Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Ефективність використання посівної техніки

Ефективність використання посівної техніки

Назва:
Ефективність використання посівної техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,91 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Ефективність використання посівної техніки


Наведено результати оцінки економічної ефективності використання вітчизняної посівної техніки (на прикладі сівалки УПС-12) порівняно із зарубіжними аналогами (сівалки Multikorn, Pneumasem), а також показники науково обгрунтованих норм витрат палива та норм продуктивності під час сівби кукурудзи.
Однією з основних польових операцій, що визначає майбутній урожай сільськогосподарських культур, є сівба, від якості якої залежить як динаміка сходів рослин, так і активність їх росту. Посівні роботи здійснюють сівалками та посівними комплексами вітчизняного або зарубіжного виробництва. Проте скрутний фінансовий стан сільськогосподарських підприємств спричинив від-чутне зниження фондозабезпеченості, технічної та енергетичної оснащеності. Брак коштів на закупівлю запасних частин не дає змоги виконувати потрібний обсяг ремонту наявної техніки, а тому через технічні несправності значну частину тракторів і сільськогосподарських машин не використовують.
Посилює негативну тенденцію ще й та обставина, що переважна більшість вітчизняної техніки значно нижчої якості, ніж зарубіжні аналоги. Це пояснюється тим, що випускають машини непрофільні підприємства. Не маючи достатнього наукового потенціалу в новій для себе сфері та конструкторського досвіду проектування машин, такі підприємства розробляють, у кращому разі, копії сільгосптехніки зарубіжних фірм. Тобто це просто близькі за значенням і характеристиками моделі, які по суті є малоперспективними. Хоча вітчизняні традиції у створенні машин для сівби мають кількадесятирічну історію.
Основним вітчизняним виробником посівної техніки було і є ВАТ “Червона зірка”. Воно постачає сільгоспвиробникові, порівняно із зарубіжними аналогами, рівні за значенням і способом агрегатування посівні машини. За основу розробки нових моделей просапних сівалок конструктори поклали принципи точного висіву — підвищення якості розподілу насіння в засіяному рядку. Точне висівання дає змогу підвищити врожайність завдяки оптимальному розміщенню рослин по площі живлення і скоротити витрати на формування густоти рослин. Окрім того, це сучасний дизайн, якість, зручність і надійність у використанні. Все це має універсальна просапна сівалка УПС-12 для висіву буряків, кукурудзи та інших просапних культур (соняшнику, сорго, гречки тощо). За якістю висіву вона не поступається сівалкам Multikorn, Pneumasem та іншим зарубіжним аналогам і, до того ж, удвічі-тричі дешевша. І, що дуже важливо, вітчизняні виробники не копіюють західні моделі, а самі створюють нові вузли та агрегати, спираючись на досягнення агрономії та національні особливості агротехнологій.
Пневматичні висівні апарати сівалки дають змогу висівати насіння за заданою густотою, що значно економить посівний матеріал, а також забезпечує низький процент пошкодження насіння в процесі висівання. Конструкція сівалки така, що її можна переобладнати для висіву з широким діапазоном міжрядь (45, 60, 70, 90, 45х90, 60х20 см).
У лабораторії нормативів на нову техніку НДІ “Украгропромпродуктивність” упродовж 2002–2005 років проведено дослідження і визначено, згідно з методами економічного оцінювання техніки (ДСТУ 4397:2005), показники економічної ефективності використання сівалки УПС-12 порівняно із зарубіжними аналогами Multikorn і Pneumasem. Результати досліджень наведено в табл. 1.
Аналіз результатів досліджень свідчить, що, за показниками економічної ефективності, сівалка УПС-12 має переваги перед зарубіжними аналогами, а саме: порівняно із сівалкою Multikorn, прямі експлуатаційні витрати знижуються на 53,1%, а сума приведених витрат — на 52,2%, при цьому річний економічний ефект становить 18234,50 грн, а з сівалкою Pneumasem — 48,0%, 47,1% і 14868,65 грн, відповідно.
Для вирішення більшості економічних питань, у т. ч., підвищення продуктивності праці та ефективності виробництва, велике значення має застосування економічних норм і нормативів. Норми потрібні на всіх рівнях управління, а в аграрному секторі країни в період ринкових відносин вони особливо актуальні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ефективність використання посівної техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок