Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Сучасні та перспективні розпилювачі штангових обприскувачів

Сучасні та перспективні розпилювачі штангових обприскувачів

Назва:
Сучасні та перспективні розпилювачі штангових обприскувачів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,61 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сучасні та перспективні розпилювачі штангових обприскувачів


Визначальним чинником ефективності використання пестицидів є якість їх внесення. У дослідах, завдяки забезпеченню високої якості обприскування, у багатьох випадках рекомендовані норми внесення пестицидів вдавалося скорочувати на 50% . Основними критеріями якості обприскування є норма внесення робочої рідини, дисперсність розпилювання, густота покриття краплинами поверхні, що обробляється, та рівномірність розподілу по ній. Усі показники якості обприскування значною мірою залежать від типу, па-раметрів і режимів роботи розпилювачів. Нині є багато різновидів розпилювачів, тож і постає актуальне питання добору оптимального з них для конкретних умов роботи. Сучасні обприскувачі комплектуються здебільшого гідравлічними розпи-лювачами, яких є кілька типів. Особливості їх розглянемо на прикладі розпилювачів компанії “LECHLER” (Німеччина), яка в своєму арсеналі має всі типи та модифікації сучасних розпилювачів і є провідною фірмою у світі. Найпоширенішими є гідравлічні щілинні плоскоструминні розпилювачі, які, своєю чергою, розділяються на звичайні зі зниженим дрейфом, подвійні, стрічкові та для нанесення “під листя”. Звичайні плоскоструминні розпилювачі, марка яких LU та ST (до них же належать і вітчизняні розпилювачі типу ОЦУ 11.220), є найуніверсальнішими та можуть застосовуватися за всіх видів суцільного обприскування. Основною їх особливістю є те, що вони забезпечують відносно високу дисперсність розпилювання. Розпилювачі LU та ST різняться між собою кутом факела розпилювання (LU має кут 90 і 120°, ST — 80 і 110°) та стійкістю факела розпилювання до знесення краплин вітром (LU вважаються стійкішими). Відомо, що дрібніші краплини, то більший ступінь покриття препаратом рослинної поверхні, кращі утримання препарату на ній, проникнення в тканину (листкова абсорбція) і токсичність дії його на шкідливих організмів. Утім, із підвищенням дисперсності розпилювання збільшується і знесення його повітряними потоками в атмосферу, тобто знижується ступінь осідання препарату на рослини, а звідси знижується і густота покриття, а, відповідно, за певних умов роботи — й ефективність використання препарату. Робота з розпилювачами типу LU та ST, залежно від екологічних умов, обмежується за відносно невеликого вітру. Так, Німецький федеральний біологічний комітет, що відає допуском техніки й препаратів до використання, рекомендує: залежно від швидкості вітру (U), не менше 10% розпиленої рідини (V10) у краплинах містилося:
U до 2 м/с — V 10 > 130 мкм ;
U до 3 м/с — V 10 > 140 мкм ;
U до 4 м/с — V 10 > 160 мкм ;
U до 5 м/с — V 10 > 200 мкм.
Для дотримання цієї умови розпилювачі типу LU та ST не можна використовувати за швидкості вітру понад 3–4 м/с (до того ж, робочий тиск має не перевищувати 0,3 МПа). Тому в деяких випадках, наприклад, під час внесення препаратів системної дії чи грунтових гербіцидів із відносно великою нормою витрати робочої рідини (200–300 л/га), коли збільшення в певних межах розмірів крапель неістотно впливає на зниження біологічної ефективності препарату, задля розширення метеорологічних умов, за яких можна проводити екологічно безпечне обприскування, застосовують розпилювачі “зі зниженим дрейфом” завдяки більшому розпилюванню, марка яких AD. У цьому розпилювачі розпилення рідини відбувається у дві стадії: на вході та із виходом рідини з нього. При цьому, завдяки тому, що після першого розпилення знижується тиск робочої рідини, за другого розпилення, яке остаточно формує дисперсність краплин, тиск рідини менший, ніж перед розпилювачем, і завдяки цьому за однакового тиску в магістралі отримуємо більш грубе розпилювання порівняно із звичайними плоскоструминними розпилювачами. Поряд зі зменшенням знесення краплин розпилювачі типу AD менш чутливі до засмічення завдяки більшому діаметру вихідного отвору за однакової хвилинної витрати рідини. Окрім цього, ці розпилювачі мають підвищену зносостійкість завдяки оптимальному розподілу потоків рідини між двома розпилювальними отворами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сучасні та перспективні розпилювачі штангових обприскувачів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок