Рід Cichorium (родина айстрових) об’єднує десять видів, які є одно-, дво- чи багаторічними трав’янистими рослинами. Батьківщина дикої форми цикорію (Cichorium intybus L. var. intybus, syn. silvestris Vis.) — євро-сибірський простір. Поширений в Європі, Північній Індії, Китаї, Америці, Північній Африці, Австралії та Новій Зеландії, на Кавказі, Середній і Передній Азії. Росте всюди на узбіччі доріг, пустирях, канавах. Культивують у Західній та Східній Європі, Індії, Індонезії, США, на Закавказзі.
В європейській частині зареєстровано чотири види, два з яких культивують. Це цикорій звичайний (кореневий) — Cichorium intybus L. — та салатний — С. endivia L. Тоді як господарське значення цикорію звичайного останніми роками зменшилося, значення спорідненої форми — овочевого цикорію (Cichorium intybus L. var.foliosum) — в Європі дуже зросло.
Народногосподарське значення
Цикорій звичайний, або кореневий — дикорослий багаторічник, у культурі — як дворічник. Використовують у медицині, а також для одержання сурогату кави (потовщені корені) і як салатну рослину. Культурні форми цикорію звичайного дуже різноманітні, вони поділяються на три різновиди: дикорослий, кореневий та салатний (є сортотипи — Вузьколистий, Широколистий, Напівкачанний, Вітлуф).
Цикорій салатний — одно- або дворічник, відомий у культурі як салатна рослина. Вирощують його заради качанчиків із соковитими хрумкими листками. Використовують для вигонки взимку і рано навесні. А також заради широких ніжних листків, які містять білки, цукри, аскорбінову кислоту, каротин і цінний глюкозид — інтибін. У листках цикорію багато також мінеральних солей, особливо калію, заліза та фосфору.
Препарати цикорію позитивно впливають на організм, регулюють діяльність органів травлення, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, кровотворних органів, серцево-судинної системи, нирок. Вони мають заспокійливу, протимікробну, послаблювальну, сечогінну, жарознижувальну, жовчогінну, кровоочисну, знеболювальну дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Волошка синя - “Наречена сонця”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок