Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Молочне скотарство Великої Британії

Молочне скотарство Великої Британії

Назва:
Молочне скотарство Великої Британії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,19 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Молочне скотарство Великої Британії


Основна галузь тваринництва Великобританії — розведення великої рогатої худоби, чисельність якої нині сягає близько мільйона голів. Молочне скотарство країни характеризується високою продуктивністю й ефективністю завдяки впровадженню в практику сучасних технологій утримання та методів селекційного вдосконалення худоби.
Розміщення молочних порід по країні обумовлено ринками збуту та природними кліматичними умовами. Конкурентоспроможна молочна індустрія переконала виробників молока в потребі розведення корів економічно вигідних порід, які виробляють багато молока високої якості протягом тривалого періоду господарського використання. Середній розмір стада у Великобританії один із найвищих в Європі (39,3 корови на одну особу фермерської сім’ї). Фермери спільно з асоціаціями за породами працюють над удосконаленням худоби в напрямі підвищення конкурентоспроможності в ринкових умовах. Власники молочної худоби Великої Британії для годівлі тварин широко використовують грубі корми: кукурудзяний і трав’яний силоси високої якості. Основну частину худоби утримують за безприв’язною технологією, а влітку — на пасовищах.
У країні впроваджено точну й надійну оцінку тварин за продуктивністю і типом будови тіла, що забезпечує генетичний прогрес у стадах. Усю інформацію збирають контролер-асистенти, а опрацьовують незалежні організації. Племінну цінність обчислюють щоквартально з її перерахунком за системою InterBull. Контроль продуктивності здійснюють за методикою “контрольного дня” (“Test Day Animal”). Оцінку за кожною з ознак здійснюють, використовуючи оновлювану (ротаційну) п’ятирічну загальнопопуляційну (за всіма підконтрольними тваринами) базу порівняння. Інформацію про продуктивність корів подають за надоєм, молочним жиром і білком в абсолютних і відносних одиницях. Оцінюють корів також за числом соматичних клітин у молоці (клінічні й субклінічні мастити). Кожен фермер має шкалу параметрів лінійних ознак типу модельних (за породами) корів, які притаманні високопродуктивним тваринам із тривалим терміном господарського використання. На основі цього стандарту він приймає рішення про доцільність дальшого використання кожної корови. Значну увагу в країні приділяють також оцінюванню тварин за ознаками інтенсивності молоковіддачі, характером отелень, плодючістю корів та станом кінцівок і ратиць.
У молочному скотарстві Великобританії широко використовують найкращий світовий генетичний матеріал. Генетична цінність молочного скотарства цієї країни акумулювала в собі все, що потрібно фермеру для ефективного ведення галузі.
Найпоширенішими породами молочної худоби у Великій Британії є голштинська, айрширська, джерсейська та британо-фризька, підконтрольне поголів’я й продуктивність яких за останні п’ять років помітно збільшилися (табл.). Тварини швіцької, гернзейської та молочної шортгорнської порід займають значно меншу частку в загальній породній структурі молочної худоби Великобританії.
Породи, які розводять у Великобританії, мають певну специфічність за господарсько-корисними ознаками, екстер’єром; певні конкурентні переваги й недоліки, які визначатимуть доцільність залучення їхнього генофонду до поліпшення вітчизняних порід в Україні.
Голштинська порода є основною (найпоширенішою) в країні. За останні п’ять років число корів голштинської породи в країнах Об’єднаного Королівства збільшилось майже вдвічі. Корови цієї породи мають найвищу молочну продуктивність та високу оцінку типу будови тіла. Породу завезли в країну на початку ХХ століття (2000 нетелей та корів і бугайців) із Канади та ще 200 корів було імпортовано після закінчення Другої світової війни. Племінну книгу розпочали вести з 1909 року. Британські селекціонери для генетичного поліпшення худоби використовують кращих плідників з усього світу. Експортують тварин, сперму та ембріони із Великої Британії в понад 33 країни світу. Вадами тварин називають невисоку тривалість використання корів (у середньому 3,24 лактації і 3,43 лактації — у підконтрольних стадах) та слабість кінцівок і ратиць (захворюваність на ламініт).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Молочне скотарство Великої Британії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок