Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Обладнання для проведення монтажу-демонтажу шин та балансування коліс

Обладнання для проведення монтажу-демонтажу шин та балансування коліс

Назва:
Обладнання для проведення монтажу-демонтажу шин та балансування коліс
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,11 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Обладнання для проведення монтажу-демонтажу шин та балансування коліс


Аналіз свідчить, що за весь термін служби автотранспорту спрацьовується кілька комплектів шин, вартість яких становить близько 30% вартості нового автомобіля.
Шини є важливим і дорогим елементом конструкції автомобілів, тракторів та сучасної сільськогосподарської техніки. Пневматична шина — це гумово-тканинна оболонка, наповнена стисненим повітрям. Шину встановлюють на обід, і разом з ним і диском вона утворює автомобільне колесо. Шини слугують для створення надійного зчеплення коліс із поверхнею доріг, пом’якшення ударів та поштовхів, які сприймаються колесами в процесі руху.
Відомо, що, залежно від конструктивних особливостей шин, витрата палива автомобіля може змінюватися в межах 4–7%, а недотримання параметрів технічного стану шин в умовах експлуатації призводить до збільшення ймовірності дорожньо-транспортних пригод. Досвід використання автомобільного транспорту свідчить, що лише в 40–60% шин вантажних автомобілів тиск повітря відповідає нормам, наведеним у Правилах експлуатації шин, і рекомендаціям заводів-виробників.
Аналіз свідчить, що, залежно від призначення машини, її конструкції та умов експлуатації, витрати на придбання, обслуговування й ремонт шин становлять 6–17% собівартості ремонтно-профілактичних робіт. Роботи, пов’язані з монтажем-демонтажем шин, їхнім обслуговуванням і ремонтом (накачуванням, балансуванням, відновленням герметичності тощо) становлять близько 1% загальної трудомісткості робіт із капітального ремонту автомобілів, колісних тракторів і комбайнів.
Довговічність коліс і шин сільськогосподарської техніки залежить від дотримання правил експлуатації, в яких обумовлено використання, обслуговування та зберігання шин. В умовах ремонтних майстерень, гаражів, пунктів технічного обслуговування та шиномонтажних дільниць технічне обслуговування й ремонт шин доцільно проводити згідно з планово-попереджувальною системою або ж за результатами діагностування. Для забезпечення працездатності шин потрібне вчасне та якісне проведення таких заходів: зовнішній огляд шин і ведення обліку їх роботи, очищення, контроль тиску повітря, ремонт пошкоджених камер і незначних пошкоджень покришки, монтаж-демонтаж, балансування. Розбирання та складання шин пов’язані зі значною трудомісткістю робіт і потребою в складному ремонтно-технологічному обладнанні. Монтаж і демонтаж шини з ободом проводять переважно в разі пошкодження камери або ж для заміни шини, яка вичерпала свій призначений ресурс. Для проведення цих робіт і промисловість випускає, і ремонтні підприємства виготовляють різноманітні стенди, пристосування та оснащення. До промислових зразків для обслуговування шин легкових автомобілів належать стенди моделей ГАРО-1102, Ш-501М, Ш-514, які тривалий час використовують на станціях технічного обслуговування та автотранспортних підприємствах. Вони оснащені натискними пневматичними пристосуваннями й створюють зусилля 2000–3000 Н для поступового відтиснення бортів шини по колу обода.
Серед сучасного обладнання для монтажу-демонтажу шин легкових автомобілів можна згадати стенди КС-302, УШ-1А, SICE S-403, S-390. Так, шиномонтажний стенд КС-302 (рис. 1а) призначений для монтажу й демонтажу камерних і безкамерних шин легкових автомобілів із розміром коліс від 10 до 18 дюймів. Потужність двигуна для приводу стенду становить 0,55 кВт. Тиск повітря в пневматичній системі підтримується в межах 0,8–1,2 МПа. Стенд призначено для роботи за температури навколишнього повітря від 10 до 35°С. Характерна конструктивна особливість цього обладнання — чотирикулачковий поворотний стіл, що забезпечує чітке центрування диска колеса. Стенд УШ-1А (рис. 1б) має сучасну конструкцію, широкий діапазон режимів роботи й призначений для монтажу й демонтажу шин легкових автомобілів із посадковим діаметром 12–18 дюймів. Тиск повітря живлення — 4–6 кгс/см2, продуктивність — 20 шин/год, напруга — 380 В, 750 Вт, розмір — 1100 х 720 х 1700 мм, маса — 300 кг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Обладнання для проведення монтажу-демонтажу шин та балансування коліс

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок