Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Нетрадиційна енергетика в агропромисловому секторі

Нетрадиційна енергетика в агропромисловому секторі

Назва:
Нетрадиційна енергетика в агропромисловому секторі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,02 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Нетрадиційна енергетика в агропромисловому секторі
Перспективним напрямом створення надійних систем енергозабезпечення та істотного поліпшення умов життя і праці для населення є широке використання нетрадиційних поновлюваних джерел енергії (НПДЕ). Використання НПДЕ має цілу низку істотних переваг із точки зору їх всебічного впливу на життя суспільства. Це і забезпечення власними енергоресурсами, і скорочення імпорту палива, і диверсифікація джерел енергії, а також надійне енергозабезпечення регіону, підвищення комфортності життя і праці населення. Так, за розрахунками фахівців Інституту технічної теплофізики НАН України, використання нетрадиційних технологій теплозабезпечення дасть змогу на 25–30% скоротити споживання органічного палива в комунально-побутовому секторі.
Використання НПДЕ сприяє також розв’язанню проблеми збереження навколишнього середовища, насамперед, завдяки зменшенню антропогенного впливу енергетики на клімат, що досягається завдяки скороченню використання органічного палива, а це дасть змогу знизити кількість шкідливих викидів в атмосферу, в тому числі й викидів вуглекислого газу. За розрахунками фахівців тієї ж наукової установи, сумарний технічно доступний енергетичний потенціал таких нетрадиційних джерел енергії, як сонячна, вітрова та енергія біомаси, становить близько 77,5 млн МВт.год/рік, що може замінити до 20 млн т умовного палива щороку, очікуване щорічне зменшення викидів СО2 завдяки використанню енергетичного потенціалу цих нетрадиційних джерел енергії становитиме майже 46 млн т.
В Україні є значний потенціал основних видів поновлюваних і нетрадиційних джерел енергії, але нині їх практичне використання становить незначну частку в загальному споживанні енергії у країні, що зумовлено, насамперед, недостатнім фінансовим і законодавчим забезпеченням.
До НПДЕ, які вважаються перспективними для нашої держави, належать сонячна, вітрова, геотермальна енергія, біомаса, а також енергія малих водотоків. Усі ці НПДЕ мають великі потенційні можливості використання і здатні задовольняти значні потреби регіонів в енергії. Виходячи зі специфіки технологій використання зазначених ресурсів, можна очікувати, що їх освоєння надалі стане, здебільшого, надбанням регіонів. Енергогенеруючі установки для використання нетрадиційних джерел енергії, зазвичай, мають невелику потужність, а концентрація таких установок на одному майданчику здебільшого є економічно недоцільною, тому така енергетика стає децентралізованою й опікуватися нею мають місцеві органи влади.
Для спорудження малих енергооб’єктів, що використовуватимуть НПДЕ, для України, насамперед, можна рекомендувати такі напрями: міні-ГЕС, вітроенергетичні установки, малі ТЕЦ з використанням місцевих видів палива (біомаси, біогазу, торфу, відходів промисловості, сільського господарства, побуту тощо), системи геотермального теплопостачання, а також широке використання сонячної енергії у різних її аспектах.
Для ефективного використання потенційних можливостей впровадження кожної технології чи джерела енергії потрібна розробка цільових програм та їх реалізація відповідно до визначених пріоритетів. Регіональні програми мають визначати напрями та характер перетворень у регіоні, відбивати особливості наявних у регіоні ресурсів і, відповідно, орієнтувати розвиток енергетики на отримання максимального ефекту від експлуатації наявних енергоресурсів.
Розвиток приватного сектора аграрної галузі неможливий без забезпечення його енергією, створення нормальних умов праці. У цій ситуації також найприйнятнішим є розвиток малої енергетики, який грунтується на нетрадиційних джерелах енергії. Нині конкурентоспроможність малої енергетики зросла не тільки завдяки підвищенню цін на органічне паливо, а й внаслідок високих темпів інфляції і великих процентів на капітал, що призвело до зниження економічної ефективності великих енергогенеруючих об’єктів з тривалим строком будівництва. Тому вже нині для енергозабезпечення споживачів, які віддалені від великих енергооб’єктів і не охоплені єдиною мережею енергозабезпечення, за розрахунками фахівців, економічно вигідніше створення систем автономного енергозабезпечення на базі НПДЕ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Нетрадиційна енергетика в агропромисловому секторі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок